Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ebben az esetben véget vetnél...

Ebben az esetben véget vetnél az életednek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem semmi értelme az életemnek. Olyan fura ami történik velem. Haszontalannak,semmirevalónak érzem magam! Érettségi után 1 suli sem sikerül. Se nyelvvizsga, se szakma, semmi. Egyszerűen nem fér az agyamba annyi dolog, vagy én nem tudom mi a baj, de nem tudok tanulni. Mindent elfelejtek, hiába koncentrálok.Annyira butának érzem magam, nem tudom hogy "tanuljak" meg tanulni. Most megint elkezdek egy sulit, de már akkora para van bennem, hogy el sem hiszitek. Nem is nézek ki jól. Párom sincs. Munkám sincs! Semmim sincs! Ilyenkor mi a nyavalya hozza meg a kedvet? Mit rontok el?
2012. júl. 31. 12:34
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim válasza:
100%
Az öngyilkos ember a leggyávább a világon, erre csak ennyit tudok mondani. Elhiszem h neked ez rossz, de másoknak sokkal nagyobb problémái vannak, mint neked, és küzdenek...
2012. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
79%

Üdv a klubban tesa! ;) Pár dolog eltér az életünkben, pl én 30 vagyok, de sok más dolog mégis megegyezik. Ja és én mégsem adom fel...tudod küzdve küzdj és bízva bízz! ;)


Az öngyilkosok mind gyávák élni. Ne légy gyáva ember! Nyuszi vagy McFly? :D

2012. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

# 9/10

Előtted le a kalappal. De látod, nem vagyunk egyformák. Még a dolgokat sem tudom helyén kezelni. Hajlamos vagyok berágni és feladni mindent. De az én esetemben hogyan legyek türelmes? Annyi mindent kell még bepótolnom, és véghez vinni az életemben. Erre mindig megakad a szekerem. MINDIG

2012. júl. 31. 12:59
 14/52 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy a negatív ember vonzza a negatívumot! Nem az életednek kell véget vetni, hanem bízni magadban, nem vagy hülye, nem vagy ronda, csak annyira befolyásolod magad a negatív gondolatokkal, hogy semmi nem sikerül. Az unokatesóm ugyanilyen, ő már képzeld 40 éven felül van, elvált, nincs gyereke, nem jó a munkája, nincs társa semmi nem sikerül neki. De ehhez tudni kell, hogy mindenben a negatívumot látja, semmi nem tetszik neki. A hozzáállásodon kell változtatni.
2012. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
De hogy változtassak a hozzáállásomon? Olyan kisebbségi komplexussal küzdök, hogy az nem igaz! Az agyam miatt! Mindenkit okosabbnak gondolok. Ezért beszélgetni is alíg merek másokkal. Ha hozzám szól valaki, bekönnyezek, mert úgy örülök, hogy valaki legalább szóba áll egy ilyen hülyével. Ha társaságban vagyok, megbújok, háttérbe szorulok, kerülöm a nyilvánosságot, mert pirulok, és zavarban vagyok. Úgymond megenne mindenki reggelire. Nem tudok kitörni, nem tudok magamra parancsolni, semmi önbizalmam. És igen, gyáva nyúl vagyok!
2012. júl. 31. 13:07
 16/52 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én elmúltam 30 és még érettségim sincs. Ahogy munkám és párom és lakásom sincs. Semmim sincs. Te mehetsz iskolába, legalább megpróbálhatod. Nekem bezártság és tömegiszonyom van, nem tudok megmaradni egy iskolapadban ,de egy irodában sem (munkahely). És a poén kedvéért tegnap meg ma irtó sz*r napom van, semmi sem sikerül! Szóval, irigyellek, neked többed van mint nekem. És még így sem akarom megölni magam. Illetve pontosítok: már nem.

Bár felmerül a kérdés, hogy miért nem, hisz senkinek nincs haszna belőlem. De azért sem!

2012. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%
Jajj azt hittem áttétes rákos vagy. Csak ez a baj? Küzdeni születtünk! "Mondottam Ember, küzdve küzdj és bízva bízzál!" Nah gyerünk!
2012. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is mondják, alapjában kellene változtatni a hozzáállásodon. Nem negatívan kellene hozzáállnod, hogy neked úgy sem sikerül, hanem úgy, hogy igenis, meg fogod csinálni.

Sajnos van egy olyan hatalmas hibám, hogyha valamit meg tudok csinálni, akkor azt alapvető képességnek tartom minden embernél. Ezért mondom, hogyha egy elcseszett egyetemi év után, mikor majdnem kicsúsztam államiről, behoztam a lemaradásom, és két félév alatt megcsináltam négyet mérnökinfó szakon, a legkeményebb egyetemen az országban, akkor bárki más is képes lehet erre. Egyszerűen csak küzdeni kell, minden energiád arra fordítani, amit csinálsz, nem tanulni kell megtanulni, hanem tanárknét gondolkodni, így az anyagnak csak azt a kis hányadát kell megtanulnod, amit elvár tőled. Egyszerűen csak menni kell előre minden egyes nap, akkor is, ha néa úgy érzi az ember, hogy beledöglik, mert túl sokat vállalt, akkor is, ha nincs egy percnyi szabadideje sem, ha aludni sincs ideje, akkor is csinálni kell, mert máskülönben nem lehet érvényesülni. Nem kedv kell, hanem akarat, méghozzá nagyon sok. Ha valamit igazán akarsz, akkor képes is leszel elérni.

Az öngyilkosség a gyávák módszere, azoké, akik nem mernek szembenézni a gondjaikkal. Ezért mondom, hogy ne legyél gyáva, hanem emeld fel a feneked, és nézz szembe a feladatokkal, amik előtted vannak! Állíts fel egy fontossági sorrendet, aminek megfelelően ütemezed majd az idődet. Nem írtad, mennyire fontos számodra a szabadidő, de mindekénpp abból kel majd feláldonod, nem ritkán az egészet, ha el akarsz érni valamit a szakmádban.

2012. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%

pont az a bajod, hogy azt hiszed, hogy csak az viszi valamire az életben, akinek 6 diplomája van. Nekem érettségim van és OKJ-s vizsgám, de nem a szakmámban dolgozok, mégis nettó 150-et keresek. Férjhez mentem, babát tervezünk, pedig lakásunk sincs. Hát, akkor mi a megoldás? Csoportos öngyilkosság természetesen. Írtad, hogy hülyén és magányosan fogsz meghalni. Hát, hülyén biztosan, már ne is haragudj, ezt sem én mondtam. A férjem most utazik a volt barátnője öccsének a temetésére. 20 éves volt apám, érted??? 20!!!!!!!!!!!

A szívével volt gond, nem volt donor. Nem akart meghalni, te meg rinyálsz, mert nincs szakmád. Öcsém... ilyenkor azért ki tudok akadni...

2012. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bíztatóak a szavaid Kedves Utolsó. Kérdésedre a válasz: Lexarom a szabadidőmet s mindent a siker érdekében.
2012. júl. 31. 13:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!