Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek milyen ez a lány?...

Szerintetek milyen ez a lány? Antiszociális, alkalmazkodásképtelen, magának való vagy mi?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen van egy nagyon különleges 19 éves tanulólány,aki nagyon szép és intelligens,de valahogy nincs szüksége emberekre.Hozzánk csak akkor szól,hogyha valami szakmai jellegű kérdése van,magáról meg esetleg csak akkor beszél,ha mi kérdezzük.Azt mondja,nincs velünk semmi baja,ő egyszerűen csak jobban szereti a csendet,mint a dumálást.Állítólag mindenhol ilyen,kevés barátja van.

Képes arra,hogy egyedül elmenjen egy fesztiválra,egyedül elmenjen túrázni,sportolni,utazni az ország másik felébe,éjszaka sétálni.

Ő azt mondja,boldog és nincs semmi baja,aki ismeri,az sem tud róla,hogy lett volna valami törés az életében,ami miatt ilyen.

Ő azt mondta,hogy azért szeret egyedül lenni,mert olyankor nem kell senkihez sem alkalmazkodnia és elmerülhet a gondolataiban.Állítása szerint nincs baja az emberekkel,csak nehezen találja meg velük a közös hangot,a felületes beszélgetéseket pedig utálja,ezért inkább csendben marad.Beszélni meg amúgy sem szeret.


Azt érzem rajta,hogy nagyon határozott,önálló és erős.A Facebook adatlapja szerint pedig nagyon színes egyéniség,sokminden érdekli,olvas,sportol,állatokat tart,kirándul stb...


Szerintetek milyen ez az ember?


2011. júl. 11. 15:15
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Igen érdekes:)

Én például megfigyeltem magamon,ha sokszor átlagos emberekkel beszélek,sokszor nem tudatosan de nem magamat adom,vmennyire eltér a szémélyiségem valódisága az igazitól.

Mert vannak,amit sokan nem értenek meg.Mélyebb gondolatokra,párbeszédekre csak kevesen képesek.Felszínes dolgokról most bárkivel lehet beszélni,de az meg egy idő után nagyon unalmas.

Én szeretek beszélgetni,ha látom az illetőn,hogy közel egy szinten vagyunk.De az egyszerű,a saját élményeim kívül másról beszélni nem tudó,a világ dolgairól semmi véleménnyel nem rendelkező emberekkel nem sokáig érzem jól magam.

Az alkalmazkodás talán egy másik kérdés.Én nagyon alkalmazkodó vagyok,talán túlzottan is,ami nagyon lefáraszt.És talán ezért is szeretek sokat egyedül lenni,mert érzem,hogy az esetek nagy részében én vagyok az ,aki alkalmazkodik a másikhoz,ez személyiségfüggő,de aki sokat alkalmazkodik az elfárad,akihez többet alkalmazkodnak,az kevésbé érzi kihívásnak a társaságot.


Az antiszociális az nem az,amire te gondolsz.Az antiszociális az,aki nem tudja betartani az alapvető szabályokat,az aszociális ember az,akinek habár nincs baja az emberekkel,vagy nem tölti el szorongással a közelségük,de hosszabb távon nem igényli a társaságukat,szereti a magányt.

Én inkább úgy vagyok vele,hogy kevesebb időt szeretek eltölteni emberekkel,de az tartalmas legyen.

Talán ezért is soha nem szeretnék pl együtt lakni senkivel.Főleg nem egy párkapcsolatban.Nem szeretem,ha nagyon korlátoznak,vagy megmondják mit tegyek,szerintem mindenki egy önálló lény,és a szabadság érzése a legfontosabb az embernek,ha ez megvan,ezután jön bármi más.

2014. ápr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!