Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ebben az esetben is elitélendő...

Ebben az esetben is elitélendő az öngyilkosság? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Ha valakine borzasztó az élete és a jó rész sem tetszik neki az életből és ezért mondjuk megmérgezi magát vagy ilyesmi..
2013. jan. 9. 13:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

azok az emberek, akik miatt nem működik megfelelően a világ, főképp a bankárok. persze egészében minden ostoba és erőszakos ember is rátesz erre, de amíg a világ adósságban van, addig senki sem tud kilábalni a rabszolgaságból. a chipet még egy darabig biztos nem vezetik be mert emberjogi felháborodást keltene. de van rá kilátás.

angliában divat hogy midnenhol kamera van, most folymatosan budapesten is telepítik ezeket. nagyon vicces dolog hogy nézegetünk másokat ahogy a wcn végzik a dolgukat, meg netre felrakjuk a biztonsági kamerák felvételeit, csak ez nem hiszem hogy megállítja a bűnözést, csupán egy alternatívát ad neki.


tulajdonképp az egész rendszer arra megy ki, hogy minél nagyobb legyen a társadalmi szakadék, a rabszolgatartás illegális, ezért gazdaságilag tesszük őket szolgákká. ennek egyébként egyik fontos következménye az öngyilkosság, valamint a gyerekvállalási kedv visszaesése. a fejlődő országokban persze ez másképp működik. ezért van az, hogy a fejlett, főképp nyugati országok folyamatosan kihalnak, míg bevándorol a sok buta primitív ember, akik majd szépen átformálják a nyugati gazdasági és hatalomszerkezetet.


lényeg, hogy aki a piramis alján van, az sosem lesz igazán boldog, akit meg elvakít a kapitalizmus egoista fogyasztógondolkodása, az szintén ide jut, bár inkább azt feltételezem, hogy a fejlett országokban az öngyilkosság pont az érzelmi élet sivatagosodása miatt történhet meg.

2013. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Van aki azt mondja gyávaság ... és még is azért ehhez is kell bátorság ...
2013. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Sziasztok!

Szerintem nem elítélendő. Sokan mondják itt, hogy lehet változtatni, csak akarni kell, stb. Ezt csak az érzi át igazán, aki benne van. Amíg nálam is minden happy volt én is úgy gondolkoztam, hogy az öngyilkosság hülyeség, mert mindig van megoldás, de ma már nem így gondolkodom.

2013. ápr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Minden embernek nagyon sok nehezseg van az eleteben..Ugy gondolom , hogy mindenkinek az eleteben vannak jo dolgok csak eppen nem mindenki tudja megtalalni azokat mivel a rossz a szomorusag foszerepet kap az ember eleteben. Hany beteg ember van aki evekig szenved ..es van olyan aki megis elni akar azt remelve egyszer majd meggyogyul..es hany egezseges ember lesz ongyilkos azert mert eppen valami nem jott ossze , elhagyta a baratja , elvalt , meghalt valaki aki neki fontos , ugy erzi elhagytak stb. Hogyha valakinek hite van barmeit at tud veszelni ugy , hogy az ongyilkossag kerdese fel sem merul.Az eletben folyamatosan problemakkal talalkozunk de nincs lehetetlen , megoldhatatlan , mindenbol van kiut , nem mindig konnyu azt megtalalni..Es csak , hogy felhozzam az en eletem sem annyira konnyu a szuleim pici koromban valtak el , nagyszulokkel nevelkedtem , anyukammal nem vagyok egyutt legalabb 3x koltoztem..a parom elhagyott , az az ember akivel pici korom ota voltam aki a vilagon a legfontosabb volt nekem meghalt , nem vagyok gazdag , sot soksozr meg kenyerre is alig van penzunk , azokban az emberekben csalodtam a legnagyobbat akikben a legjobban megbiztam ...de en megis azt tudom mondani , hogy minden nehezseg ellener BOLDOG vgayok merek almodni , jobbat remeleni , onfeledten tudok nevetni es kikapcsolodni..ugyhogy en mindenkinek azt tudom mondani fel a fejjel es az ongyilkossag meg se forduljon senkinek a fejeben , nem egy visszafordithato dolog , hogy oke most egy kicsit meghalok aztan ujra elek..ez visszafordithatatlan , a Joisten azert teremtett meg mert mindannyiunknak feladata vana foldon..kinek konnyebb kinek nehezebb..Kitartas , minden megoldhato! http://www.youtube.com/watch?v=Gk9G9e8wlmE

http://www.youtube.com/watch?v=bwvevylcTYA

2013. máj. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!