Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az oka annak, hogy mindentő...

Mi az oka annak, hogy mindentől félek?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, és nem értem, hogy mi az oka annak, hogy mindentől félek ! Ha egyedül vagyok teljesen más az egyéniségem is ! Félek akár egy buszon megvenni egy jegyet !

Mármint megveszem, de közben félek megenni ! Még akkor is ideges vagyok, ha lányok vannak a közelemben, de szinte mindig van bennem félelem, és nem érte miért ! Valakinek tök természetes minden, és laza tud lenni, én egy idegen tömegben is ideges vagyok, hogy sok ember figyel, és stb... nem értem..



2012. okt. 18. 19:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon rossz döntés volt, de most már mindegy. Fordulj szakemberhez, mert úgy látszik egyedül nem tudod feldolgozni és addig nem élhetsz normális életet.
2012. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Olvass önbizalom-növelő, önismereti, önszervezési, célállításról szóló könyveket. Sok ötletet kaphatsz majd arra vonatkozólag, hogyan változtass az életeden.


Szerintem azok félnek inkább, "félősebbek", aggódóbbak, akiknek nincs önbizalmuk, nincsenek céljaik. Emlékeztek olyan korszakra, mikor el akartatok érni valamit és küzdöttetek érte? Féltetek? Megfelelő állapotban, ha tudjuk, merre tartunk, nem csak hogy nem félünk, hanem észre sem vesszük, hogy bajunk is lehet, veszélyes is lehet...

De ez csak az én tapasztalatom...

Egyébként Brian Tracy szerint félelmeink több, mint 90%-a nem következik be, vagy a bekövetkezése nem rajtunk múlik. Akkor meg minek annyit aggódni? :-)

Az ő könyvei/videói is jók!


Sok sikert!

2012. okt. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Igazából még azt sem mondanám, hogy nagyon félek, de ha pl el kell mennem valahová, és meg kell kérdeznem valamit, akkor remeg a hangom, meg ilyesmi... De én sem értem mitől félek, mert semmi bajom nem történhet ! Ha egy szép lány rám néz, akkor pedig valamiért mindig nevetnem kell ! :D (ezt sem értem miért, nem tudom befolyásolni )

Egyszerűen nem tudok határozott lenni, és nem félni semmitől, mindig bennem van az is, hogy nem akarok hangosan beszélni, nehogy meghallják a hátam mögött, amit a másiknak mondok, és még csomó ilyen dolog... mindig stresszelek mindenen...

2012. okt. 27. 09:57
 14/17 anonim ***** válasza:

Helló. Ezt szorongásnak nevezik. Legalábbis az eddig leírtakból ezt vettem ki. Vannak fokai, agorafóbiád is lehet. Hirtelen ezt találtam, de biztos vannak jobb cikkek is erről.

[link]

Ismerős a szitu, én is hasonlóan voltam ezzel, az agyfurkász mindjárt be akart gyógyszerezni, de én nem szedtem, elkezdtem sportolni, futni, valamivel aktívabb életet élek, többet járok emberek közé és sokkal jobb lett. De lehet, hogy van, mikor tényleg csak gyógyszer segít, nem tudom.

2012. nov. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi a cikket ! Igen tényleg szorongom szerintem, de nem fogok én se gyógyszer szedni, és mostanában csökkent ez a szorongásom ! valamelyik nap tök jól vagyok, és nem félek semmitől, valamikor meg mindentől félek, és szorongok, nem tudom... de utálom, hogy nem tudok egy tökös csávó lenni, mint ami lenni akarok ! :S
2012. nov. 13. 15:00
 16/17 anonim válasza:
48%
cia ügynöknek neveltek.
2013. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Még mindig félsz,fiam?
2022. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!