Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ebben az esetben is elitélendő...

Ebben az esetben is elitélendő az öngyilkosság? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Ha valakine borzasztó az élete és a jó rész sem tetszik neki az életből és ezért mondjuk megmérgezi magát vagy ilyesmi..
2013. jan. 9. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem semmilyen esetben nem elítélendő. Az ember nem jókedvéből lesz öngyilkos! Mindig megvan rá az oka. Ez csak kitartás és gyávaság kérdése. Ha nem vagy elég bátor akkor nem tudod megtenni. (sajnos tapasztalat) Nekem nagy a fájdalomtűrő küszöböm ezért még itt vagyok... -már nem sokáig- De az élet szär. Ez tény. Van aki küzd és van akinek nemsikerül.

Halni születtünk mind! Csak az nem mindegy, hogy mikor és hogyan!

2013. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Hiszen egyrészt feladás, amivel nem hiszem, hogy egyet lehet érteni, másrészt meg nagyon sok olyan ember van, akinek talán egy kis jó sem jut, mégse adja fel, és élni akar.

Talán egy célt kellene keresnie az ilyen embereknek, és küzdeni...

Én személy szerint legfeljebb azt az "öngyilkosságot" tudom elfogadni, ami azért van, mert jóideig élt az ember egészségesen, és egy baleset következtében teljesen lebénul. Az már nem élet.....

2013. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, az öngyilkosság elítélendő.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem jöhet el egyszer egy olyan pillanat, amikor esetleg én magam is azt fogom hinni, nincs más megoldás.

De ha ez így lesz, remélem, eszembe fog jutni, a legsötétebb időszakokat is fényesek követik, talán a legfényesebbek és ha tényleg megteszem, ha megölöm magam, mi mindent hagyhatok ki, mert mi minden várhatott volna rám, amit eldobnék.

Abba pedig jobb bele sem gondolni, mi történne a szeretteimmel, ha megölném magam. Szenvednének, nem bírnának az önváddal, hogy nem vették észre, hogy baj van, pedig talán az én hibám lett volna, mert nekem kellett volna szólnom...


Szerintem elítélendő az öngyilkosság.

2013. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

a legtöbb ember elítéli mert ostoba.

majd jönni fog egy rakás okoskodó és megmondja hogy minden öngyilkos gyáva, majd jön a másik aki meg akar téríteni, a hamradik meg összeszid, hoyg miért nem foglalkozol másokkal hogy esne nekik.


az emberek már csak ilyen önzők, sosem érdekli őket, mi van a másikkal és hogy segíthetnének neki. szeretnek ítélkezni, mert unalmas az életük, de már segíteni annál kevesebben fognak.


az öngyilkosság főképp nem elv hanem érzelem kérdése.

a kérdésre válaszolva minden öngiylkosságot jogosnak fog tartani az, aki szenved.

2013. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 LeftBehind ***** válasza:
100%
Mostanában elég sok kérdés van itt az öngyilkosságról. Én nem ítélem el őket,de szerintem erről tökéletesen felesleges vitázni. Aki megölte magát,szerintetek mennyire érdekli,hogy ki mit gondol róla?
2013. jan. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
El nem ítélem, de szerintem felesleges. Ide lettünk rakva a világba egy rövid időre, akármilyen rossz is, szerintem érdemes kihasználni, mert (valószínűleg) nem lesz több. És soha, soha nem teljesen biztos, hogy nem fordulnak jobbra az ember dolgai. Viszont ha megfosztja magát a jövőtől, akkor már nem tapasztal meg többé semmit.
2013. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6.

ez szépen hangzik addig, amíg nem kapsz csontvelőrákot, vagy nem születtél genetikai betegséggel, és hasonlók. ne feledd, hoyg vannak oylan életek, amiben pusztán várni mennyei áldás lenne a folyamatos szenvedés helyett.

