Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Antiszociális/értelmes emberek...

Antiszociális/értelmes emberek - ti hogy kezelitek ezt?

Figyelt kérdés

túl sok silány emberrel találkoztam életemben, ezért antiszociális lettem, és ez engem zavar. vagy inkább az emberek zavarnak, de nem vagyok egoista, tehát bennem is lehet "hiba".


szeretnék valahol hozzám hasonló emberekkel ismerkedni, de mivel antiszociális vagyok, nem szeretek tömegbe járni, és mivel különc vagyok, mások sem igazán kezdeményeznek. (nem mintha eddig sokan tették volna, vagy sokra mentem volna vele)


nem tudom mit tegyek, csak azt, hogy ez zavar, és hogy mit nem akarok.

nem akarom eljátszani, hogy agyatlan optimista vagyok, nem akarok naiv nyitott embert sem alakítani, se bunkó kőszívű embert, tehát nem akarok beállni a sorba.


tulajdonképp a többséggel ellentétben önmagam vagyok, és nem érdekel más emberek véleménye, nem erőltetek dolgokat, és filozofikus alkat vagyok.

annak ellenére hogy ezt egyesek jó dolognak látják/mondják, valójában nagyon is hátráltató dolog.


vannak valahol ilyen emberek? úgy vettem észre, hogy akik ilyenek, többségük maguk is megelégelte már az embereket, ezért nehezen elérhető személy.


2011. szept. 24. 18:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

írtam privátot


másik:

nem érted

nem játszok senkit sem, a probléma nem is itt van (még ha ebből is adódik)


ott van 2 kérdés: hogyan kezelitek ezt hogy a legtöbb ember idegesítő, kapcsolatra alkalmatlan ember, valamint hol ismerhetnék meg ilyen embereket.

még azt sem tudom, hogyan írjam körbe, milyen emberek az ilyenek, mert sablonos szavakat nem tudok rá mondani, amit meg tudok, nagyon szubjektív, mint az értelmes vagy közértelmű antiszoc

2011. szept. 25. 16:03
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem voltam soha "filozófus", mint te, de a kapcsolatteremtéssel nekem is voltak gondjaim. Az én megoldásom az lett, hogy "új életet kezdtem". Tudom, ez klisének hangzik, de tényleg így tettem. Elköltöztem egy távoli városba, új emberek, új tevékenységek, minden más. Miért jó ez? Sikerül kibújni a skatulyákból, engem ezek akadályoztak a legjobban. Bezártak egy régi önképbe, ami nem is felel meg a valóságnak, és ezt sokáig én se ismertem fel. Az ember sokszor önmagát is észrevétlenül beskatulyázza és korlátok közé szorítja.
2011. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
tehát ha másik városba költözök ott talán értelmesebb emberekre találok? ebben lehet igazság, de jelenleg nincs pénzem költözködni. ráadásul egy kisebb városban kevesebb lehetőség is van.
2011. szept. 25. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!