Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme van élni az életet?

Mi értelme van élni az életet?

Figyelt kérdés

Mostanában ezen filozofálok rengeteget, és nem látom értelmét. Már várom a halálomat, nem akarok élni. Nem önsajnálatból kérdem, csak azt szeretném megtudni, hogy mit találjak amiért élhetek?

Nem tudok kapcsolatokat kialakítani, nem szeretem az embereket, magamat, sőt még a családomat sem-persze utóbbinak örülök, hogy van, de nem tudok értük élni. barátaim nincsenek-tükrözi, hogy nem tudok erős kapcsolatokat kialakítani, talán még ehhez csapódik az is, hogy gyanakodó típus vagyok-.

A zenét részesítem előnyben, ezt imádom, ezért élek, de már ezt is kezdem picit megunni. Nem tudok hangszereken játszani, viszont élek-halok az olyan zenéért amit szeretek. Pl szeretem a klasszikusokat, metalcoret, és nagyon minimálisan hallgatok néha trancet és electrot.


Mit találhatnék, amiért élhetnék? unalmas az élet, és keresem már a választ legalább másfél éve, de nem találok.


2012. márc. 12. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%

van egy könyv, aminek a címe: A Szent Biblia.

olvasd.

Lásd meg az apró örömöket az életben..

2012. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem hiszek semmiben. Se Istenben, se az életben, se a szerelemben, se a barátságban. Már semmiben sem tudok hinni. Nem élvezek semmit. Nevetni is csak erőltetetten megy, mosolyogni max akkor szoktam, ha valami nagyon aranyosat látok, de ez leginkább Pikachu :D és tényleg az egyetlen dolog a zene, amiért élek. másért nem tudok.
2012. márc. 12. 21:53
 3/15 anonim ***** válasza:
Sztem az élet értelme az hogy boldog legyél :)
2012. márc. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
hány éves vagy amúgy?
2012. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17-18 éves vagy? nincs testvéred, szüleid sokat dolgoznak, nem túl szigorúak, de nem is figyeltek rád 100%-osan sose. Barátaid azért sincsenek mert érettebb gondolkodásod van a korodbelieknél. Régebben volt sok minden ami érdekelt volna, de nem voltak benne sikerélményeid ezért gyorsan abbahagytad őket. A napjaid unalmasan telnek, otthon üldögélsz legtöbbször, zenét hallgatsz, netezel stb, néha kimész sétálni, de úgy igazából nem jársz nagyon bulizni meg semmi... Na ez igaz rád?
2012. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
azért csak olvasd el. ha ennyire nem vagy boldog akkor mindent meg kéne tenned, hogy változtass. Egyébként csak nyavalyogsz, arra meg hidd el, senki sem lesz kíváncsi.
2012. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#4.14 vagyok.

#5: mind igaz rám... mármint... anyu és apu nem dolgozik sokat... mármint... dehogy nem dolgoznak! és mindent megadnak nekem, figyelnek arra, hogy jól tanuljak, hogy egészséges legyek, de én nem akarok az lenni, meg akarok halni. utálom az életet, mert értelmetlen, nem tudok nevetni, nem tudok igazán boldog lenni, belülről ordítok, kívülről néha sírok. unom már a napi gáncsokat (nagyon aprók, alighogy megbotlok egy nagyon picit, de még is fájnak.)

#6: a gond, hogy már egy jó ideje utálom az életet, és értelmetlennek találom. de még az elején élveztem élni, de az életet ettől függetlenül rüheltem. Most kb 4 hónapja akarok NAGYON meghalni...előtte már nyáron is voltak erre terveim. egyre inkább keresem a kiutat... legújabb mániám a legális drogok keresése... mármint... legalább csak egy picit érezzem jól magam mesterséges úton. az I-dosert akarom most kipróbálni -netes trackok-.

2012. márc. 12. 22:19
 8/15 A kérdező kommentje:
ja és még annyit, hogy van tesóm, őt is nagyon bírom, mert jó fej, de most elköltözött, de tartom vele a kapcsolatot, kb két hetente jön át hétvégére.
2012. márc. 12. 22:20
 9/15 anonim ***** válasza:
hm utánéztem most így ennek az I dosernek és tényleg érdekesnek tűnik, én is kipróbálom :D
2012. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 cathilina ***** válasza:
Olvass fantasyt, menekülésre nagyon kellemes mód.
2012. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!