2013. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy valami nem értek. Senki se tudja hogy igazából MI AZ ÉLET... ÉLET mint fogalom az micsoda? Honnan jött, hová tart mi a cél stb... amig erre az ember rá nem jön bár szerintem sohasem fog rájönni addig az öngyilkosság szerinteem nem elitélendő. Aki például súlyos beteg, az vajon miért szeretne élni? Mert mindenki sokan szeretik, és ez életerőt ad neki. A szeretet fontos. Viszont olyat még nem láttam de ha valaki súlyos beteg és ráadásul nem szeretik nincsen családja az szerintem tuti a halált választja. Gyerekkorban a körülményeket, a fejlődést stbstbstb nem mi határozzuk meg a legjobban hanem a szülők, ha valakinek többek között nekem is olyan a szülei hogy verik a gyereket, nem tanítják meg semmire, tulajdonkéépen le se sz@ják a többi gyerek ezért mivel visszahuzodó kiközösití stb stb. annak nagyon rossz lehet. Nekem ugyanez volt. Sz@ volt a gyerekkorom a kamaszkorom is most töltöttem be a 20-at ez is sz@r. Nem írom le hogy miért de igen. Nekem nincsenek szeretteim nem az én hibámból, a szüleim sem szeretnek, kiskorom óta nem szeretnek, és tulajdonképpen nincsenek barátaim szüleim nem szeretnek nincsen kötödésem, tehát mellette pénzem sincs tanulás az önmagmában Magyarországon kevset ér, tehát egy NULLA az én életem. Nézzétek meg a madarakat papagájokat akik egyedül a ketrecben vannak, egy idő múúlva ha senki se törödik velük elkezdik tépkedni a tollukat, majd végül felfújodnak és meghalnak. Ők is így lesznek "öngyilkosok". Ha valaki magányban él mellette depressziós nincs pénze nem tud új életet kezdeni senki se szereti csak tengődik a világban most magamatírtam le, így nekem nincs kedvem élni. Valakinek vagy szeretet vagy pénz vagy valami cél vagy valami megvan neki az életben jelenleg nekem nincsen már 17 éevs korom óta. Én ezért szeretnék meghalni...
2013. jan. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Viszont olyat még nem láttam de ha valaki súlyos beteg és ráadásul nem szeretik nincsen családja az szerintem tuti a halált választja."


ez a kulcsmondat. csak a legtöbb birka észre sem veszi, hogy mások lelkébe gázol, vagy jobb esetben tojnak magasról a saját gyerekökre is. könnyű azzal dobálózni, hogy xynak levágták a lábát, mégis... olyan embert mutassatok, aki senkitől sem kap szeretetet, és mégis élni akar. na az rohadt ritka.


hiába születtél végtagok nélkül, ha van feleséged és gyerekeid, az boldog élet. de aki látszólag egészségesnek születik, azt senki sem pártolja, mert az értelmekhez ugye beszélgetni is kell, és az unalmas, időigényes dolog. és akkor kiderülhetne, hogy az illető depressziós, nincsenek barátai és a szülei is kínozzák. de könnyebb rásütni, hogy buta tini.


"Ha valaki magányban él mellette depressziós nincs pénze nem tud új életet kezdeni senki se szereti csak tengődik a világban most magamatírtam le, így nekem nincs kedvem élni. "


és hidd el, sok ilyen fiatal van még ebben az országban (akinek nem sikerült emigrálni). de ezt a többség nem fogja megérteni addig, amíg bele nem kerül, mert ahhoz is túl ostoba és önző, hogy mások helyébe képzelje magát. egyrészt értelmileg is, másrészt érzelmileg is csökevényes.

ezért fog a legtöbb ember tovább rontani az öngyilkos helyzetén, ahelyett, hogy valóban segítene. ehelyett csak azt szajkózzák, hogy a buta tini ne tegye meg, egy felnőtt erős embernek több joga van az ilyenre, meg különben is, nekem semmi gondom az életben, hát ne nyavalyogj!

2013. jan. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tegnap 03:13 válaszoló vagyok:

"El nem ítélem, de szerintem felesleges. Ide lettünk rakva a világba egy rövid időre, akármilyen rossz is, szerintem érdemes kihasználni, mert (valószínűleg) nem lesz több. És soha, soha nem teljesen biztos, hogy nem fordulnak jobbra az ember dolgai. Viszont ha megfosztja magát a jövőtől, akkor már nem tapasztal meg többé semmit."



Igen kikéne használni, mivel csak egyszer élünk ezért mindenkinek joga lenne mondjuk megismerni a bolygót utazni világot látni, és nem csak dolgozni és a panelban dögleni. De sajnos van egy jópár okostojás nagy ember a világban aki miatt ez nem történhet meg és őket nem is lehet megváltoztatni. Hallottam már olyat is hogy hamarosan az emberekbe is chipeket fognak kötelezően tenni hogy a nagyokosok tudják hogy az emberek hova mennek. Már a kutyáknak állítólag kötelező is szerintem nemsokára az emberre is rákerül a sor. Ha van élet a halál után vagy ilyesmi akkor meg végképp értelmetlen élni, ha nincs akkor pedig minek kell szenvedni, élni lehetne ha nem lennének azok a tényezők amiket már írtam az előző válaszomban.

2013. jan. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!