Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha az ember rossz képességű,...

Ha az ember rossz képességű, akkor már nem is ér annyit?

Figyelt kérdés
Még a nyári szünet előtt elmentem egy pályaorientációs tanácsadásra, ahol mindenféle tesztet ki kellett tölteni. Nos, az eredményeim nem lettek nagyon fényesek: a legtöbb pocsék lett. Átlagos képességűnek írtak le és annak is az alacsonyabb régiójába kerültem. Ezen azért igazán megdöbbentem, mivel az iskolai eredményeim nem ezt sugallták számomra (kivéve a nyelvek, azért nagyon sokat kellett dolgoznom). Teljesen a padlóra küldött, hogy gyakorlatilag azt, hogy amit eddig elértem kemény munkával semmit sem ér. A fickó, aki a teszteket íratta elásott a kutya segge alá, nem mondta ki nyíltan, de a szavai azért azt tükrözték: nem LEHET belőlem semmi. Most már szerencsére a depresszió közeli állapotba kerültem és rettenetesen gyűlölöm magamat, hogy a génjeim semmit sem érnek. Bár az is gáz, hogy nem vagyok tehetséges semmiben. De nem akarok egy unalmas, középszerű életet leélni. Viszont ha a képességeim nem felelnek meg, akkor már csak egy szép takarítónői (elnézést azoktól, akik ebben a szakmában tevékenykednek, mert tényleg sokat dolgoznak) állásra számíthatok? Vagy ha továbbra is keményen küzdök, akkor még lehet esélyem egy olyan életre, amit elképzelek magamnak?

2012. aug. 24. 13:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Hát barátokkal sem vagyok tele, sajna...nem vagyok épp a kedvenc :(
2012. aug. 25. 13:10
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én az ilyen teszteken jó eredményeket szoktam elérni. Okosnak mondanak és sok dologban tehetséges vagyok - sportban és művészetekben. Könnyedén szereztem nyelvvizsgát, diplomát, könnyen tanultam meg hangszereken játszani és vezetni, nagyon jó a memóriám. És mégsem vittem semmire. A tehetség nem ér szart sem önmagában.

A legnagyobb vicc pedig az, amikor egy olyan tehetséggel vagy megverve, ami mára elértéktelenedett - csak hogy könnyebb legyen megtalálni és megszeretni a helyed a világban...

Szerintem ahhoz, hogy olyan életet élj, amilyet szeretnél élni, nem különleges képességek kellenek, csak annyi, hogy tudd, milyen életet akarsz élni, és tegyél érte.

Arra tippelek, hogy te ebben jó vagy, nem?

Én is tudom, hogy elég elkeserítő, hogy az élet igazságtalan. Nem tudlak mivel vigasztalni. Egyszer csak eljön az a pont, amikor már nem bírsz ezzel tovább dacolni, és már csak az fog érdekelni, hogy nyugodtan élhesd a saját életed, függetlenül attól, hogy végül "győztél"-e a társadalom szemében vagy nem. Vagy azok szemében, akikében győztesnek és sikeresnek akarsz tűnni.

És hát attól még, hogy legmélyen vesztesnek érzed magad, a világ még szép. Szar, de szép.

2015. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!