Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gondok párkapcsolattal....

Gondok párkapcsolattal. Hasonló helyzet, valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ez egy olyan kérdés, amit már nagyon régóta fel szerettem volna tenni, de most szedtem össze magam. Régebben nagyon visszahúzódó és önbizalomhiányos voltam (ez most már javul), nem tudom emiatt-e, de elég későn alakult ki az a bizonyos vonzódás az ellenkező nem iránt. Amikor kialakult, akkor is csak a jóval idősebbek felé. Ezzel nem akarom leszólni a korombelieket, vannak teljesen normális, rendes emberek, nem ellenük mondom ezt. Ők egyszerűen olyanok számomra, mint a velem egyneműek. Most itt vagyok semmi tapasztalattal, egyedül, évek óta. Nem tudom, mit csináljak, nagyon szeretnék párkapcsolatot, próbálok mindenhogy jobb lenni, de nem változott a helyzet.

Nemrég volt emiatt egy elég depresszív korszakom, 180 fokos érzelmi váltásokkal... Most már elmúlt *lekopogja*, nem mondanám magam betegnek, de félek a visszaeséstől. Pozitívabb gondolkodású lettem, de a helyzet nem változott.

Talán van itt valaki, aki hasonló helyzetben van/volt, és tud tanácsot adni?


2011. ápr. 7. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, hogy hány éves vagy, de azt tudom tanácsolni, hogy náladnál 2-3-4 évvel fiatalabb nővel/lánnyal gyere össze, aki kb. azon a tapasztalati szinten van, mint te és akkor ha szeretitek egymást, majd tapasztaltok egymástól! Még nem késő! Hidd el, nem maradtál le semmiről!
2011. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én lány vagyok, amúgy. A tanácsoddal 2 gondom van: 1. ennyivel idősebb még nem érdekel úgy 2. ha érdekelne, sem tudom, mihez kezdjek. :(
2011. ápr. 8. 18:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Hm, a soraidból ítélve Te egy nagyon tudatos nő lehetsz, erős önreflexióval, végiggondolva mindent, amit teszel. Keresed a környezeted reakcióinak okait, az okok okait.

Az emberek általában nem ilyenek, és elvesznek ebben, elrettennek. A válaszoktól való tartózkodás itt is ezt sejteti.

Bár nem tudom, hogy hány éves vagy, szomorú, hogy nem volt párkapcsolatod, de egyáltalán nem vagy reménytelen helyzetben.

A nőknek van egy nagyon jó fegyverük párkapcsolatok kezdeményezéséhez, mégpedig az, hogy nőből vannak!:) És ezt szó szerint mondom! Nem az eszeddel lesz kapcsolatod, szíved mélyén persze valószínűleg azt reméled, hogy az intellektusod, majd magával ragad egy férfit. De nem! A férfiak nőt keresnek, nőre vágynak, aki megindítja a fantáziájukat. Ez az indítómotor! Ha meglátja benned egy férfi a nőt, és megkíván, már érdekes lesz az egész lényed, világod, gondolataid, személyed, minden érték ami benned rejlik.

Ha férfire vágysz, ízig vérig nővé kell válnod! Mivel erős az önreflexiód, menni fog! Járj szoknyában, legyen hosszú a hajad, kérj barátnőktől tanácsokat öltözködésben, hangsúlyozd női idomaid(persze tartózkodóan is lehet), sportolj, fantáziálj férfiakról, tapasztald meg magadon, mi az ami jólesik, vágyakozz, a vágyaid pedig sugározd magadból. A férfiak számára ezek a legértékesebb női pillantások, ha egy nő vágyakozva néz ránk.

Az önbizalom is fontos, tankolj az önbizalomtankodba a férfiak terén. Ne a nagy Ővel kezdd az ismerkedést! Mozogj társaságban, ha van ott, aki elhív randira, menj el vele. Még akkor is, ha nem terveznél vele, de érzed, hogy jó társaság lesz. Egy randi még nem kötelez semmire, ebben a szerepben nő leszel, majd akár újra találkozhatsz is vele, és erősíti női önbecsülésed.

Akárhogy is de a nőket a férfiak teszik nőkké és viszont. És mindemelett mozogj sokat társaságban, jó társaságban, ahol jól érzed magad, olyan emberek közt, akikkel felszabadult vagy.

És ami nagyon fontos, legyen teljes az életed. Érezd jól magad a bőrödben! Legyen olyan a világod, ahová vársz valakit! Meg fog érkezni!

2011. ápr. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 melcsiboszi ***** válasza:

Szia! Én nem mondanám magam sem visszahúzódónak, sem önbizalomhiányosnak, de sokáig (ez mondjuk relatív, kb. 14 éves koromig) nem érdekeltek a fiúk igazából, de azóta én is inkább az idősebb férfiakhoz vonzódtam, volt több nagy szerelmem is, hatalmas korkülönbségekkel (20<). Aztán megismertem egy nagyszerű férfit, 27 évvel idősebb, mint én. Egy év múlva kb. összejöttünk, októberben volt az esküvőnk, most lesz egy hónapos az első gyermekünk. :)

Ezzel, hogy ezt leírtam, lehet, hogy nem sokat segítettem, de csak azt szerettem volna vele elmondani, hogy semmi nincs abban, ha a jóval idősebbek felé vonzódsz, nem azt mondom, hogy normális, de a tapasztalat azt mutatja, legalábbis számomra, hogy az ilyen párkapcsolatok semmivel sem működnek kevésbé jól, mint ahol csak pár év van a felek között. Sőt!

A tényleges problémádra szerintem nagyon jól megfelelt az előző válaszoló.

Sok sikert! :)

2011. ápr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Második: nagyon köszönöm ezt a hosszú és hasznos választ. :) Amúgy igen, jól írtál le engem.

Harmadik: Ezt jó volt olvasni. :) Komolyan. Sok boldogságot neked. :)

2011. ápr. 15. 19:07
 6/6 melcsiboszi ***** válasza:
Köszönjük szépen! :)
2011. ápr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!