Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan vagyok elkeseredve?...

Jogosan vagyok elkeseredve? Valóban kicsúszom az időből?

Figyelt kérdés

3 nap múlva itt a 20. szülinapom (lány vagyok) és annyira el vagyok keseredve... még semmi nem sikerült abból, amit szerettem volna "elérni". Úgy érzem észre sem veszem és kicsúszom az időből, hogy már késő lesz megtenni...


1. szerettem volna egy plasztikai műtétet az orromon (széles és hosszú)

2. szerettem volna egy viszonzott szerelmet

3. szerettem volna a szüleimtől önállósodni

4. szerettem volna egy nyelvvizsgát, egy jogsit, egy autót...


Semmi nem jött össze. Nem anyagi okok miatt, hanem a szüleim szigorúsága ("nem engedjük") miatt.


2012. jan. 1. 14:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom hogy kezdjek bele...nem hiszem, hogy a jogsit vagy a nyelvvizsgát ne engedték volna, pláne ha támogatni is tudták volna. Önállósodni munka révén lehetne, amennyiben nem az ő pénzükből élsz. 20 évesen nincs beleszólásuk a plasztikai műtétbe, de gondolom az se a te pénzedből lett volna. Autó 20 évesen??? A szerelmet meg nem lehet befolyásolni, de ilyen elrugaszkodott elképzelésekkel...20 éves koráig szerintem manapság 1% ér el ilyesmit, azok is a felső réteg kölykei
2012. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Inkább gondold végig mid van.. család, barátok, kutya, macska, egy otthon ahova hazamehetsz, van mit enned stb.. gondold ezeket végig és adj hálát, hogy mindez megadatott neked. És ott vannak a lehetőségek. 20 évesen kezdődik el az életednek a legintenzívebb szakasza. Most kell igazán célokat kitűzni és megvalósítani, de ez nem egy időverseny.... :)
2012. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ezeket nem elérni, megkapni szeretted volna, kérdés az, hogy tettél-e érte? Ha nem anyagi okok állnak a háttérben, a nyelvvizsgát és a jogosítványt biztos támogatták volna. A plasztikai műtét és az autó pedig együtt vagy 1 millió, nem kevés pénz ám. Autóra a legtöbb huszonévesnek szerintem semmi szüksége, amíg nem tudja fenntartani, legalább az egyre drágább üzemanyagot finanszírozni magának.

Az önállósodáshoz és a szerelemhez a szüleidnek semmi köze, ne tedd meg őket bűnbaknak.

2012. jan. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20 évesen épp itt az ideje az önállósodásnak. Akkor majd tudsz tenni a céljaidért. Egyébként semmivel sem vagy elkésve.
2012. jan. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 bánomisén ***** válasza:

Semmiről sem vagy lecsúszva. Állj gyorsan munkába, akkor tudsz fizetni albérletet, a saját költségeidet magad tudod állni: máris önállósodtál. Kicsit gyűjtögess és összejön a pénz a nyelvvizsgára, a jogsira, az autóra, még a plasztikára is. És ha önálló, felnőtt nőként élsz majd, aki képes magát eltartani, még a viszonzott szerelem is eljöhet, mert nem azt sugárzod magadból, hogy el akarod magad tartatni valakivel.


Rajtad múlik, hogy mi jön össze az életben, ne a szüleidet okold. Ha felnőtt akarsz lenni, állj a saját lábadra, mert helyetted felnőtté és önállóvá válni senki nem tud.

2012. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
14.43- azért azt megnézném egy 20 éves hol kap olyan munkát, amiből albérletbe tud menni és ennyi mindenre jutna is pénze. Végzettsége gondolom nem sok van. Persze ha jól néz ki...akkor könnyen juthat sok pénzhez rövid idő alatt. Ma már más szelek fújnak mint régen
2012. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 bánomisén ***** válasza:

14:45

Ha van egy jó szakmája, el tud helyezkedni. Szakmát meg már 18 évesen kapnak az emberek a kezükbe.

Egyébként teljesen mindegy, a mondanivalóm lényege az volt, hogy nem siránkozni meg másokat okolni, hanem cselekedni kell. Látom, nem értetted meg... :-) Nem baj, végülis nem neked szántam, talán a kérdezőnek eljut a tudatáig, hogy mit akartam mondani neki.

2012. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy a szigor miatt nem jött össze, mert ezzel csak Téged óvnak.

Ha mindezt megkaptad volna, akkor könnyen lehet, hogy máshogy állnál mindenhez az élethez.


Én 22 vagyok saját erömböl csináltam a jogsim 19 évesen, volt már 2 autóm, de inkább azt a pénzt átcsoportosítottam és lett saját otthonom.

Jelenleg a továbbtanuláson dolgozok.


Egyszóval nem vagy elkésve...

2012. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A műtétre, az autóra van saját pénzem - igaz tőlük kaptam, de ilyenekre hogy szülinap, névnap, karácsony, húsvét... és szépen gyűjtögettem egész kis korom óta. Szerintem ez az én pénzem, de mégsem lehet..


Nyelvvizsgám nem sikerült, jogsim sem (4szer buktam eddig)...


Fiút meg nem hozott a sors elém..

2012. jan. 1. 14:50
 10/19 A kérdező kommentje:
Én nagyon szívesen elmennék dolgozni, de már kiküldtem vagy 100 önéletrajzot és egyetlen választ sem kaptam.
2012. jan. 1. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!