Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek milyen ez a lány?...

Szerintetek milyen ez a lány? Antiszociális, alkalmazkodásképtelen, magának való vagy mi?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen van egy nagyon különleges 19 éves tanulólány,aki nagyon szép és intelligens,de valahogy nincs szüksége emberekre.Hozzánk csak akkor szól,hogyha valami szakmai jellegű kérdése van,magáról meg esetleg csak akkor beszél,ha mi kérdezzük.Azt mondja,nincs velünk semmi baja,ő egyszerűen csak jobban szereti a csendet,mint a dumálást.Állítólag mindenhol ilyen,kevés barátja van.

Képes arra,hogy egyedül elmenjen egy fesztiválra,egyedül elmenjen túrázni,sportolni,utazni az ország másik felébe,éjszaka sétálni.

Ő azt mondja,boldog és nincs semmi baja,aki ismeri,az sem tud róla,hogy lett volna valami törés az életében,ami miatt ilyen.

Ő azt mondta,hogy azért szeret egyedül lenni,mert olyankor nem kell senkihez sem alkalmazkodnia és elmerülhet a gondolataiban.Állítása szerint nincs baja az emberekkel,csak nehezen találja meg velük a közös hangot,a felületes beszélgetéseket pedig utálja,ezért inkább csendben marad.Beszélni meg amúgy sem szeret.


Azt érzem rajta,hogy nagyon határozott,önálló és erős.A Facebook adatlapja szerint pedig nagyon színes egyéniség,sokminden érdekli,olvas,sportol,állatokat tart,kirándul stb...


Szerintetek milyen ez az ember?


2011. júl. 11. 15:15
1 2 3
 11/21 tilka válasza:
0%

flegmatikus típus.

Párom is ilyen. Én inkább vidám, vicces, érdeklődő típus vagyok, így elég unalmas mellette. Figyelmetlen, nem szeret beszélgetni, talán nevetni se nagyon. Szangvinikusoknak kerülendő!

2011. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 tilka válasza:

annak való aki hasonló, vagyis a mozit, olvasást, és kirándulásokat kedveli. Szórakozni nem nagyon lehet vele, meg poénkodás sem jellemző rá.

Nem ismeri az embereket, meglehet nem is nagyon empatikus. Célzásokat nem érti. Bár ő lány így talán nem olyan vészes mint fiúban. De annak aki nem ilyen, annak kevés lesz az a figyelem és érzékenység, amit nyújtani tud a másik.

2011. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

ez fura. én is ilyesmi vagyok, mint a lány, akiről írtál. mellesleg vele egyidős.

és rám is jellemző, hogy intelligensebb vagyok az átlagnál. éz ezt nem kérkedésből mondom, sőt, néha szinte sajnálom. de igaz.

egyszerűen olyan dolgok érdekelnek, amikre más nem kíváncsi, nem érdwkli őket.

a felszínes beszélgetésekkel egyszerűen nem tudok mit kezdeni. de ugyanakkor például én is szeretek olyan dolgokat is, mint a vásárlás, smink stb. csak nekem ez nem beszédtéma.

de nem tartanak különcnek, mert nagyon jól alkalmazkodom, és elfogadom a többiek látásmódját, csak nem mindig tudok hozzászólni. plusz szererem a magányt, a csendet.simán elmegyek egyedül.moziba, színházba, stb. persze van, amikor szívesebben megyek vkivel, de egyedül is jól érzem magam. szóval teljesen megértema lány hozzáállását. és most örülök, merr ezek szerint nem egyedül vagyok ilyen "fura":-)

2011. nov. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
ja, és azt még hozzátenném,hogy nem vagyok flegmatikus. legalábbis mások szerint kedves és toleráns vagyok. és humorérzékem is van. bár elég sajátos, mivel én a szarkazmust és az iróniát kultiválom jobban, de esetenként meg tudom nevettetni az embereket. szóval amitbaz utsó két válaszoló írt, az nem feltétlenül igaz.
2011. nov. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 tilka válasza:

van egy jó teszt : mbti személyiségteszt, a gugli kidobja. szerintem ti a kockák vagytok,

most nem tudom fejből de talán INTP vagy ISTP, ha tervező típus, akkor pedig J a vége. Ők a logikus, azaz objektív véleménnyel rendelkezők. Nem tudom, hogy mindnek magas-e az IQ-ja, mert pl. egy érzelmi embernek is lehet nagyon magas, csak nem használja ki annyira mintha egy INTP-nek lenne az. Egyébként pont azért lehet velük jól kijönni, mert nem keverik bele mindenbe annyira az érzelmeket. Ha egy ilyen ember nem kritikus, azaz letojja a másik személyiségét, csak az eredmények érdeklik - akkor a legjobb kolléga is lehet, mert nem kezd el kibeszélni a hátad mögött. Nem is érdekli, és ez jó.

2011. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

jesszusom ez az INTP dolog nagyon illik rám:O

Utsó előtti voltam.

