Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az emberek miért vetik meg az...

Az emberek miért vetik meg az öngyilkosokat?

Figyelt kérdés

Tehát onnantól kezdve, hogy 18éves elmúltam, miért nem dönthetem el, hogy most véget akarok vetni az életemnek.

mindenki csak azt fújja, hogy önző, meg ez nem megoldás...


miért olyan fontos élni? 20év alatt semmi értelmet nem találtam az életben. szar volt a általános sulim, után a középsulimat is atom szr volt, jött a fősuli, az is szenvedés volt. a krva karácsonyok, meg újévek voltak a legszrabbak... többet nem akarom átélni, azt a "magányt",szenvedést...


a múltkor láttam a csöveseket, őket se értem, miért akarnak annyira élni...


2009. aug. 1. 22:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%
Azért vetik meg, mert gyáva dolog. Lehet valakienk nehéz élete, de kitart, az öngyilkos viszont csak elmenekül. És persze itt van za is, ahogy az öngyilkokok vélekednek magukról, hogy nekik milyen rossz... kérem szépen, mindenkinek vannak rossz élményei, senkinek nem könnyű az élet, de ha csak panaszkodna mindenki, akkor semmi nem haladna előre. Nem rinyálni kell, várni a csodát, hanem megdolgozni a változásért.
2009. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

jó kérdés nagyon, pedig nem igaz az h gyáva dolog, ez egy elterjedt közhiedelem, de baromság. ha neked gyáva dolog leugrani a 10-dikről vagy egy vonat elé vetni magad ... hát nemtom ...

Ez azért kicsit összetettebb kérdés minthogy gyáva és kész. De ha tudnánk a választ, sokan örülnénk ám neki ...

2009. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

"Azért vetik meg, mert gyáva dolog. Lehet valakienk nehéz élete, de kitart, az öngyilkos viszont csak elmenekül."


és a gyávaságban mi rossz van. ha majd vlki fegyvert fog rád, akkor gyáva lesz mindenki... és nem nézzük le érte.


szégyen a futás,de hasznos.


"érem szépen, mindenkinek vannak rossz élményei, senkinek nem könnyű az élet,"

engem krvara nem érdkelnek mások. igen mindenkinek szr az élet,de akik küzdenek azok se "okosabbak".

2009. aug. 1. 22:42
 4/27 A kérdező kommentje:

"Nem rinyálni kell, várni a csodát, hanem megdolgozni a változásért."


az öngyilkos nem rinyál, hanem megöli magát.

2009. aug. 1. 22:43
 5/27 A kérdező kommentje:

találtam egy nagyon kedveset:


"A hozzátartozók meg foglalkozhtak volna vele addig, ne utólag önzőzzék."

2009. aug. 1. 22:50
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

"A hozzátartozók meg foglalkozhtak volna vele addig, ne utólag önzőzzék."


Ez igy igaz! Sokan nem torodnek a hozzatartozokkal, csak magukkal.

En is voltam, depis idoszakba,es ongyilkossaggal is probalkoztam, de szerencsere tul tettem magam, kerestem a jot es a szepet.

Most halas vagyok, magamnak, hogy meg sem sikerult!

Amilyen rossz volt a elso 25 evem, most eppen olyan szep es jo. Mar megszerettem az eletet!

32/L

2009. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy előttem is írták már, az öngyilkosság a könnyebb út, a gyávaság, a megfutamodás. Egyébként a kereszténység is tiltja: Aki elveti saját magától az életét, az a pokolra jut, mert a saját életét sem becsüli meg.

Én is gondolkoztam már öngyilkosságon, de mindig gyorsan elvetettem, mert én makacs ember vagyok, gyűlölöm, ha valami túl könnyű és nem szeretek megfutamodni, mert az gyávaság, gyengeség.

2009. aug. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%
neked tényleg szar életed lehet.. megtehetted h fősulira járj, és együtt karácsonyozol a szüleiddel.. a helyedben öngyilkos lennék.. Ahelyett h örülnék h idáig eljutottál, sajnáltatod magad! van aki azért sír mert nincs pénz főiskolára , viszont okos , azért sír mert nincs pénz enni vagy mert nincs olyan hogy karácsony, örülnek ha épp be tudnak fűteni valamivel.Gyűlölöm az önsajnáló embereket! 17 éves középiskolás lány vagyok, nincsen sok barátom, ami azt illeti a számító gépem a legjobb barátom, boldog vagyok hogy a családom a hátam mögött áll, boldog vagyok hogy nyári munka segítségével gyönyörű szalagavatós ruhám lesz, boldog vagyok hogy láthatom a napnyugtát, a napfelkeltét, összel a fáról lehulló leveleket, télen a hóba borult tájat, boldog vagyok ha kinyílik egy virág, vagy ha egy nehéz nap után elalszom! nem vagyok sem gazdag sem okos, de apró dolgoknak is tudok örülni ami szerintem mindennél többet ér.. kár hogy ezeket a dolgokat nem mindenki tudja értékelni..
2009. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%

