Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok megbízni az...

Miért nem tudok megbízni az emberekben?

Figyelt kérdés

Jó ideje csak a rosszat látom mindenkiben!

Mondjuk előzményei, egy rakás visszaélés, becstelenség amit ellenem elkövettek!

Mára senkiben sem bízom!

Lehet ezt "gyógyítani, ha igen hogyan?


2009. márc. 1. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én abban csalódtam a legnagyobbat, akit a legjobban szerettem. Mára én is elértem, hogy nem bízom senkiben, kívétel ez alól a szüleim. Nem is akarok bízni, mert akkor kisebb csalódás fog érni. Szerintem nem is szabad feltétel nélkül bízni. Rossz érzés, de önvédelemnek jó.
2009. márc. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt nem bízol az emberekben amiket leírtál. Szerintem nem lehet, de nem is kell gyógyítani. Én személy szerint abban az ingben sem bízok meg amit hordok.
2009. márc. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó neked:)

Én nekem elég, ha valaki kedves meg minden, én akkor már megbízok benne, ha ismerem, ha nem xD

2009. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld magad olyan emberekkel körülvenni, akik szeretnek téged, feltétel nélkül.

Ha új embereket ismersz meg, akkor legyél nyitott, de tudatosítsd magadban, hogy megvan rá az esély, hogy csalódhatsz benne, de adni kell mindenkinek egy esélyt.

Képzeld el, ha benned nem bíznának, holott te tudod, hogy milyen ember vagy.

Erre sajnos nincs garancia, be kell vállalni, 50-50% rá az esély, hogy csalódsz-e, vagy nem.

2009. márc. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

A kérdés az, hogy akarsz-e ezen változtatni.

Ha akarsz, akkor a módját is megtalálod könnyen.

Ha meg nem, akkor...


Én sem bízom senkiben, persze engem ez nem zavar.

2009. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A bizalmat elveszteni a legkönnyebb. Élni vele kicsit nehezebb. Ha azonban vissza akarod szerezni, az lesz életed legnehezebb dolga. Én sokakban bízom. Feltétel nélkül. De azok az emberek, akikben bízom, nem úgy jöttek a világra, hogy:"Én tudom, hogy xy bízni fog bennem 10 év múlva." Ez nem ilyen egyszerű.

Azok az emberek, akikben bízom, kiérdemelték a bizalmamat. Mint ahogy én is kiérdemeltem azoknak a bizalmát, akik bíznak bennem. Ez már csak ilyen. És ennyivel le is zárnám a bizalom megszerzése részt.

A bizalom megtartása egy nehezebb dolog. Ez a rész arról szól, hogy mit kell tenni, hogy megmaradjon valakinek a belénk vetett bizalma. Ezt a tetteinkkel és szavainkkal tudjuk befolyásolni. Erről nincs mit mondanom a továbbiakban.

A bizalom elvesztése sajnos elég sűrűn előfordul napjainkban. Amikor elvesztjük valaki bizalmát, az a valaki általában úgy érzi, hogy hátba szúrták. Ez nem mindig van így. Az emberek nagy többsége kapásból leüvölti azt az embert akiről úgy érzi "hátba szúrta". Az esetek 90%-ában tényleg hátba is szúrják. De ott a maradék tíz százalék, akikkel megbeszélik a dolgot. Közülük öt hazudik, négyet nem hallgatnak meg, csak elmondják a saját érveiket és magasról szarnak arra, hogy ő miként látja a helyzetet. Tehát 100 emberből 5 nem csinált semmit, és ebből az 5-ből 1 kap megbocsátást.

Ezzel az egésszel oda akartam kilyukadni, hogy az amerikai filmekben oly közkedvelt hisztisnő veszekedéseknek számát minél alacsonyabbra csökkentve, nem csak mi válunk jobb emberekké, hanem megbocsátást és empátiát tanulhatunk, valamint a közérzetünk is jobb lesz.

Ha a problémánkat nem üvöltözéssel, hanem beszélgetéssel oldjuk meg, máris van egy jó napunk!

2009. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

mert okot adnak rá!.. sajnos.

ennyi a lényege

2009. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem bízni senkiben: helyes stratégia. Ha bíznál másokban, akkor ezt egyesek kihasználhatnák és ki is használnák. Ez van. Én sem bízom senkiben, meg lehet ezt szokni.
2009. márc. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
jobb ha nem bízol az emberekben :S sajnos sokan vagyunk gonoszak xD
2009. márc. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én se bízok senkiben...nem vagy egyedül :(
2009. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!