Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan vagyok elkeseredve?...

Jogosan vagyok elkeseredve? Valóban kicsúszom az időből?

Figyelt kérdés

3 nap múlva itt a 20. szülinapom (lány vagyok) és annyira el vagyok keseredve... még semmi nem sikerült abból, amit szerettem volna "elérni". Úgy érzem észre sem veszem és kicsúszom az időből, hogy már késő lesz megtenni...


1. szerettem volna egy plasztikai műtétet az orromon (széles és hosszú)

2. szerettem volna egy viszonzott szerelmet

3. szerettem volna a szüleimtől önállósodni

4. szerettem volna egy nyelvvizsgát, egy jogsit, egy autót...


Semmi nem jött össze. Nem anyagi okok miatt, hanem a szüleim szigorúsága ("nem engedjük") miatt.


2012. jan. 1. 14:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ha számba veszem mim van, még rosszabb a helyzetem.


1. Van egy apukám aki semmit nem enged. (Ha délután, fényes nappal elmegyek pár órára már jön a hőzöngés hogy hol és kivel voltam...)

2. Barátaim nincsenek, mert ugye honnan is lennének?

3. Se kutyám, se macskám. (Kutyust is szerettem volna, de természetesen ezt se lehet.)

2012. jan. 1. 14:59
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem vagy elkésve még.Harcolni kell az álmainkért.

Az orrplasztikánál pedig sok orvos 21 éves kor felett javasolja nőknek is és férfiaknak is mivel akkor éri el a végleges formáját.


A szerelem pedig jönni fog majd hidd el.


Nagyon sok 20 sőt még 25 éves is a szüleinél lakik , megosztva a lakás költségeket így mind a ketten jobban jönnek ki.


Ahhoz hogy önállósodj szükséged van karrierre amihez majd segíteni fog a nyelvvizsgád.A nyelvvizsgát pedig pár hónap alatt sikerül megcsinálni.A jogsit én is 20 évesen tettem csak le és 1 évvel később lett csak autóm.

2012. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha te ezt 20 évesen tűröd...ne csodálkozz. A plasztikára és kocsira gyűjtött pénzedet fogod, és elmész belőle albérletbe Pesten (többedmagaddal). Gőzerővel keresed a munkát. Persze kezdheted majd újra a gyűjtögetést, de legalább élhetsz is mellette.
2012. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

14:49 vagyok.


Szerintem az a legnagyobb bajod, hogy nem tudod értékelni mid van.


Apukám 3 éve maghalt. Rákos volt, végignéztem ahogy leépült, éjszaka dolgoztam, nappal látogattam és reménykedtem...

Gyerekként nem volt rossz dolgom annak ellenére, hogy elváltak a szüleim, de már szakközépben voltak olyan gondok, hogy nem tudtam mit enni.... mit felvenni.


Írhatnék itt sokmindent, de nem akarlak az Én példámmal traftálni.

A lényeg, hogy a szüleid az értékrended próbálják óvni... bár már késö.

Barátaid meg..... na mindegy, egyszer majd megtalálod a helyed.

2012. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Te is tudod hogy nem vagy lekésve semmiről, csak megerősítést akarsz hallani.


Az orrodat van még időd bőven megcsináltatni.

A viszonzott szerelem az már nehezebb, ezt megértem hogy szeretnél, sajna ez 2 emberen múlik. Tapasztalatból tudom hogy ez a legnehezebben elérhető...

Azért nem sok 20 éves önálló még, aki meg az, nagy részben a párjukkal lett önálló. Ha megnézed tuti neked sem sok olyan ismerősöd van akik egyedül lettek önállóak, hanem összeköltöztek a barátjukkal/barátnőjükkel.

A nyelvvizsga a tanuláson/felkészülésen/szerencsén múlik, hogy sikerül-e.

A jogsi detto.

Autót meg még ne akarj, azt fent is kell tartani + amilyen árak vannak...Nekem mondjuk 2 éve van jogsim, és mindig azt tervezem hogy "majd tavasszal veszek autót" "majd ősszel" "majd jövőre" és most megint ott tartok hogy idén venni kellene, de nem sok esélyt látok rá. Már csak azért sem, mert egyre drágább a benzin, szóval saját magam erejéből nem tudnám fenntartani. Inkább maradok a BKV-nál...


22/L

2012. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az, aki azon gondolkodott egy nyelvvizsga, vagy egy orrplasztika lendítene nagyobbat a karrier esélyein...?
2012. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Már bocs ilyen prióritással sose fog semmi sikerülni.
2012. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Napkiraly ***** válasza:

"1. szerettem volna egy plasztikai műtétet az orromon (széles és hosszú)"

Michael Jackson el is érte...


"2. szerettem volna egy viszonzott szerelmet"

erre 10 év mlva sincs későn...


"3. szerettem volna a szüleimtől önállósodni"

Hátöö, ezzel sem vagy elkésve


"4. szerettem volna egy nyelvvizsgát, egy jogsit, egy autót... "

Nyelvvizsgával sem késtél el, nekem volt kocsim és jogsim és nyelvvizsgám 20 évesen, mondjuk mindet "alámtolták"

2012. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ezek közül a nyelvvizsga a legfontosabb, szerintem. Az autó kevésbbé, diákként még nehezebb önállóan fenntartani egy autót - őseidet lehúzni meg eléggé sz*r helyzet.


20 éves vagy, mi az, hogy nem engednek elköltözni??? Nem hiszik, hogy tudnál létezni nélkülük? A kulcs, hogy a magad által keresett pénzt félrerakod, és apránként szerzed meg, amit akarsz.


Az orrműtét meg...még várjál pár évet, és ne hagyd, hogy a média befolyásolja az önértékelésed!

2012. jan. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!