Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék kimászni a...

Hogyan tudnék kimászni a gödörből?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van mindenből, egyszerűen úgy érzem hogy nincs értelme az életemnek. Nem tudom mitévő legyek. muszáj vagyok kiönteni magamból mert különbem úgy érzem megfojt ez az egész.

Ma van a születésnapom már 20on x éve taposom ugyanazt a nevetséges életet. Ha vissza gondolok szinte semmi jó nem történt velem egész életemben. Ami jó volt az életemben azt csak azért kaptam hogy legyen honnan leesni.

A körülmények arra kényszerítenek hogy itthon legyek, úgy érzem mint ha börtönben lennék és nem tudok kiszabadulni. Nincsenek barátaim, akiket annak hittem mind elhagyott, de nem tudom miért. Olyan megmagyarázhatatlan az egész, egész életemben kedves és tisztelettudó voltam másokkal, segítőkész. Még is akárkivel megismerkedem mint ha nem hagynék bennük semmi benyomást. Nem keres sose senki, senkit nem érdekel mi van velem. Senkinek nem tudom elmondani mind azt ami engem nyom és csak lenyelem. Egész este forgok minden nap, aztán reggel felkelek mint ha minden fájdalmamat megemésztettem volna élem tovább az életem. A tehetetlenség ellen úgy védekezem hogy próbálom az agyamat zsibbasztani tv-vel és számítógépezéssel. De egyre nehezebb, emberekre lenne szükségem, de nincs mellettem senki. A családom szarik a fejemre, senkivel nem tudom megbeszélni a gondjaimat. Anyukám mindenért engem hibáztat, hogy miért nincsenek barátaim hogy miért vagyok itthon. Elvárásokat tűznek felém, de már nem bírom, megtörtem. Egyedül már nem megy képtelen vagyok felállni, olyan erős tehetetlenséget érzek hogy fel tudnék robbanni. Ilyen alkalmakkor meg főleg nehezen bírom. Születésnap és senkit nem fogja érdekelni. Valószínűleg családom odabök egy boldog születésnapot. Esetleg pár "ismerősöm" valami közösségi oldalon ír. De ennyi csak megszokásból csinálják. Tudom hogy a filmek nem valósak, de egy olyan világról álmodom mint a filmekben ahol amikor már nagyon rossz paszba van az ember a barátai meglepetés bulit szerveznek neki. De nekem senki nem fog.

Hihetetlenül ki vagyok éhezve a szeretetre, de senki nem adja meg, sose éreztem milyen az ha szeretnek. Milyen az ha egy nő átölel, ha odabújik hozzám, felvidít. Az életem sehová se vezet, nem érzem azt hogy valamiben jó lennék, nem látom a jövőmet, homályos. Mindenki azt várja el tőlem hogy magam álljak fel. De már nem tudok egyedül egy dolog maradt bennem és az a remény, de már ezt is utálom mert folyton reménykedek hogy valami jobb lesz. De nem lesz és ezt tapasztalatból tudom mondani. Az eddigi életem tele volt megaláztatással, de még is ha vissza mehetnék az időben megtenném. Újraélhetném azokat a "pillanatokat" amik örömet okoztak, és talán még változtathatnék.

Nem hiszek a horoszkópban, de most belebukkantam egybe, és mindenféle jó meglepetést meg örömöt meg társaságot ígér a születésnapomra, de én tudom hogy nem lesz semmi. Még is reménykedek hogy valami kivételesen más kép fog történni hogy CSODA fog történni. De már nem tudok teljes szívvel hinni benne. Még ahhoz is gyáva vagyok hogy eldobjam az életem. Én ÉLNI akarok, de nem tudok.

Ezt azért írom most ide le, mert ki kell írnom magamból, és csak itt tudom megtenni. Már sokszor írtam ide, de még itt is mindig elfelejtenek írni az emberek. Legutoljára is leírtam a bánatom, és válaszolt 2 ember, amire reagáltam és utána mint ha mindenki elfeledkezett volna rólam. Tényleg ennyire nem hagyok benyomást az emberekben?

Mit tehetnék hogy kimásszak a gödörből, mert ez már annyira mély hogy ha valaki nem segít fentről akkor itt nem fognak változni dolgok. Az összes erőmet felemészti a mindennapok túlélése, hogy józan maradjak.


2011. febr. 26. 00:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
mintha csak magamat olvasnám
2011. febr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hidd el, teljes szívemből kívánok Neked nagyon BOLDOG SZÜLINAPOT! És azt, hogy az életed olyan legyen, amilyennek szeretnéd! És délelőtt is visszanézek a kérdésedhez, hátha írtál még valamit.

Sajnos, amiket leírtál, én is, mintha csak magamat olvasnám. Csak én úgy 10-zel lehetek több, mint Te.

