Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék kimászni a...

Hogyan tudnék kimászni a gödörből?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van mindenből, egyszerűen úgy érzem hogy nincs értelme az életemnek. Nem tudom mitévő legyek. muszáj vagyok kiönteni magamból mert különbem úgy érzem megfojt ez az egész.

Ma van a születésnapom már 20on x éve taposom ugyanazt a nevetséges életet. Ha vissza gondolok szinte semmi jó nem történt velem egész életemben. Ami jó volt az életemben azt csak azért kaptam hogy legyen honnan leesni.

A körülmények arra kényszerítenek hogy itthon legyek, úgy érzem mint ha börtönben lennék és nem tudok kiszabadulni. Nincsenek barátaim, akiket annak hittem mind elhagyott, de nem tudom miért. Olyan megmagyarázhatatlan az egész, egész életemben kedves és tisztelettudó voltam másokkal, segítőkész. Még is akárkivel megismerkedem mint ha nem hagynék bennük semmi benyomást. Nem keres sose senki, senkit nem érdekel mi van velem. Senkinek nem tudom elmondani mind azt ami engem nyom és csak lenyelem. Egész este forgok minden nap, aztán reggel felkelek mint ha minden fájdalmamat megemésztettem volna élem tovább az életem. A tehetetlenség ellen úgy védekezem hogy próbálom az agyamat zsibbasztani tv-vel és számítógépezéssel. De egyre nehezebb, emberekre lenne szükségem, de nincs mellettem senki. A családom szarik a fejemre, senkivel nem tudom megbeszélni a gondjaimat. Anyukám mindenért engem hibáztat, hogy miért nincsenek barátaim hogy miért vagyok itthon. Elvárásokat tűznek felém, de már nem bírom, megtörtem. Egyedül már nem megy képtelen vagyok felállni, olyan erős tehetetlenséget érzek hogy fel tudnék robbanni. Ilyen alkalmakkor meg főleg nehezen bírom. Születésnap és senkit nem fogja érdekelni. Valószínűleg családom odabök egy boldog születésnapot. Esetleg pár "ismerősöm" valami közösségi oldalon ír. De ennyi csak megszokásból csinálják. Tudom hogy a filmek nem valósak, de egy olyan világról álmodom mint a filmekben ahol amikor már nagyon rossz paszba van az ember a barátai meglepetés bulit szerveznek neki. De nekem senki nem fog.

Hihetetlenül ki vagyok éhezve a szeretetre, de senki nem adja meg, sose éreztem milyen az ha szeretnek. Milyen az ha egy nő átölel, ha odabújik hozzám, felvidít. Az életem sehová se vezet, nem érzem azt hogy valamiben jó lennék, nem látom a jövőmet, homályos. Mindenki azt várja el tőlem hogy magam álljak fel. De már nem tudok egyedül egy dolog maradt bennem és az a remény, de már ezt is utálom mert folyton reménykedek hogy valami jobb lesz. De nem lesz és ezt tapasztalatból tudom mondani. Az eddigi életem tele volt megaláztatással, de még is ha vissza mehetnék az időben megtenném. Újraélhetném azokat a "pillanatokat" amik örömet okoztak, és talán még változtathatnék.

Nem hiszek a horoszkópban, de most belebukkantam egybe, és mindenféle jó meglepetést meg örömöt meg társaságot ígér a születésnapomra, de én tudom hogy nem lesz semmi. Még is reménykedek hogy valami kivételesen más kép fog történni hogy CSODA fog történni. De már nem tudok teljes szívvel hinni benne. Még ahhoz is gyáva vagyok hogy eldobjam az életem. Én ÉLNI akarok, de nem tudok.

Ezt azért írom most ide le, mert ki kell írnom magamból, és csak itt tudom megtenni. Már sokszor írtam ide, de még itt is mindig elfelejtenek írni az emberek. Legutoljára is leírtam a bánatom, és válaszolt 2 ember, amire reagáltam és utána mint ha mindenki elfeledkezett volna rólam. Tényleg ennyire nem hagyok benyomást az emberekben?

Mit tehetnék hogy kimásszak a gödörből, mert ez már annyira mély hogy ha valaki nem segít fentről akkor itt nem fognak változni dolgok. Az összes erőmet felemészti a mindennapok túlélése, hogy józan maradjak.


