Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy belássák,...

Mit tegyek, hogy belássák, nem pont az vagyok, akinek hisznek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem kellene ezzel foglalkoznom, de engem kissé zavar, úgy érzem beskatulyáztak és ez már nem fog változni.

Van egy osztálytársam, akit már óvoda óta ismerek, egy csoportban voltunk, általánosban és most is osztálytársak voltunk. A kapcsolatunkról annyit, hogy elég rapszodikus. Időnként jól elvagunk, időnként úgy kiakaszt, hogy elkívánom melegebb éghajlatra. A legtöbb barátom azt mondja, hogy kettőnk közül ő az, aki nem tudna nélkülem meglenni, neki van nagyobb szüksége rám, mintsem nekem rá. Ez szerintem is így van..

Nos, mivel ő már egészen pici korom óta ismer nehéz a helyzetem a suliba is. Ő anno, az oviban egy csendes, visszahúzódó, de aranyos kislányt látott bennem, aki szeretett játszani, míg ő már akkor is hangadó, nagyszájú volt. Az alsó tagozatban egy már kicsit nyitottabb, kedves lányt láttak bennem sokan, de ő, mint hangadó elmodnta, hogy milyen kis szerény, visszahúzódó vagyok. Na, felsőben még inkább megnyíltam, elég sokat változtam, a rokonok szerint előnyömre. Ez a lány, még mindig a jó tanuló, csendes, visszahúzódó, amolyan " anyuci kicsi lánya" lányt látta bennem és ezt híresztelte. Csakhogy ez akkor már nagyon nem így volt, de próbáltam nem foglalkozni vele, mert akik a barátaim, azok tudták, tudják milyen vagyok.

Most is osztálytársak vagyunk, mondanom sem kell, ő még mindig azt hiszi, hogy az a kis visszahúzódó, csendes lányka vagyok, aki az oviban voltam, illetve az osztály egyik legjobb tanulója, úgymond strébere, mint általánosban. Csakhogy ez már tényleg abszolút nem igaz. De mint hangadó, úgymond menő ember még mindig azt mondogatja, hogy én szerény, aranyos, csendes lány vagyok.

És ez miatt sokan csodálkoznak, ha kinyitom a számat, megvédem magam és a legjobb barátnőmet, rossz jegyet kapok.

Utálom ezeket a megjegyzéseket, amiket ekkor kapok..:S

Pedig gondolhatnák, hogy az ember változik, nem maradok mingid olyan, mint az oviban voltam.

Most épp azon dolgozik ez a bizonyos osztályársam, hogy a legjobb barátnőmmel összevesszünk. Olyan szinten kamuzik, hogy az már fáj és egyszer mond nekem valamit a legjobb barátnőmről, utána kb. ugyanezt mondja a legjobb barátnőmnek rólam, de mi ezeket meg szoktuk beszélni, mert így tisztességes.


Elég kilátástalan helyzet, mit tegyek?

16/L


2011. máj. 18. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem igazán értem, mit is akarsz megoldani. Ha az óvodabéli barátnődet szereted, és továbbra is barátok akartok maradni, mondd el neki amit ide is leírtál...


Az osztályban nem sokat tudsz változtatni, mert a gyengék azt fogják hinni és csinálni amit a hangadók mondanak


ha a többi barátoddal jól elvagy, semmi baj nincs


18/L

2011. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb, amikor ilyet mond, odamész, szájba vágod, majd megkérded: "És most minek hiszel? A téves elképzelésnek, ami a fejedben van, vagy a sajgó arcodnak?" ;-)
2011. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom, mennyire akarok még a barátja lenni ennek a lánynak.. Nagyon úgy tűnik, hogy szét akar minket választani a legjobb barátnőmmel, azt akarja, hogy legyünk jóba. Tavaly tanvégén is volt egy hasonlú húzása, ősszel is és most is. Sőt, most tavasszal ez a második ilyen húzása. Úgy érzem nálam már elvesztette a bizalmát. Az ilyen nem barátnő.:/

Viszont meg akarom értetni vele, hogy mekkora egy hü.lye, hogy még mindig azt hiszi, én az aranyos, csendes, kislány vagyok az oviból, miközben nem. Akármi számára és a rólam kialakított képéhez képes furcsa történik velem (pl. egy rossz jegy, egy buli, egy laza nap) ő rögtön jön és szinte kioktat, hogy hát mit csinálok meg ilyenek..

Utolsó: az ötlet nem rossz, de ezt suliba nem játszom be így, nem ér meg nekem ez a csaj egy osztályfőnökit. Max. elmondom neki, hogyha most odamegyek hozzá és felpofozom kinek fog hini, a fejében kialakított véleménynek vagy a sajgó arcának?!:D

2011. máj. 19. 18:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudod van egy találó mondás, természetesen amikor kéne -azaz most- nem jut eszembe a pontos szöveg. De az a lényege, hogy: Nem csak az vagy, akinek hiszed magad. Az is te vagy akinek mások látnak.

Ezt pedig el kell fogadni. Tudod amilyennek én érzem magam az teljesen különbözik attól mint amilyennek látszom, vagy ismernek. De jobban belegondolva az is én vagyok. ÉS ez nem levakarható.

Igazából a varázs titka csak annyi, hogy amilyennek te érzed magad azt is megmutatod, Mert sosem avval van a baj, hogy mások nem látják. Hanem te nem mutatod meg igazán.

Mutass olyat amit még nem láttak (akarva akaratlanul) nem rájuk erőltetni kell, hanem csak megmutatni.

2011. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!