23:49

teljesen egyet értek veled. Nekem sincs sok barátom, szám szerint 1(EGY)(meg persze a számítógép), de ő tényleg barát. Okos vagyok, majdnem szín négyes érettségi, egyedül matek 3-as meg az angol emelt szinten 5-ös és mégsincs meg a pont az állami finanszírozású egyetemre, de pénzem az nincs rá sajnos, ezzel így egy álmom ment le a süllyesztőbe(ideiglenesen), de még így se adom fel, mert nem tudom. Sőt, érettségi bizonyítványosztón meg sem említették, hogy emelt szinten 5-ös lettem, pedig az osztályban én tettem egyedül emelt szintűt, aki meg éppenhogy elérte közép szintűn az 5-öst, azt meg külön megemlítették/kiemelték, egy másiknak meg könyvet is adtak kiváló közösségi munkáért, pedig SEMMIT nem csinált. Igen, az élet igazságtalan, az részesül sikerben, aki gazdag/sokat nyal, nem pedig a tehetséges, okos emberek.

Bár részben egyetértek a kérdezővel is, mert a középiskola nekem is k-szott rossz volt, bár kérdező nem írta, hogy pontosan miért is voltak neki rosszak az iskolák/karácsony. Nálunk a karácsony az utóbbi pár évben csak annyiból állt, hogy ajándék kibont, tv bekapcsol, nézzük(nézik) éjfélig, aztán alvás. Inkább feláldoznám az ajándékot egy normális, hangulatos karácsonyért, amilyen kicsi koromban volt.

És még ezek ellenére is orbitális baromságnak tartom az öngyilkosságot.Kedves kérdező; tanulj meg élni, harcolni, nem siránkozni, mert akkor nem fogsz soha sehova jutni, kegyetlen az élet, de ha erősebb vagy, akkor legalább neked jobb lesz.

2009. aug. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%

Egy komoly depresszióban szenvedő embernek sajnos nem ugyanazt jelenti egy nyíló virgág szépsége vagy egy havas táj (ha már kliséket puffogtatunk)mint egy ép lelkű embernek, bármennyire is szereté az ilyen apróságokban meglelni az élet szépségét. a depressziós (nem átmenetileg lehangolt) ember, akármennyire is megveti, lenézi a társadalom, nem azért "rinyál" (az igazán mélyen lévő emberek sokszor némán sírnak) hogy sajnáltassa magát, hanem mert BETEG. egy rohadt alattomos betegségben szenved, aminek semmi köze az akaratgyengeséghez, sem a lustasághoz. egy ilyen ember lenne a legboldogabb a világon, ha visszatérhetne a motivációja. nem arra van szüksége, hogy nap mint nap a pofájába vágják, hogy "szedd már össze magad, másoknak is vannak problémáik..stb" hanem arra, hogy egy barát segítő kezet nyújtson felé és szakemberhez irányítsa anélkül, hogy az állapotán ítélkezne, és osztaná az észt. ehhez azonban empátiára van szükség és be kell látni, hogy a depressziós ember agya nem úgy működik, mint egy egészségesé. kérdező: az öngyilkosság a lehető legrosszabb, amit tehetsz. semmiképp nem azért, mert gyávaság vagy gyengeség volna, mert ahhoz nem kevés lelkierő és bátorság kell, hogy valaki legyőzze a legalapvetőbb ösztönét, az élni akarást és kiugorjon a 10-ikről, hanem mert egész egyszerűen értelmetlen. megfosztod magad annak lehetőségétől, hogy jobbra forduljon a sorsod, és fejest ugrasz a bizonytalanba. mert tényleg nem tudhatod, hogy nem történik-e veled akár holnapután olyan pozitív sorsfordító dolog, amitől megfosztanád magad, ha meghalsz. felfogás kérdése, hogy mi vár halál után, de siettetni fölösleges. az öngyilkosságról, mint lehetséges megoldásról tehát le kell mondanod. keress föl egy pszichiátert, neki ez a szakterülete, hogy kilátástalan élethelyzetben lévőkön szakszerűen segítsen. megoldani nem fogja helyetted az életed, de a kezedbe adhatja a kulcsot hozzá. add meg az esélyt magadnak, mert mindenkinek joga van a normális élethez és közérzethez.

23 L

2009. aug. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!