Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetséges az, hogy én nem...

Lehetséges az, hogy én nem tudom, hogy hogyan kell barátkozni?

Figyelt kérdés
Sokat vagyok egyedül, és mióta az eszemet tudom nincsenek igazi barátaim. Gimis lány vagyok.

2012. ápr. 6. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csendesebb vagy mint a többiek? Be szoktál kapcsolódni egy-egy beszélgetésbe, vagy csak inkább csendesen szemlélődsz? Hogy érzed magad mikor beszélned kell másokkal? Feszült vagy és nem tudod önmagad adni, vagy nyugodt vagy, de valamiért mégsem sikerül barátságokat kialakítani?

Nekem sincsenek barátaim. F

2012. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az első nagyon értelmes választ -.-''

Nem tartom magam csúnyábbnak az átlagnál. Igaz nem vagyok átlagos, kreol bőröm van mert apukám külföldi. De ha ez az oka annak, hogy az emberek nem akarnak barátkozni velem, akkor kijelenthetem, hogy rasszista országban élünk.

2012. ápr. 6. 21:24
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen csendes vagyok, de nem tehetek róla hogy nehéz megnyílnom, egyszerűen nem megy...
2012. ápr. 6. 21:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Az Első válaszoló csak szemétkedik, ne törődj vele.

A csendesség, visszahúzódottság jelentheti, hogy nehezebben barátkozol, de azért végül sikerülnie kéne.

Adsz esélyt az embereknek? Nem "osztályozod" őket fejben, veted el a legtöbbet valami miatt, akár tudat alatt? (Van, aki ezt csinálja, és észre sem veszi.)

Nem érzed egy új társaságban kapásból, hogy ők biztos nem fogadnának be, nem is olyanok, mint te, ezért nem érdemes próbálkozni?

Ha látják az emberek valakin az elutasítást, akkor nem nagyon próbálkoznak...

2012. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet annak, hogy valaki nem tud olyan könnyen barátokat szerezni, lehetséges, hogy az élete korai szakaszában nem volt olyan közeli viszonya a primer kötődésének tárgyával vagy egyáltalán nem is volt ilyen személy (mondjuk itt inkább a szerelmi kapcsolatok terén lehet inkább hátrány). Ha valaki sokat volt úton főleg fiatalabb korában, mondjuk sokszor költözött a család akkor meg sem tanulhatta, hogy miként szerezhet barátokat. Persze közrejátszhat a genetika is, amennyiben olyan környezeti hatások értek, amelyek segítettek abban, hogy ne legyenek barátaid, tehát megvan a visszahúzódó hajlamod, amire rásegít az, hogy például nem engedtek ki a térre játszani, akkor nem is volt esélyed igazán, hogy megtanuld, hogyan kell barátokat szerezni. Az életutad eddigi szakaszában is történhettek olyan dolgok, amelyek meggátolnak abban, hogy barátokat szerezz ilyen lehet pl. a csalódás különböző emberekben. Tehát végül úgy alakult, hogy introvertált jellegű lett a személyiséged, ma elég nehéz egy introvertáltnak új barátokat szerezni, mert az embereknek nincs idejük egymásra, míg egy introvertáltnak több időre van szüksége, hogy megnyíljon, de ebben az esetben nagyon is mély emberi kapcsolat alakulhat ki egy másik emberi lénnyel, de ahogy mondtam, hogy nem sok ember várja meg, hogy ez a megnyílás megtörténjen, mert igazán nem kíváncsi a másikra. Ha a továbbiakban is probléma adódik írhatsz privátban is, én is egy intro vagyok, ha tudok segítek.
2012. ápr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Néha alkotok előre véleményt az emberekről, de nem utasítanék vissza senkit, ha a barátom akarna lenni. Igazából én nem szoktam kezdeményezni, mert nem tudom hogy pl miről beszélgessek ismeretlenekkel. És nekem mindenki ismeretlen kivéve a családomat. Néha előfordul hogy hozzászólok valakihez suliban és észre sem vesznek, na olyankor megy el a kedvem az egésztől. :S Sok idő kell nekem hogy megnyíljak, de ezen nem tudom hogyan változtassak.
2012. ápr. 6. 21:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Ismerös a helyzeted... én se tudok kezdeményezni, visszahúzódó vagyok ha ismeretlenekhez kéne szólni... ennek köszönhetöen nincsenek barátaim se.


Egyszer volt egy legjobb barátnöm, de aztán átvert és csúnyán "kifordult magából"..


Már elég kedvetlen vagyok, nem nagyon tudom hogyan lehet változtatni ezen...


17/L

2012. ápr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

mivel írtad h nem utasítanál vissza senkit ha a barátod akarna lenni én szívesen jelentkeznék:D

mivel sajnos ezzel én is úgy vagyok mint te.szóval szívesen barátkoznék veled.ha gondolod írj.

18/L

2012. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is barátkoznék, feltéve ha van itt aki Kecskeméten vagy közelében lakik. 21/F
2012. ápr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
én is szívesen barátkoznék veled. ha van kedved akkor csak írj . 14L :)
2012. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!