Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érdemes így élni (bővebben lent)?

Érdemes így élni (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Mindig is az a szerencsétlenebb típus voltam, de az eszem vitt előre, jól ment a tanulás, egy időben még társasági ember is voltam. De valami megtört 18 éves koromban, és azóta egy folyamatos hanyatlás az életem mind külsőleg mind belsőleg. Optimista voltam, kismilliószor nekiálltam kimászni a gödörből, de mindig visszazuhantam és egyre mélyebbre... Szégyellem magam. Szégyellem a külsőm, szégyellem a belsőm. Nem tartom érdemesnek magam senki szeretetére és semmire az életben. Félek emberek közé menni, mert annyira szégyellem magam. Mára teljesen érdektelenné és motiválatlanná váltam, már nem tud igazán érdekelni semmi. Tudom, hogy maximum az segítene rajtam, és akkor lehetnék újra teljes értékű ember, ha kb. agyat cserélnének bennem, ami ugyebár lehetetlen...de akkor miért éljek? Semmi hasznom, semmi jelentőségem az életben... Senkinek nem lehetek olyan fontos, hogy tartósan megnyomorítanám az életét a halálommal. Pár heti gyászolás után szerintem mindenki belátná, hogy az ég világon semmi változás nem történt az életében azon kívül, hogy eggyel több sírra kell virágot tenni. Egyébként semmi okom nem lehetne panaszra, a legtöbb ember boldog lenne, ha ilyen körülmények között élhetne mint én, rendezett családom van, nincsenek anyagi problémáink, nívós egyetemre járhatok... egyedül én magam vagyok selejt. Koloncnak érzem magam a szüleim nyakán is.

Aki érzett már így, mint én, az mit próbált meg, hogy kijöjjön ebből? Nem szeretném feladni a küzdelmet, de teljesen belefáradtam a folyamatos kudarcélményekbe. Noha nem pártoltam korábban az öngyilkosságot, az utóbbi időben egyre gyakrabban foglalkoztat a gondolata. Lehet, hogy gyávaság, de tényleg minek úgy élni, ha nagyjából sejthető, hogy soha nem lesz már normális életem...


2012. jún. 11. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
igen
2012. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is mondatni ilyen helyzetben vagyok. Nálam is volt egy bizonyos törés, de konkrétan nem tudom behatárolni. Azóta céltalanul bolyongok és a kiutat keresem az életből, mert így nem sok értelmét látom az egésznek. Korábban nem ilyen voltam és teljesen 180 fokos fordulatot vett az életem.

21/F

2012. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen ! Én is ilyen helyzetbe vagyok még picit, bár már nem a mélyponton, úgyhogy olyan igazán hiteles tanácsokat nem hiszem, hogy tudok neked adni. DE én úgy próbálok javítani a helyzeten, hogy minden napra és hónapra kitűzök magam elé kisebb célokat. Ezt csak így lehet lépésenként, és ne gondolj nagy dolgokra pl mondjuk januárra kitűztem, hogy egészségesebben fogok táplálkozni és akkor van rá egy hónapom, hogy szépen kicsit rászokjak arra. Aztán a napoknál meg úgy, hogy csinálok egy kis listaszerűséget, hogy pl ma elmegyek futni, úszni, többet beszélek x-el, vagy kommunikációt kezdeményezek y-al stb

Én ezt január óta csinálom és nem mindig jön össze amit akarok, de amikor sikerül megcsinálni valamit a listámról azért az olyan jó érzés és látványosabban jobb kedvem van már mint az elején (bár ez a lustaságomnak is tudható, hogy kicsit lassan haladok)

2012. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán próbálj meg külsőleg és belsőleg is jobbá válni, addig is elfoglalod magad. Eltelik 1-2 év és olyan leszel mint előtte.
2012. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak neked barátaid?
2012. jún. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezen sokan átesnek. Nincs ebben semmi különleges, te sem vagy más, mint a többi ember. Nem vagy se szerencsétlen, se kitaszított, se semmi ilyesmi. Átlagos vagy, átlagos problémákkal. Ne éld bele magad túlságosan a problémáidba. Gondolj a sikerre, dolgozz érte, tervezz, fejleszd magad, vegyél új ruhát, változtass a környezeteden, ilyesmi... Sok sikert!
2012. jún. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!