Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nektek akadály egy barátság,...

Nektek akadály egy barátság, vagy párkapcsolat esetén a testi fogyatékosság megléte?

Figyelt kérdés
Én egy vak fiú vagyok, és érdekelne a véleményetek!
2012. jan. 21. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem! Az élet számos területén akadnak erre példák. A helyedben én csak azért törekednék látó kislányt választani, hogy a segítségével könnyebben boldoguljatok. Találkoztam már vak jogásszal, de az éálet számos terültén sok más szakmát űző vak emberrel is. Ezen ne problémázz, nem érdemes!
2012. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem problémázok ezen a dolgon, csak azt vettem észre, hogy napjainkban embertársaink gondolkodása előítéletekkel teli.
2012. jan. 21. 09:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok bunkó lenni, de vakon hogy tudsz írni? Ezt csak így kíváncsiságból kérdezem. Nagyon meglepődtem ezen.

Amúgy barátság terén abszolút nem, egy kicsit nyomasztó érzés és próbál az ember ahogy csak tud, segíteni, de párkapcsolatban már... hát. A vakság egy kicsit már terhes dolog. De ettől függetlenül nem mindenkit zavarna.

Bocsi, ha megsértettelek ezzel, csak őszinte voltam.

2012. jan. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van a laptopomon egy képernyő olvasó program, ami beszél, az olvassa a szöveget, a billentyűzeten meg megtanultam tájékozódni. És miért teher egy párkapcsolat esetén a látássérülés?
2012. jan. 21. 09:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátság terén tényleg nem jelenthet akadályt, elvégre a barát azért barát, mert elfogad olyannak amilyen vagy, és úgy szeret téged, ahogy vagy.

Párkapcsolatok terén azért jelenthet problémát, mert a nőknek olyan férfiakra van szükségük, akikre támaszkodhatnak, de a te esetedben te vagy az, akinek támaszra lehet/van szüksége. De mindezen felül talán a legtöbbet az számít, hogy mit érez irántad a másik. Ha őszintén szeret, semmi sem lehet akadály. :)

Félre ne érts, nem ítéllek el azért, mert vak vagy, egyáltalán nem. Csupán próbálok más emberek fejével gondolkodni. Remélem nem bántottalak meg.

2012. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem akadály.
2012. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Barátság területén talán tényleg könnyebb úgymond elviselni valakit, együtt lenni valakivel, aki testi fogyatékos, mivel ő azért van veled, mert úgy szeret és fogad el, ahogy vagy. Párkapcsolatot valószínűleg alaphelyzetből nehezebb lehet egy kicsit kialakítani ilyen helyzetben, de szerintem korántsem lehetetlen. Ha valaki belédszeret, úgy is szeretni fog, ha vak vagy, hisz őszinték az érzelmei. Én személy szerint nem tekinteném óriási akadálynak, csak egy kisebb nehézségnek, amit képesek lehetünk áthidalni megfelelő körülmények között.
2012. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Barátságnál nem, szerelemnél előfordulhat.
2012. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti válaszoló vagyok. Szabad tudni kedves kérdező, hogy Te mennyi idős vagy, vagy milyen tapasztalataid vannak ilyen téren? Igazán érdekelne maga az emberek általános hozzáállása..
2012. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
barátságnál nekem nem lenne akkora gond, viszont kapcsolat miatt viszont kérj meg egy korodbelit, hogy segítsen, hogy adj a külsödre, mert gondolom vakon ez nem annyira megy neked. pl. ruha hah ilyenekre gondolok.
2012. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!