Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság gyávaság vagy...

Az öngyilkosság gyávaság vagy inkább bátor dolog?

Figyelt kérdés
Szerintem mindkettő...Bátorság, hiszen egy regényben is olvastam: "CSak a legbátrabbakból lesznek öngyilkosok"...De szerintem mégiscsak gyávaság...fél megbirkózni az ember a gondjaival és ezt választja inkább...És az az ember, aki már próbálkozott öngyilkossággal és azt mondja utána, szerinte az öngyilkosság bátorság? Szerintetk az tényleg öngyilkos akart lenni vagy csak azt akarja, hogy észre vagyék...? (ez egyébként teljesen normális dolog...)
2009. ápr. 7. 19:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%
mi honnan utsó?:D
2009. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
77%

Hát hogy honnan tudja azt minden keresztény, hogy...


De ez lehetne külön kérdés is, bocs.:D

2009. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
42%
nemértem :(:D
2009. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
97%

A kérdésre a választ szerintem az Ossian az Őrizd meg a lelkedet című számában adja meg:

"Kínoz és éget a depresszió démona

Gyáván vagy bátor, ha teljesül akarata"

Ezt egyben ajánlanám mindenkinek, akinek az öngyilkosság megfordul az agyában

2009. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az öngyilkosság semmiképp sem bátor dolog...

Bár én is eljátszottam már párszor az öngyilkosság gondolatával,de aztán soha nem jutottam el...még csak a próbálkozásig sem. Nem azért mert féltem...hanem mert rájöttem,hogy gyáva lennék,ha az öngyilkosságba menekülnék...

Szerintem ebben van az igazság...

"Nem az a bátor, ki fejéhez fegyvert emel, hanem az,ki bánatát elfojtva élni mer! "

Az élet mindig megy tovább...lehet,hogy most rossz és a halál tűnik a legjobb megoldásnak,de hinnünk kell magunkban,hisz csak rajtunk múlik,hogy tudunk-e változtatni és tanulni a múltból vagy maradunk elkeseredettek akik elvesztegetik az életüket.

Bele gondolt már valaki,hogy például egy gyerek meghal egy autóbalesetben...az a gyerek még szivesen élt volna,de nem volt lehetősége választani...az öngyilkosoknak pedig van lehetőségük választani...én van képük eldobni az életüket? Ez így nem igazságos...

Emberek! Az élet ajándék! Nem pedig büntetés...nem elpocsékolni kell hanem élvezni amíg csak lehet! Néha már túl késő erre rájönni...de jobb később mint soha. Szomorúan élni és szomorúan meghalni...én nem ezt szeretném. Boldog életet akarok élni és csak aztán meghalni...miután mindent megtettem amit akartam...boldogan meghalni. És lehetőleg álmomban és párnák közt,békésen és természetesen meghalni. Nem pedig vérben úszva felvágott erekkel meg ilyesmi. Hogy miért? Mert ha visszagondolnak majd rám az emberek akkor ne az jusson az eszükbe,hogy "ő akart meghalni" meghogy "újabb feltünés mániás öngyilkos"...mert tuti ezeket gondolnák.

Bocsi a hosszas monológért. :)

További szép napot! 16 éves lány

2009. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

Jó kérdés. Megfordult már a fejemben hogy mi lenne ha megtenném. Soha sem mertem és jobb is így. Nem volt hozzá bátorságom.

Már úgy gondolom hogy nincs olyan amit ne lehetne megoldani, akinek van bátorsága a ögyilkosságra az meg is tudná oldani azt amiért öngyilkos akar lenni.

2009. szept. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
18%

Lehet, hogy most jönnek majd a lekezelő beírások, de nekem az a véleményem, hogy egy ember, aki öngyilkos lesz(vagy csak próbálkozik vele) annál gyengébb ember a földön nincs. Iszonyatosan megvetném az olyan embert, aki próbálkozik vele, akinek sikerül, annak azt kívánom, hogy a pokol legmélyebb bugyraiban élje át a kínok kínját. A legnagyobb önzőség az öngyilkosság, mert aki öngyilkos lesz annak csak a családja, ismerősei, rokonai szívják meg, meg természetesen szívből kívánom, hogy ő is kapjon meg minden rosszat amit csak lehet. Egy embernek csak EGY élete van, nem több, nem kevesebb és szerintem az életnél szebb dolog nincs a földön, aki ezt eldobja, azt remélem keményen megbüntetik. Remélem nem fognak sokan ezért lehúzni. Örülök, hogy elmondhattam a véleményemet.


L/17

2011. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 crash' válasza:
21%
Úgy is pokolra kerülnek tök mindegy, amúgy szerintem gyávák, futnak a sorsuk elől. A pokol se valami jó dolog mégis oda sietnek mostanába az emberek..... epic fail
2011. márc. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Gyávaság, menekülés az élet elől. Az a bátor aki még akkor is továbbmegy amikor már nincsen semmije nem az, aki megöli magát azért mert fél az újabb kudarctól.
2011. júl. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
64%
Próbáld megharapni úgy az ujjadat, hogy elkezdjen vérezni! Nem biztos, hogy menni fog. Az ember alapvetően saját testi épségének biztosítására van programozva! Aki öngyilkos lessz annak ezt a nagyon erős életösztönt kell leküzdenie! Tehát bátor dolog. Az öngyilkosság pillanatában az ember pszichikai állapota is megváltozik! Így nem méri fel döntése súlyosságát és annak következményeit. Akik nyilvánosan vetnének véget életüknek, azok általában csak tudatalatti segélykérést intéznek ismerőseik felé! Baj van segítsetek rajtam! De meghalni nem akar. Aki komolyan gondolja, az elbújik és biztosra megy!
2013. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!