2011. febr. 26. 00:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
16:07 vagyok. Azt akartam ezzel mondani, hogy valakit lelkileg megnyomorítani... Ne keressünk már egy ilyen valakinek mentségeket! Igen, biztosan ő is lelki nyomorult, de akkor se fogadom el, hogy ezért máson, ráadásul a saját gyerekén vesz revansot. Ennyi. Pl. nekem fogalmam sincs, hogyan kell egy normális kapcsolatot felépíteni. Én mindig csak azt kaptam, hogy engem nem lehet szeretni, rám áldozta az életét, cselédnek tartott, 13 éves koromtól én mosom a ruháimat, mert én sose kaptam újat, amíg a másikat meg lehetett varrni, akkor is csak valaki kinőtt, levetett cuccát kaptam meg, kb. 2 váltás ruhám volt, minden nap, egy héten át ugyanazt a ruhát kellett felvennem, olyan kardigánnal, amit még az ükanyám hordott, cikiztek az osztálytársaim, mert mindennap ugyanabban a ruhában voltam, mammeres volt a kardigánom, koszos a farmerom, és hetente csak 1x fürödhettem. Eközben anyám 2hetente járt fodrászhoz, manikűröshöz, pedikűröshöz, vett magának új ruhákat. Ütött-vert, szavakkal is. Folyton azzal fenyegetett, hogy intézetbe ad. Szótlan, csendes gyerek voltam, vagyis nem volt oka ilyennel fenyegetni. Megbocsátani? Majd isten, én nem!
2011. febr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
16:19 vagyok. Most olvastam, amit közben írtál. Nézd, az a 10x év kettőnk között rengeteg. Én éppen elég sz*ron mentem át ahhoz, azalatt 10x év alatt, ami Neked még hátra van hozzám képest, hogy ennyire kemény vagy érzéketlen legyek.
2011. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Én megértelek, szerencsére én még itt nem tartok az én anyámnál. És én meg tudom érteni, de nekem abból van már elegem hogy mindenért engem hibáztat, és az én gondjaim gyakorlatilag nem léteznek az ő szemében, csak a sajátjai.


Amit leírtál olyan nőt én is ismertem, tanárom volt. Minket is próbált nevelni, de nem tudott. Viszont a fia...na ő sajnos meg is bolondult 30 éves van már szerintem de még mindig otthon van, a nadrág a nyakáig felhúzva, kinőtt ruhák, és teljesen antiszociális természet.

2011. febr. 26. 16:25
 14/18 A kérdező kommentje:
De én nem is kritizáltalak. De úgy látom megint valamit rosszul csinálok. Elhiszem hogy rossz neked, de hidd el nekem is, én nem akarok itt senkinek beszólni, csak ember híján ide írom le a gondjaim.
2011. febr. 26. 16:27
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedvesem!Rombolnod kell.Nem tehetsz mást.Le kell rombolnod az eddigi életed!Utazz el.Bárhova,tökmindegy.El onnan ahol most vagy.Máshol kell barátokat szereznek,máshol,messze-messze innen.Gyere,Szegedre vagy menj fel Budapestre,Pécsre,Szarvasra!

Esetleg vállalkozz valamilyen környezetvédelmi vagy szociális munkára.Az állat-és környzetvédelmisek nagyon összetartóak.És járj koncertekre,kisebb bulikba.Találsz majd barátokat.Hidd el!Ne ne itt keresd a társaságot!

Küldök 200000 nagy puszit!Minden jó lesz!Légy szabad!!!

2011. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ójaj!Te Halak vagy!Kis szenzibilis!De,cuki!Na ,fel a fejjel!
2011. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nezd a jo oldalat: Annyira szar a helyzetet, annyira alul vagy hogy innen mar csak felfele visz az ut.

Ne mastol vard hogy felhuzzon, meditalj, nezz onmagadba, tanuld meg onmagad szeretni. Amikor igazan szembe tudsz nezni onmagaddal a tukorben es azt mondani oszinten, hogy szeretlek, akkor megtalalod onmagadban az erot arra hogy segits magadon.

A sajat vilagodat te krealod sajat magadnak. A negativ dolgok nem azert jonnek, hogy osszetorjenek, hogy szarra lapitsanak, hanem azert, hogy megtanuld beloluk a lecket (barmi is legyen az) es emelt fovel tovabb lephess. Mikor aztan evek mulva olyan emberrel talalkozol aki hasonlo fos helyzetben van (mint most te), akkor tudsz rajta majd segiteni, mert te ezen mar tul vagy.

Az onszeretet nagyon fontos. Ne azt vard, hogy anyad/barataid szeressenek. Tanuld meg onmagadat szeretni, mert csak te vagy magadnak a vilagon. Nezegesd onmagad a tukorben es mond el mennyire szereted magadat. Nezd a jo oldaladat, a jo tulajdonsagaidat es ismetelgesd magadnak a tukorben (pl. szeretlek mert magas vagy, szeretlek mert olyan jol focizol, mittomen).

Simogasd az arcod szeretet teljesen, ugy mint egy kisgyereket vagy egy kiskutyat simogatnal. Legyel nagyon kedves magaddal es keresd a humort. A nevetes, a mosolygas legyen a gyogyszered. Ne foglalkozz masokkal, mert ha tul sok idot/energiat fecserelsz rajuk es a szarsagaikra, akkor ugy fogod eszlelni, hgoy ok csak azert vannak hogy kiba*anak veled.

Eszreveszed hogy mikor novekszik benned a szeretet, akkor egyre jobban kepes leszel masoknak is szeretetet adni. De eloszor a munkat belul kell elkezdeni. Sok sikert!

:)

2011. márc. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2011. márc. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!