2 éve volt a mélypont, és akkor rájöttem én is, hogy akit 20 évig a legjobb barátnőmnek hittem - sosem volt az. Talán a legelején, 2-3 hónapig. 2 éve iszonyú mélyen voltam, és saját erőmből, tök egyedül, sikerült kikecmeregnem a szakadék legeslegaljáról. Viszont mivel nincs senki, aki fogná a kezemet, igen erősen kell kaparnom, hogy ne csússzak vissza... Sajnos, azt tapasztaltam, hogy mikor mélyen, nyakig ülsz a sz*rban, gyorsan elhúzza mindenki a kezét, nem pedig nyújtja. Az egész életemet az anyám cseszte el, és cserébe örök hálát vár. Konkrétan, ha újra születnék, halva születnék, ha rajtam múlna! Pld. engem cseppet se bántana, ha nyomorult életemből kirángatna egy jó kis végzetes szénmonoxid-mérgezés. Pont ezért, ilyen velem sose fog történni. Élni már éltem, és mivel otthonról sz*r alapokat hoztam, kellőképpen el is csesztem. Nincs már erőm nekem sem újrakezdeni. Én is úgy kelek fel minden reggel, hogy egy újabb nap, amit túl kell élni. Munkába menet, és hazafelé jövet zenét hallgatok, itthon tv, számítógép... A számítógépem az egyetlen hű társam, aki mindig ráér.

2011. febr. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én is mintha magamat olvasnám!:S Pontosan ugyanez a helyzet nálam is.Vmit nagyon elcseszhettem az életemben,mert sokszor úgyérzem mindenki utál,mindenki hülyének néz!És minden napom ugyanolyan fos!Sajnos segíteni nem tudok,mivel ugyanezeket a problémákat amiket leírtál még a saját életemben sem oldottam meg,de én is tiszta szívből kívánok boldog szülinapot!Bárki is légy!

23F

2011. febr. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nekünk össze kéne barátkozni!!:)


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. febr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A jó kívánságokat köszönöm, sajnos így reggel már nehezebb írnom, de azért megpróbálok majd. Amit sejtettem azt kaptam kb, Anyukám fel sem köszöntött, talán kicsit elnézőbb ma velem de ennyi. Úgy is tudom hogy ez is csak a megszokás része. Bátyám felköszöntött telefonon, szinte csak ő szokott igazán, de vele se tudok már nagyon régóta beszélni, elmondta a sablon dumát, én is azt hogy köszönöm, és ennyi. Arra a szar facebookra is csak azért regisztráltam hogy hátha kicsit többen észrevesznek. Van egy ember aki ma ünnepli a névnapját. És régen mindig felköszöntöttük egymást még ő se ír, senki. Ami főleg azért esik rosszul mert sokáig szerelmes voltam belé, és még most is sokat jelentene számomra.

Az utolsó válaszoló kérdését elolvastam, abban én is látok igazságot hogy ha kapnék is szeretetet akkor sem tudnám jól kezelni, lehet hogy viszonozni se tudnám már. Egyszerűen szerintem elértem egy olyan pontra ahol már nem látok túl a saját problémámon, ezért is olyan ember kéne mellém aki tele van élettel és vidámsággal hogy fel tudjon tölteni. De ez sajnos nem így működik adni is kell hogy kaphassunk. De én már nem tudok adni, reménykedem hogy egyszer felbukkan valaki aki kérés nélkül tud majd adni nekem, mert csak így válhatok újra emberré, csak így tudom viszonozni.

Volt egy válaszoló a másik kérdésnél aki említette a kudarcokat, hát abból is külön könyvet írhatnék. És akkor csodálkoznak az emberek hogy nincs önbizalmam, minden amit tettem az életemben megbántam, tudom hogy az nem jó ha az ember a múlton siránkozik de nekem már csak ez maradt. És azt is utálom hogy van nagyon sok ember aki szenved, ki tudja lehet még durvábban mint én vagy más ebben az országban, sok szörnyűség van a világban. De ettől miért kell azt éreztetni velem sokaknak hogy az én problémám semmiség?

A másik amin sokat gondolkodom, az az hogy mi van ha valami nagyobb erő műveli ezt velem, nem vagyok vallásos, de néha annyira megmagyarázhatatlanul történnek a dolgok lehet nevezni csak balszerencsének nem tudom. De ha tényleg bűnhődnöm kell akkor miért? Nálam rosszabb, önzőbb, más emberek érzéseivel játszó emberekkel történik olyan ami nekik csak csekélység de nekem maga lenne a világ. Sokaknak olyan természetes hogy vannak barátai családja, párjuk, persze gondok érik őket is, de ha ezek a tényezők ezek az emberek mellettem állnának, úgy érzem legyőzhetetlen lennék.

2011. febr. 26. 12:33
 6/18 anonim ***** válasza:

01:01 vagyok. Hát, hallod, ritka egy sz*rfej muterod van! A "jó" hír az, hogy - saját példám alapján - mikor majd haldoklik, el fogja várni, hogy ápold, mert ő mindig is szeretett Téged...

