Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félénk, visszahúzódó lányból...

Félénk, visszahúzódó lányból lehet még cserfes, mosolygós lány? Meg lehet változni 19 évesen?

Figyelt kérdés
Gyerekként mindig csendes, visszahúzódó voltam mások előtt. Itthon, barátok, vagy olyan előtt, akivel már összerázódtam nagyon bolondos vagyok, nevetgélek, sokat beszélek. De elég gyakran mások előtt nem sikerül felszabadulnom, a hangom karót nyelt lesz, nem mosolygom. Pedig az sokkal vonzóbb, szeretnék egy tüzes kis nő lenni, nem egy alvadt kutyagumi, ha értitek, mire gondolok. Néha attól félek, hülyeséget mondok, ezért nem szólalok meg társaságban. Erre van valami megoldás? Családom szerint nincs velem semmi baj, de én tudom, hogy nem vagyok nyitott, emiatt csak olyan barátaim vannak, akik hasonlóak és ők sem érzik jól magukat.
2012. dec. 17. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Általában végtelenül egyszerű a dolog trükkje.

Mivel azért nem engeded el magad, mert félsz hogy hülyeséget mondasz és mit szólnak mások - egyszerűen ne foglalkozz a dologgal, ha eszedbe jut valami, mondd. Igen, lehet hogy hülyeség lesz, az is lehet, hogy lesz aki emiatt nem fog barátkozni veled. Na és? Vannak még kedves emberek a földön.

Ha megtanulsz nem azon görcsölni, hogy mit gondolnak rólad, máris olyan leszel, amilyen szeretnél lenni. Nem mondom, hogy egyszerű, de nem lehetetlen.

Gyakorold tét nélküli helyeken, beszélgess pl. idegenekkel a váróteremben, amikor orvoshoz mész vagy buszra vársz. Itt tökmindegy, mit gondolnak, úgyse látnak többet az életben. Könnyebben elengeded magad, és ha pozitív visszajelzéseket kapsz, az önbizalmat ad.

2012. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én is hasonló vagyok mint te, sőt, pont ugyanilyen. engem az nyitott ki egy kicsit, mikor elkezdtem egy gyorsétteremben dolgozni, és tudtam, hogy csak akkor kerülhetek ki a konyháról kasszásnak, ha mindig vidámnak, mosolygósnak látnak. így is lett:) (ennek már 2 éve, azóta mindenhol próbálok pozitív lenni, engem is feldob, ha visszamosolyognak)
2012. dec. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első mindent leírt, fogadd meg a tanácsát!
2012. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanolyan cipőben járok, mint te. Annyi különbséggel, hogy én mosolygok, de a többi minden illik rám, nem tudok feloldódni, nem szeretek társaságban beszélni, stb. Az 1. válaszoló hasznos dolgokat írt!

18/L

2012. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Simán. Az 1. tényleg leírta, de a tétnélküli helyek helyett preferáld azért a tétes helyeket. A többi csak megerősítés. Vonaton pl. ne laptopozz, hanem vágódj be pofátlanul oda ahol már ülnek :)
2012. dec. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Néha attól félek, hülyeséget mondok, ezért nem szólalok meg társaságban. Erre van valami megoldás? "


kezdhetnéd azzal hogy megtanulsz magadon nevetni illetve lesz@rod hogy más mit gondol rólad.

2012. dec. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!