Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha az ember rossz képességű,...

Ha az ember rossz képességű, akkor már nem is ér annyit?

Figyelt kérdés
Még a nyári szünet előtt elmentem egy pályaorientációs tanácsadásra, ahol mindenféle tesztet ki kellett tölteni. Nos, az eredményeim nem lettek nagyon fényesek: a legtöbb pocsék lett. Átlagos képességűnek írtak le és annak is az alacsonyabb régiójába kerültem. Ezen azért igazán megdöbbentem, mivel az iskolai eredményeim nem ezt sugallták számomra (kivéve a nyelvek, azért nagyon sokat kellett dolgoznom). Teljesen a padlóra küldött, hogy gyakorlatilag azt, hogy amit eddig elértem kemény munkával semmit sem ér. A fickó, aki a teszteket íratta elásott a kutya segge alá, nem mondta ki nyíltan, de a szavai azért azt tükrözték: nem LEHET belőlem semmi. Most már szerencsére a depresszió közeli állapotba kerültem és rettenetesen gyűlölöm magamat, hogy a génjeim semmit sem érnek. Bár az is gáz, hogy nem vagyok tehetséges semmiben. De nem akarok egy unalmas, középszerű életet leélni. Viszont ha a képességeim nem felelnek meg, akkor már csak egy szép takarítónői (elnézést azoktól, akik ebben a szakmában tevékenykednek, mert tényleg sokat dolgoznak) állásra számíthatok? Vagy ha továbbra is keményen küzdök, akkor még lehet esélyem egy olyan életre, amit elképzelek magamnak?

2012. aug. 24. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Einstein is megbukott matekból, mégis látod, miket ért el. Ennyit az ilyen idióta tesztekről. :)
2012. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az: Einstein a suliban nem teljesített jól,de valójában jó képességekkel volt megáldva, így válhatott azzá, aki. Ráadásul ő simán elmehetett volna hegedű művésznek is, mert abban is nagyon tehetséges volt!
2012. aug. 24. 13:34
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát ez hihetetlen!

Bedőlsz egy ilyen hülyeségnek?

Legközelebb kérd el az illető teszteredményét is, aki lehordott, mert neki kb az IQ tesztje is mínuszos...


Ne aggódj, ha akarod, és tanulsz, teszel érte, olyan életed lesz, amilyet szeretnél!

2012. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De min bukott meg? Teszteken... Min "buktál" meg? Teszten. Nos?
2012. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Különböző területeket vizsgáltak és nem megbuktam, hanem alacsony eredményeket értem el vagy nem is lehetett értékelni: logika, térlátás, memória, koncentráció stb.
2012. aug. 24. 14:10
 6/12 anonim ***** válasza:

felejtsd el az egészet, légy aki lennél, és erőd szerint tegyél meg mindent érte. a kitartás és az eltökéltség is egy képesség.

fel a fejjel ;-)

2012. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező... megbuktál magadban. Te magad írtad, hogy depresszió közelben vagy.
2012. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Majd ha az Élet tesztjén buksz meg, akkor kezdhetsz el aggódni. :D
2012. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Általánosságban igaz, hogy ami nem jó, az még nem rossz!

Sok oka lehet, hogy nem szerepeltél fényesen a teszteken.

Többek közt az is, hogy nem a megfelelő lapo(ka)t töltötted ki.

Ez van.

Olyan nincs, hogy valakinek ne legyen semmire képessége!


De az önsajnálatból gyere ki, mert az, látod, nem segít.

Igenis képes leszel helytállni.

2012. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! énse vagyok túl tehetséges kb mint te átlagos maximum az angol nyelvérzékem jó mert az megy nagyon de az életbe nem sokra megyek jó angoltudással aki azt irta ha belehúzól igen is lesz belőled jó ember nem egy átlagos mint amit írtál takarító meg ha vannak barátaid legyél velük hogy érezd hogy nem vagy senki fontos vagy (nem tudom hány ismerősöd vagy közeli barátod van)nekik bocsánat a helyesírási hibák miatt
2012. aug. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!