Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet így még folytatni az...

Lehet így még folytatni az életet?

Figyelt kérdés

Az én sorsomban nem sokan osztoznak ezért talán nem tudjátok átérezni de megpróbálom elmagyarázni.

Halszag szindrómában szenvedek három éve. Vagyis erős rothadó halszagom-fekáliaszagom van, mert egy anyagot rosszul kezel a szervezetem. 23 éves fiú vagyok. Mindent elveszítettem. A barátaim kiközösítettek és otthagytak. Az egyetemet be kellet fejeznem mert nem tűrtek meg az emberek maguk mellett. Csak a szűk családom nem utált ki, de teljes mértékben rájuk vagyok utalva. dolgozni nem tudok, nincs hova felvennének.

Mára teljesen egyedül vagyok, még a boltban is utálnak, nem tudok a moziba elmenni mert kiküldenének-nem is lenne kivel. A napjaim üresen telnek. Még egy könyvet sem bírok elolvasni akkora stresszt érzek folyamatosan.

És a betgségem gyógyíthatatlan.

Már nem bírok minden nap felkelni és lélekként járni, majd újra lefeküdni és csak létezni. Nem bírok többet a vonaton a wc mellé ülni és tettetni hogy az milyen büdös.

Az ilyen életet indokolt eldobni, megértik az emberek? Csak az tart vissza, hogy talán fájdalmat okoznék a szüleimnek. Nem a másvilági büntetéstől félek hiszen ennél nagyobb lelki szenvedést nem lehet okozni.


2011. szept. 1. 21:35
1 2 3 4
 21/33 anonim válasza:
100%

Szia! Én azt javasolnám neked, mivel gondolom nem vagy buta, hisz egyetemre jártál, igy interneten keresztül is lehet tanulni és vannak otthon végezhető munkák vagy netes állások. Csajokról sem mondanék le a helyedben, félre ne értsd, de van olyan is, akinek rossz vagy abszolute nincs szaglása.

De ezek csak tanácsok! Ám a lényeg, hogy mindig van remény.

2011. szept. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Nem, nem voltam buta de ez a kór akkora stresszel jár amit normálisan talán soha nem kell megélnie az embereknek. Kis túlzás sincsen benne, ha azt mondom, hogy képtelenség elővenni és tanulni akár pár szót egy tankönyvből, főleg ha valami ami arra emlékeztet amikor az utolsó heteket a suliban végigszenvedtem(ekkor jött elő a tünet) na akkor úgy lezsibbad mindenem, hogy muszáj becsukni és sétálni egyet.

A legjobb barátaim még úgy-ahogy megvannak. Ha egy-két hetet és nagyon sok pénzt ölök bele (drága diéta, rengeteg fürdés, új ruha mert abba is kimoshatatlanul beleeszi magát) akkor pár napra meg tudok szabadulni a szagtól, ezt néhány havonta eljátszom és ilyenkor találkozom velük, amúgy neten tartom velük a kapcsolatot(egyik se tud a bajomról, nagyon szégyellem nem tudnám elmondani nekik) van egy lány is akit nagyon szeretek de nem kezdeményezhetek, nem akarom ebbe a szörnyű életbe belevinni.

Így valahogy leragadtam ennél a féléletnél, lehet, hogy el kéne szakadni tőle hogy valamit kezdhessek magammal de ez mindenem ami maradt.

És egyelőre várom, hátha lesz egyszer gyógymód, ha addig kibírom.

2011. szept. 20. 22:06
 23/33 anonim válasza:
Hidd el vannak rosszabb dolgok is a vilagon! Es a tudomany tenyleg egyre tobbet tud. Ugyhogy lehet nem sokara mar csak egy rossz emlek lesz ez az egesz.
2011. szept. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Hogy rosszabb? Elvileg a halál a legrosszabb ami történhet valakivel, én viszont örülnék, ha meghalnék. Az öngyilkosságra sajnos egyelőre nem tudtam rávenni magam amit ahogy mondod, lehet, hogy pár év múlva nem fogok bánni. Hidd el, mit sem szeretnék jobban mint 90 évesen, az életemre boldogan visszatekintve fogadni a halált de erre az esély egyre kevesebb.

A betegségemnek a lelki része a durvább, és ha már most is az idegösszeroppanás határán vagyok, ha még öt évet szenvednem kell abból soha nem fogok felépülni, semmilyen segítséggel.

De köszönöm, hogy a kérdezés után egy hónappal is még írtál.