2011. nov. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 tilka válasza:

fel a fejjel. Én INFP vagyok és nem könnyű :)

nekem a bunkósággal van a baj, az INTP-nek meg a butasággal :)

2011. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én is INTP vagyok, szerintem ez a legjobb személyiség. :) Amúgy véletlenül nem te vagy az a lány? :D
2011. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

nem hinném:) gimibe járok, és még egyáltalán nem dolgoztam sehol:) Sajnos:S

Egyébként találtam egy oldalt, ahol ilyen személyiségtípusok leírásával (is?) foglalkoznak. És az a vicc, hogy rám több ilyen leírás is megfelel:)

INTP:

-Mindenre logikus magyarázatot keres, ami érdekli. Elméleti beállítottságú. Az absztrakt fogalmak jobban érdeklik, mint a társas viszonyok. Csendes, kiegyensúlyozott, ugyanakkor rugalmas. Rendkívüli módon képes egy problémára összpontosítani. Kételkedő, olykor kritizál, viszont mindig elemző hozzáállású.

-Nem jellemző rájuk, hogy nagy jelentősséget tulajdonítanának a hagyományos céloknak, mint például a népszerűség és a biztonság.

-Nagyon toleránsak és alkalmazkodóak a legtöbb esetben, stb.

Viszont van olyan is, ami nem igaz. Bár én magam nem legtöbbször nem érzelmek alapján hozok fontos döntéseket, el tudom fogadni, pontosabban meg tudom érteni, ha más igen. És sokszor nem tudok mit kezdeni az érzésekkel különböző társas interakciókban, viszont analizálni szeretm más emberek egymás közti érzelmi viszonyait.

És az öltözködésemre is mindig figyelek, plusz szeretek jóban leni az emberekkel, és ezért hajlandó fagyok "fáradozni" is:)

Ugyanakkor az ENTP is illik rám:

- Gyors, találékony és egyenes beszédű. Figyelmes, másokra ösztönzőleg hat. Jól belátja a lehetőségeket és képes ezeket mérlegelni. Jó emberismerő. A rutin untatja, ritkán csinál valamit kétszer ugyanúgy, ezért mindig más érdekli.

Az ENTP-k az életben elsődlegesen az őket körülvevő világ megértésére koncentrálnak. ösztönösen megértenek embereket és szituációkat, határozott előnyt biztosít az ENTP számára élete folyamán. Általában gyorsan felfognak mindent és a dolgok mélyére látnak. Ennek megfelelően elég rugalmasak és jól alkalmazkodnak sokféle feladathoz. Szinte mindenhez értenek, ami érdekli őket. Ahogy idősödnek és tovább fejlődnek az intuitív képességeik és éleslátásuk, nagyon jól észreveszik és tudatában vannak a lehetőségeknek, és ez meglehetősen találékonyakká teszi őket, amikor problémamegoldásra kerül sor. Az ENTP-k az ötletek emberei. Az felfogóképességüknek köszönhetően mindenütt lehetőségeket látnak. Izgatottá és lelkessé válnak az elképzeléseikkel kapcsolatban, és ezt a lelkesedést képesek másoknak is továbbadni. Ily módon megkapják a látomásaik megvalósításához szükséges támogatást.Az ENTP-ket kevésbé érdekli a tettek kivitelezésére irányuló tervek kiagyalása vagy a döntéshozatal, sokkal inkább a lehetőségek és elképzelések „gyártása” foglalkoztatja őket.Az ENTP-k jó társalgók, gyors észjárásúak, és élvezik a másokkal folytatott szóbeli vitákat. Imádnak mindent megvitatni, és időnként akár még a másik oldalra is képesek átállni, pusztán a vita kedvéért. Amikor azonban a saját álláspontjuk mellett kell érvelniük, néha kényelmetlenül érzik magukat, valamint nyersen és hevesen beszélnek.Az ENTP legkevésbé fejlett területei az Érzékelés és az Érzés. Ha az Érzékelés oldalát hanyagolja, akkor az ENTP hajlamos nem figyelni az életével kapcsolatos részletekre. Ha az Érzés oldalukat hanyagolják el, akkor előfordul, hogy nem tartják túl sokra mások véleményét, vagy túl nyerssé és erőszakossá válnak.

Húh, talán ez még jobban is illik rám, mint az INTP:)

Ugyanakkor az ISTP 90%-a is illik rámxD Hát ez vicces:)

Amúgy itt ez az oldal, elemezzétek magatokat, szerintem vicces:)

[link]

2011. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Teljesen normális dolog, én is ilyen beállítottságú vagyok (Könyvtár/infóterem/természet kevés emberrel vagy egymagamban > hangos, zajos partik sok más emberrel). Ha kimozdulok, akkor is sportolni járok (kyokushin karate) vagy kirándulni, egymagam vagy nagyon kis társaságban.


Miért kell lenézni valakit aki szimplán introvertált és szereti a nyugalmat? Ezt sohasem értettem… Semmi furcsa nincs ebben! Értékelendő.


Elmélkedős/mély gondolkodó embereket egyébként jobban bírom mint azokat akik befogni sem tudják, úgy kell őket "lelőni".

2014. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!