Tudod, el kellene gondolkodnod azon, amit a Másik Kérdező írt. Neki is válaszoltam, mert ugyanilyen témában írt. Ő is fiatal, kb. Veled egykorú, érdemes lenne összebarátkoznotok. Bárcsak én is képes lennék még rá! De mint talán írtam már, én úgy 10+ évvel idősebb vagyok, mint Ti, plusz én már képtelen vagyok próbálkozni is. Lehet, hogy nekem meg azzal a válaszlóval kellene barátkoznom, akinél szintén nincs már barátfelvétel :) Ő biztos ismeri az érzést, hogy több árulást már nem kérek, köszönöm. (Nem írtam komolyan! Tényleg nem vagyok képes barátkozni, bárhogyan szeretnék is.)

És akkor még egyszer NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!

2011. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12:55 vagyok. Másik Kérdező alatt azt értettem, aki a linket küldte Neked.
2011. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Hát, hallod, ritka egy sz*rfej muterod van!"


Próbálom azért megérteni őt. Ő is legalább annyi mindenen ment keresztül mint én, de már elegem van hogy mindenért én vagyok a hibás, és ha megmondom akkor még neki áll feljebb, sose tudok vele semmiről beszélni, és néha úgy érzem sose tett semmit értem. De szeretem, csak úgy érzem nem tudok vele élni, de egyenlőre muszáj vagyok.

Ez amúgy nem csak nála jön elő, valahogy minden ember akivel beszélek, tök mindegy mennyire próbálom megértetni velük a dolgokat, a végén mindig az lesz hogy nekik áll feljebb. Anno az egyik ember akit barátomnak neveztem mindig szart a fejemre(még most is) Mindig ott voltam neki, de ő sose volt ott mellettem, amikor más suliba kerültünk akkor egyre nagyobb lett a távolság. Sose keresett, mindig mondta hogy majd hív de sose. Ja és egy utcában is laktunk pedig. Én meg mindig otthon voltam, amikor kerestem nem ért rá. Mindig valami haverjánál volt de valahogy azoknak sose mondta hogy bocs de most már megbeszéltem valamit. Előbb volt az hogy nekem mondta le a megbeszélt dolgot. Még akkor se szóltak mikor egy közös haverhoz ment. És én nekem azt hiszem jogosan elegem lett belőle, elsőnek próbáltam megmondani neki, de kimagyarázta aztán nem lett semmi. Utána sokáig már egyáltalán nem találkoztunk, de őt ez sem érdekelte. SOHA de soha nem tudtam megmondani a véleményem, sosem tudtam átéreztetni vele amit érzek. Azt fogadtam meg magamban, hogy ha egyszer találkozok vele, akkor semmi durva csak egyet tuti behúzok neki amin keresztül mentem miatta. Nem vagyok erőszakos de nagyon sok feszültség szorult belém.

A lány aki linkelte a kérdést, hát én ha kell szívesen beszélgetek vele, de nem tudok többet ígérni, egyrészről mert nem netes kapcsolatra van szükségem, annál inkább hogy valakihez átmehessek. Ez most férfiatlan lesz de hogy kisírjam magam. Na meg nem hiszek a fiú lány barátságban, idővel magam részéről tuti többet éreznék, az meg sose jó mert az csak egy újabb fájdalom forrás lenne. Főleg ha messze lakik, vagy nem érdeklem. Ha a közvetlen környezetemben nem változnak meg az emberek vagy nem kerülök el innen akkor csak idők kérdése hogy megbolonduljak.

2011. febr. 26. 15:40
 9/18 anonim ***** válasza:
12:55 vagyok. Igen, egy ideig én is kerestem mentségeket a muteromnak... A lényeg, hogy tönkre tette az életemet, és nem érdekel a magyarázat, erre nincs mentség. Tudod, ez olyan, hogy én vagyok a lelki nyomorultak védőszentje - egészen odáig, amíg mondjuk valaki nem gyilkol. Innentől nem értek egyet azzal, hogy pszichiátriai gyógykezelés, és majd rehabilitálás. Aki egyszer átlépett egy határt, annak ne keressünk már mentségeket!
2011. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Biztos sok mindenen mentél át anyukád miatt. Én nem is kérdőjelezem meg. De azért azon kívül hogy sose foglalkozott velem régen egy kedves nő volt, csak mostanában a bajok miatt kicsit feszültebb. Meg ugye ahogy neked anyukád ő neki is kell mamámat gondozni, itt lakik velünk de már mozogni nem tud és folyamatosan hallucinál nem beszélve a szobatisztaságról. Én segítek felültetni meg mozgatni de én nem tudok abban segíteni hogy tisztába kell rakni.

Alapvetően amúgy az egész családommal van a baj, mi sose mondjuk ki az érzéseinket, ha valakire mérgesek vagyunk akkor mondunk olyanokat amiket nem kéne, és utána idővel mint ha mi sem történt volna mennek tovább a dolgok. És ezt nem szeretem, de kezdem magamon is észrevenni hogy átvettem ezeket a szokásokat.

2011. febr. 26. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!