Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy néha,...

Miért van az, hogy néha, amikor meglátok egy öreg nénit vagy bácsit az utcán vagy bárhol annyira megsajnálom, hogy sírni is tudnék?

Figyelt kérdés
Ma is néztem ki az ablakomon és sétált egy idős bácsi lassan,szegény már alig tudott járni és annyira megsajnáltam.Vagyis nem is tudom sajnálat-e ez az érzés,de ahhoz tudnám hasonlítani.Sokszor történik ez meg,nem is kell megszólaljon vagy nem is kell tudjak róla semmit,akkor is sajnálom.Ez miért van?Ti éreztetek már ilyet?
2012. okt. 2. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg olyan, mint amilyennek mutatja magát, azaz egy öreg, de kedves ember, akkor én is szoktam néha sajnálni, hogy biztos nehéz neki már a mindennapi élet. Ellenben azokkal az idősekkel, akik megjátszák, hogy nehéz nekik, de a villamos után futva simán lehagy engem.
2012. okt. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetris ***** válasza:
100%

Kedves, együttérző, melegszívű ember lehetsz, akit megérintenek mások problémái, bajai. Ha ennyire képes vagy az emberekkel együttérezni, ezt talán kamatoztatni lehetne valami olyasféle munkában, amiben erre szükség van. Biztos nagyon jó lennél az egészségügyben, az oktatás területén, de akár szociális területen is.

Bárcsak több ilyen lenne, mint te. Áldjon meg az Isten!

2012. okt. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Orvos szeretnék lenni. :)

Köszönöm szépen.

2012. okt. 2. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen sokszor...látom, hogy szegény hogy küszködik még a sétával is, akkor nagyon meg tudom sajnálni őket..:/....

Sőt néha ha több táskát is cipel, azon gondolkodok, hogy milyen jó lenne, ha több időm lenne, akkor segíthetnék neki hazacipelni azt a sok cuccot amit szegény alig bír el...:/..


csak hát a sulim több órára van az otthonomtól , a buszok óránként járnak a lakhelyemen és mindig el kell érnem a buszt időben...


Orvos...dicséretes szakma:)

17/L

2012. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem élte volna meg az jobb lenne? :O
2012. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!