Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság gyávaság vagy...

Az öngyilkosság gyávaság vagy inkább bátor dolog?

Figyelt kérdés
Szerintem mindkettő...Bátorság, hiszen egy regényben is olvastam: "CSak a legbátrabbakból lesznek öngyilkosok"...De szerintem mégiscsak gyávaság...fél megbirkózni az ember a gondjaival és ezt választja inkább...És az az ember, aki már próbálkozott öngyilkossággal és azt mondja utána, szerinte az öngyilkosság bátorság? Szerintetk az tényleg öngyilkos akart lenni vagy csak azt akarja, hogy észre vagyék...? (ez egyébként teljesen normális dolog...)
2009. ápr. 7. 19:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, hogy fél megbirkózni az élet gondjaival az öngyilkos. Egyszerűen nem tud megbirkózni,vagy már unja a bajokat. Egy idő után besokall az ember, és elege lesz mindenből. A világot nézve ez teljesen érthető.

Inkább az a bámulatos, ha valaki nem lesz öngyilkos, mert vagy érzéketlen, vagy jó tűrőképességű, vagy épp ő teszi tönkre mások életét.

2016. márc. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Bátorság!
2017. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Is is. Gyáva dolog megfutamodni a gondok elől, de bátorság is kell hozzá. Én is próbáltam. Többféleképpen is. Gyáva voltam. Leszúrni magam nem mertem, fáról/ablakból ugrani se. Volt hogy próbáltam magam vízbe folytani. De hallgatni kell a józan eszünkre, és az élni akarásra. Nem hiszek istenben, de hogy véget vessünk az életnek, ez nem megoldás.
2020. júl. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Bátorság
2021. nov. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!