Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet így még folytatni az...

Lehet így még folytatni az életet?

Figyelt kérdés

Az én sorsomban nem sokan osztoznak ezért talán nem tudjátok átérezni de megpróbálom elmagyarázni.

Halszag szindrómában szenvedek három éve. Vagyis erős rothadó halszagom-fekáliaszagom van, mert egy anyagot rosszul kezel a szervezetem. 23 éves fiú vagyok. Mindent elveszítettem. A barátaim kiközösítettek és otthagytak. Az egyetemet be kellet fejeznem mert nem tűrtek meg az emberek maguk mellett. Csak a szűk családom nem utált ki, de teljes mértékben rájuk vagyok utalva. dolgozni nem tudok, nincs hova felvennének.

Mára teljesen egyedül vagyok, még a boltban is utálnak, nem tudok a moziba elmenni mert kiküldenének-nem is lenne kivel. A napjaim üresen telnek. Még egy könyvet sem bírok elolvasni akkora stresszt érzek folyamatosan.

És a betgségem gyógyíthatatlan.

Már nem bírok minden nap felkelni és lélekként járni, majd újra lefeküdni és csak létezni. Nem bírok többet a vonaton a wc mellé ülni és tettetni hogy az milyen büdös.

Az ilyen életet indokolt eldobni, megértik az emberek? Csak az tart vissza, hogy talán fájdalmat okoznék a szüleimnek. Nem a másvilági büntetéstől félek hiszen ennél nagyobb lelki szenvedést nem lehet okozni.


2011. szept. 1. 21:35
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

jó lennek, ha ellátogatna egy pszichológushoz, hogy megoldják a problémát! én így nehezen tudnám megoldani a dolgot.


dr. Pataky Csba

pszichológus

2011. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

15:21

Köszönöm, hogy átérzed a fájdalmam.

2011. szept. 2. 17:06
 13/33 A kérdező kommentje:

Pataky Csaba

Árulja már el kérem, hogy mit tudna egy pszichológus segíteni? Nem gyógyít meg, max a depressziót kezelhetné drogokkal. Köszönöm de nem kérek abból sem az orrukat fintorgató pszichológusokból.

2011. szept. 2. 17:09
 14/33 A kérdező kommentje:
Elnézést az indulatos válaszért, tudom, hogy mindenki a saját szakterületén látja a megoldást a problémákra, de higgye el, hogy egy pszichológus nem tud rajtam segíteni. Biztos el tudná érni, hogy jobban érezzem magamat, de nem tudja visszaadni az egészségemet.
2011. szept. 2. 20:00
 15/33 anonim ***** válasza:

A rákos betegség azért másabb, ott már tényleg kínok között szenved a beteg.

Pszichológushoz meg nem csak azért mennek el, hogy agyon drogozzák az embert, hanem, hogy elbeszélgess vele. Jobb néha kimondani a fájdalmat valakinek.

És igen, így is van értelme az életnek. Én rájöttem arra, mikor elhagytak a barátaim, hogy igen egyedül is nagyszerűen érzem magam. Ha barátok megint elhagynak annak bizonyára oka van , és nem érzem magam miatta rosszul max csak 1 napig. De aztán újra a régi vagyok. Szeretek már egyedül is lenni, megtanultam így élni.

Parfüm az használ, vagy nem annyira használ? Nem tudja elnyomni a szagot?

Így is van értelme az életnek, de erre neked kell rájönnöd. Hiszen mi írhatunk akármit, ha neked csak üres szavak lesznek ezek.

2011. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Nekem csak az üres szavak üres szavak. Azért írtam ezt ide, mert láttam, hogy más kérdéseknél is értelmes válaszokat adtok, a GYK színvonalához képest mindenképpen. És kíváncsi vagyok a mondanivalótokra.

A parfüm sajnos nem segít. Nem elnyomja hanem összekeveredik a rossz szaggal és még kibírhatatlanabb lesz.

Én keresem a helyemet hidd el, próbálok más célokat kitűzni amik kiteljesíthetnék az életemet. Talán még egyszer párt is találnék, valaki aki ugyanebben szenved mint én biztos eltűrne. Próbálok pozitívan gondolkodni. De mindent összevetve képtelenség ez az élet. Minden napom azzal telik, hogy azt látom hogy néznek rám az idegen emberek. Ha falura megyek nem hagynak békén a legyek, tehát természetbe sem menekülhetek az emberek elől.

Sokat merengek rajta, hogy van-e értelme így végigélni az életet és a kérdést azért tettem föl mert tudni szeretném, hogy ti mit tennétek, ha a helyemben lennétek.

2011. szept. 3. 19:24
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 23 éves fiú,

végigolvastam a leírást, az összes kommentárt, a Google valahány találatát a halszag szindrómára, és nem tudom, mit írhatnék... Hiszen mit ér, ha most bátorítalak? Ezek csak mondatok..

Egészséges vagy, teljes életet élsz, csak van egy genetikai hibád, ami nagyrészt megváltoztatja az egész életed. Jól mondom?


Teljesen együtt érzek veled és kívánom, hogy enyhüljenek a tüneteid, imádkozni fogok érted...


14/L

2011. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Igen jól mondod, habár a sok stressz egészségileg is eléggé tönkre tesz.

Köszönöm a pozitív szavaidat, nagyon jólesett olvasni.

2011. szept. 5. 19:33
 19/33 anonim válasza:
100%
ez így nagyon bizarrul hangzik, de mi lenne, ha olyanokkak ismerkednél, akik nem éreznek szagokat? mármint, ez így fura, tudom, de egyrészt átérezné a helyzeted - olyan betegséggel, vagy bajjal áldotta meg a sors, amit kevesen tudnak átérezni, így lesz bennetek közös, voltaképp, ha úgy vesszük, "különlegesek" vagytok, másrészt ugye a szag nem zavarja.. én fél fülemre nem hallok, és elég zavaró szokott lenni, mikor mindig egy adott embernek a másik oldalára kell menni, például, ha utcán sétálunk, gyakran dilisnek néznek, de utálom elmagyarázni mindenkinek, hogy fél fülre süket vagyok...
2011. szept. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, meg lehetne próbálni. Egyáltalán nem bizarr az ötlet, csak itt az a baki, hogy amíg őt az utcán nem nézik ki engem kerülgetnek és "cikinek" érezné velem lenni.

De annyiban jó lehetne hogy valaki grimaszok nélkül őszintén tudna társaságot adni.

Köszönöm ezt a jó ötletet.

2011. szept. 6. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!