Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen cselekvések tesznek...

Milyen cselekvések tesznek egy embert egoistává? Hol az egészséges egoizmus határa? Bizonyos emberek Miért hisznek egoistának akár az első perc után?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
kisugárzás?
2009. okt. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mindenkinél okosabbnak ügyesebbnek hiszi magát
2009. okt. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem értem, én mindig is elismertem a tudást és a gyakorlatot, és csak akkor szólok bele valamibe ha biztosan tudom hogy igazam van... pfu :D
2009. okt. 28. 18:03
 4/8 anonim ***** válasza:
ha valaha is biztosan tudod valamiről, hogy abban neked van igazad, és a te igazad jobb, mint a többieké, akkor az vagy. ilyen egyszerű. :)
2009. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Háromfajta egoista van:

1.Aki azt HISZI magáról hogy mindent jobban tud(ahogy valaki előttem már mondta),teljesen büszke a semmire,és ezt hangoztatja is,DE természetesen ő ezt nem tudja


2.aki még mindig azt hiszi magáról hogy mindent jobban tud,DE! valamit TÉNYLEG jobban tud

2009. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

(véletlen elküldtem)Tehát,folytatom:

...TÉNYLEG jobban tud és erre büszke is bezony,bezony,CSAKHOGY ennek tudatában úgy elszáll magától mint Toldi kezéből a malomkő...és ugyebár az se jó..


3.aki valamit(megint)TÉÉNYLEG TUD,de ő ezt kivételesen nem hangoztatja,valamint tudja azt is hogy miben NEM jó(húú már leírni is nagy dolog=D)de viszont még arra is büszke titokban,hogy ezeket NEM hangoztatja...(Bár ez nem is vehető egoizmusnak..ezt a harmadikat inkább önismeretnek hívnám...)Ebbe tartozol TE!-ahogy én is-

Na idefigyelj!Aki ezt mondta rólad az szegénykém nem ismeri azt a szót hogy önismeret...


Nagyjából ezek a határvonalak,azt hogy melyik az egészségesebb döntsd el te.(Bár azt hiszem ez nyilvánvaló)


Egoistának azért láthatnak(Egy igazi egoistát),mert az egyszerűen lerí az emberről.Nem tudom miért de lerí...

Egy nem egoistát azért mert magabiztosság árad belőlük,és ezt a mai ember hajlamos összetéveszteni az egoizmussal


Milyen cselekvések tesznek egoistává?Háááát...Mondjuk ha túl sokat foglalkoznak veled,vagy elég népszerű vagy...

Őszintén szólva a kérdés maga elég helytelen...Mert hát nincsenek olyan CSELEKEDETEK hogy egoistává válnál...


Magadat nem tudod egoistává változtatni,azt csak a környezeted teheti meg.(...szerintem...ha más a véleményed mondd:))

2009. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet túlságosan magabiztos vagy és ezt értelmezik félre.
2009. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ühüm, először is köszönöm a hozzászólásokat.


Valóban a 3-dik változat a legjobb. És mi tagadás, tényleg büszke vagyok arra amit elértem, mert mindent a saját erőmből értem el. Nagyon jól esett amit olvastam, azt viszont sajnálom, hogy már ott jár a társadalmunk, hogy egoistának nevezik azt aki büszke valamire, és azt aki kihúzott háttal tud közlekedni, meg magabiztos, és tudja mit akar. Ebből én arra a következtetésre jutok, hogy ez irigység. Ennek a folytatása viszont már Off lenne :)

2009. okt. 29. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!