2011. szept. 30. 14:38
 25/33 anonim válasza:
A lelkirésze csak rajtad áll, hogy milyen erős vagy. És ha szereted a családod, akkor annak kell lenned. Tudod saz én fejemben is milliószor megfordult az öngyilkosséág gondolata. Sőt 3-szor meg is próbálkoztam vele. Nem volt hasonló problémám, fel sem foghatom te mit élsz át. Nem voltam egy világszépe, de viszonylag szép arcom volt, nem voltam anoreksziás csonti, de kövér sem, olyan átlagos testalkatu. Volt mellem, fenekem, erre sem panaszkodhatom, kék szem, szőke haj, és nem mellékesen nagyon okos voltam.
2011. okt. 13. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
De apám egy szadista állat volt, aki nagyapám (anyu apja) halála után megkattant, és mivel anyukám szülők nélkül maradt, a bátyja nem akart segiteni, pedig a szomszédban lakott, hát próbáltam én, mikor terhes lett elkezdtem provokálni, hogy engem üssön, ne őt 6 éves voltam. Később anyu talpra állt és elvált. De én egy kemény csaj lettem, fius lány, aminek anyu nem örült, ugyhogy mikor vele is összevesztem leléptem, otthagytam az egyetemet. Szóval jutott nekem lelki, fizikai bántalmazás, mocsok pasik, elmebeteg család. De tudod ugy érzem, hogy jó hogy nem haltam meg, mert van nem sok, de van néhány ember, akit szeretek és akik számithatnak rám. És tudom, hogy kellek nekik.
2011. okt. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 nestlé6666 válasza:
Kedves kérdezö! NEm tudom, hogy vagy mostanában, a kérdést hónapokkal ezelőtt tetted fel... Nagyon remélem javult valamennyit a helyzeted :) Mostanában és is nagyon furcsa halszagot érzek magamon, úgy érzem halszagú folyásom van, de a nőgyógyászati vizsgálatok szerint, nincs fertőzésem... nem nagyon értem, hogy akkor mi lehet ez... Egy olyan kérdésem lenne, hogy ez csak úgy kialakult nálad? tehát nem így születtél? de akkor hogyan kezdődött?? Én bevettem pár csukamájolaj kapszulát, akkor kezdődött, és egy hónapja kb. folyamatosan érzem ... köszönöma válaszodat :) és jobbulást!!
2012. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Szia utolsó.

Nem hiszem, hogy az lenne a bajod mint nekem, nagyon ritka, Magyarországon max 50-60 ember lehet, ha azokat is belevesszük akikről nem tudnak. De elhiszem, hogy sok kellemetlenséget okoz ez neked. Itthon nincs ilyen vizsgálat, ha orvoshoz mész egészen biztosan fingja sem lesz hogy miről beszélsz és mivel a rendelői fertőtlenítőszagban nem is érzi, elküld pszichológushoz, hogy csak beképzeled.

Angliából kell megrendelni a tesztet és elég drága, kb 200 euróba fog kerülni ha rászánod magad.

Ha érdekel, küldök egy linket egy laboratóriumról aminek az oldaláról meg lehet rendelni.

Ha rákeresel youtubeon, van egy dokumentumfilm, amiben egy lánynak csak a ciklus közben vannak tünetei. Ez talán hasonlít a te esetedre de mondom, nem sok esély van rá és örülj neki, ha nem ez a bajod.

Nekem teljesen minden előzmény nélkül kezdődött elsős gimis koromban, majd pár hónap múlva el is múlt, és kb két évre rá jött elő újra, és azóta csak erősödik a testszagom. Nem, nem javult az életem, egy kedves jólnevelt srácból egy agresszív állattá váltam, a legkisebbért nekimegyek a családtagjaimnak (barátaim már nincsenek). Már csak azért élek, mert még nincs pénzem örökre eltűnni.

2012. febr. 10. 09:53
 29/33 nestlé6666 válasza:
Kedves Kérdező! Nagyon sajnálom, hogy ezek a dolgok történnek veled, őszintén ... az utolsó válaszoló vagyok.Nagyon meg vagyok ijedve az utóbbi időben és hálás lennék, ha elküldenéd azt a linket, ahol a tesztet meg lehet rendelni...azt hiszem kicsit meértem a helyzetedetés reménykedem benne, hogy ahogy gimis korodban elmúlt, most is el fog... Nem csináltál akkor valamit, ami hozzásegített ahhoz, hogy akkor elmúljon?
2012. febr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
hogy vagy kérdező ????
2012. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!