Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért ítélik el?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért ítélik el, és miért mondják azt, hog önzőség, pont az-az önzőség, ha azt akarják, hogy élj egy kínok közötti életet, csak azért, hogy nekik ne okozz szomorúságot ! Mindenkinek joga van ítélkezni saját maga felett, nem mások érdekéből, hanem saját magunkért élünk, vagy halunk meg, tehát semmi köze senkinek hozzá, ha megteszem ! Valaki egyszerűen nem boldog, mert semmi nem jön össze neki, és már belefáradt, egyszerűen nem szeret élni, akkor nem értem miért lenne gond, ha megtenné ! Vélemények? !

2013. febr. 13. 21:33
 221/241 anonim ***** válasza:
22%
dettó :D
2013. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/241 A kérdező kommentje:
Pedig nincs értelme. csak amilyen csöves vagyok még arra sem telik, hogy méltóan távozzak el...
2013. márc. 23. 17:31
 223/241 anonim ***** válasza:
76%
Ó, te magasságos, itt még mindig megy a görcsölés? Nőj fel kisgyerek!
2013. márc. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/241 anonim ***** válasza:
40%

alig jutok szóhoz. ezt most találtam a Newgroundson, már régen voltam fent, most megnéztem h mi változott kamaszkorom egyik kedvenc oldalán.

mindig is imádtam a lengyeleket, most sem okoztak csalódást.

[link]

engem nagyon megérintett.

2013. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/241 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem ezt a videót !
2013. márc. 24. 14:26
 226/241 anonim ***** válasza:
0%
Tény, hogy nagyon sokféle jelentéssíkja van, és még az is megbolondítja, hogy a nézőben milyen érzéseket szabadít fel. Nem írom le, hogy mit jelent, mert szerintem itt most nem lehet A JELENTÉSRŐL beszélni. Galádság volna rád erőltetnem, amit én gondolok. :) Én ennél nagyon azt érzem, hogy ez egy nyitott mű (nagyon tetszik nekem a nyitott mű elgondolás, mindenhol ezzel jövök, de szerintem itt most hatványozottan igaz!).
2013. márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/241 anonim ***** válasza:
Alapból a biblia szerint (nem vagyok nagy vallásos) az öngyilkosság is gyilkosság szóval annyi mintha megölnél valaki mást.
2013. márc. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/241 A kérdező kommentje:

Szerintem a gyilkosság sem bűn, ha okkal teszed... HA megölsz valakit, hogy örömet szerezz neki, az segítség, nem vétek... tehát ha megölöm magam, hogy segítsek magamon, az nem bűn...

A videó egyébként rendkívül tetszett, csak nem teljesen értettem a történetet, hogy a végén hogyan tudott futni, és mi volt a kidobóemberekkel... De számomra is van egy magyarázata, amit nem fogok leírni... Egyébként ha még van oylan videó szívesen várnám...

2013. márc. 24. 21:03
 229/241 anonim ***** válasza:
40%
Csak egy? Nem kevés az? :D Na jó, viccelek, sejtem, h valami nagyon személyes dologra gondolhatsz. Én is először magamon méláztam el, aztán a társadalomkritikán, az általános bölcsességeken, és talán az alkotó üzenetét is megfejtettem. Erre mondjuk nem vennék mérget, de volt egy pár másodperces jelenet, ahol úgy éreztem, h itt most nagyon-nagyon akar vmit közölni. Ha ennyire akarod, ak küldök én még neked videót. :) De ez tök más lesz, és hosszú, viszont szerintem nagyon jó. Nem kell minden szavával egyetérteni, de nagyon jó gondolatok vannak benne. http://www.youtube.com/watch?v=h7KqUwNo0W0 Mások elemzéseit még nem néztem meg, de ami késik nem múlik! :)
2013. márc. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/241 A kérdező kommentje:
Számomra azt mondta az a videó, hogy... A boldogtalan néger más akart lenni, azért hogy boldog lehessen, ezért kiadott egy csomó pénzt, de az egész csak egy álomvilág ahová kerül... Nem tudom leírni az érzést amit érzek a videó által... Nem tudom leírni..
2013. márc. 25. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!