Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindig szorongok és félek, ha...

Mindig szorongok és félek, ha nem közeli ismerősökkel beszélek. Hogy oldódjak föl?

Figyelt kérdés
Kiskoromban még sokkal jobban ilyen voltam, magamtól hozzá se mertem szólni senkihez. Most azért már jobb a helyzet, de még mindig nagyon félős vagyok, és valamiért nem tudom önmagamat adni ha új emberekkel találkozom. Most megyek gimibe, úgyhogy jól jönne egy kis segítség rövidtávon. Előre is köszi a válaszokat. 14/L

2012. júl. 26. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen problémám van, társaságban abszolút nem vagyok meg, ha egy emberrel beszélgetek, kb. fél óra kell ahhoz, hogy "megnyíljak" neki, ilyenkor már megbízom benne, és akkor "fel is oldódom". Ha gondolod, írhatsz privátot, és beszélgethetünk. :) Ismerős ez a szorongós és félős érzés, próbálom bebeszélni magamnak, hogy az idegenek sem "harapósak". :D


16F (most megyek 10.-be)

2012. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam nem tudtam az emberek szemébe nézni mindig alacsonyabb rendűnek, sebezhetőnek éreztem magam. Ezt az idő haladtával kinövi az ember. De ha fejben eldöntöd hogY te is értékes vagy vagy olyan jó mint a többi ember és meg keresed magadban a jó tulajdonságokat, elgondolkozol azon hogy vannak akiknek tényleg értékes vagy hidd el hogy akkor, megtudsz majd küzdeni ezzel a problémával.
2012. júl. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Ezzel csak az a probléma, hogy ha mások észreveszik rajtad, hogy nem tudsz nyitott lenni, akkor valószínűleg nem foglalkoznak veled. Lehet, hogy oda se mennek hozzád, mert ezt érzik rajtad. Legyen bátorságod és ne lássák rajtad ezt a problémát. Meg fogod látni, hogy ha keményebben lépsz fel magaddal szemben, a társaid is sokkal nyitottabbak lesznek feléd.
2012. júl. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Heid válasza:

Rövidtávon: gyakorolj, járj sokat ismeretlen emberek közé, dobd be magad a mély vízbe. Előbb-utóbb már könnyen megy a beszéd.

Hosszútávon: pszichológus, mert ennek oka van, és fel kell tárni, mert amíg nincs meg az ok, addig mindig elő fog jönni ez a probléma.

2012. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!