Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért ítélik el?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért ítélik el, és miért mondják azt, hog önzőség, pont az-az önzőség, ha azt akarják, hogy élj egy kínok közötti életet, csak azért, hogy nekik ne okozz szomorúságot ! Mindenkinek joga van ítélkezni saját maga felett, nem mások érdekéből, hanem saját magunkért élünk, vagy halunk meg, tehát semmi köze senkinek hozzá, ha megteszem ! Valaki egyszerűen nem boldog, mert semmi nem jön össze neki, és már belefáradt, egyszerűen nem szeret élni, akkor nem értem miért lenne gond, ha megtenné ! Vélemények? !

2013. febr. 13. 21:33
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/241 anonim ***** válasza:
88%

Szevasz gyerek. Ahogy látom, még mindig élsz.

Igen, te látod rosszul.


Az erős nem a gyengét bántja, hanem a gyávát.

Gyenge az, akinek nincs elég ereje, de van AKARATA.


Gyáva az, akinek akarata sincs, mert a dolog könnyebbik végét fogja meg és eleve ebben is gondolkodik. Mint pl. te. Ez abból is látszik, hogy ebből az egészből a 140-es IQ-ddal felfogtál annyit, hogy bántunk. A szerény kis agyad odáig még nem fejlődött, hogy rájöjj: számodra az az igazi bántás, ha le se szarnak és hagyják, hogy elkallódj. Tudod gyerek, drámai kiselőadást tartottál itt arról, hogy te micsoda kyokushinkai szuper gyerek voltál. Elárulok valamit: 20 éve kyokushin karatézom. Voltál olyan edzőtáborban, amit a két legendás öreg (Adámy István és Furkó Kálmán) tartott? Én voltam. Még kezdőként. Egyik sensei sem arról volt híres, hogy érzékenyen simogatta a buksinkat, mert szegény gyerekek, hát őket nem szabad ám keményen fogni. Időnként az volt az érzésem, hogy vért fogok h.gyozni, de lefutottam, amit kellett, még ha majd bele is döglöttem. Volt olyan nap, hogy haza akartam jönni. (Ismerős? Fel akartam adni). Azért mentem a táborba, mert egyrészt érdekelt, másrészt ott volt az övvizsgám. Volt, aki hazament. Pedig akkoriban még nemigen volt divat idő előtt feladni valamit, mint ma. Aki hazament, annak nem lett meg az övvizsgája. Hazamentek, mert nem bírták az érzéketlen, kemény bánásmódot. Furkó Kálmán legendásan kemény ember, révén a szolnoki felderítők parancsnoka volt, az első magyar kommandóscsapat, a komondor kommandó kiképzője. Ő kemény volt fellépésben, hangerőben, mindenben. A mai napig hálás vagyok neki. Ugyanis amikor ő leordította a fejünket és mi azt hittük, hogy ez a szemét nem veszi figyelembe, hogy tizenéves gyerekek vagyunk csak, nem is gondoltunk bele, hogy dühöt, akaratot, küzdőszellemet és önérzetet ordított belénk. Ugyanis az ember utólag elgondolkodott azon, hogy miért is vagyunk ott. Ha akarunk valamit, akkor azért küzdeni kell. És megérte. Aki elment, az nem akart több ordítást hallani. Lemondott a táborról, az álmairól, a befizetett pénzéről. Mindenét eldobta, csak mert ordítottak vele. Ők bántásnak fogták fel. Én motivációnak. Szóval gyerek nekem nem kell kiselőadást tartanod arról, hogy milyen nehéz. Nem kell hatféleképpen megmagyarázni, hogy neked miért nem megy. Egyszer, egyetlenegyszer ebben a qrva életben adj bele valamibe 100%-ot! Magadból. Magadhoz képest 100%-ot. Tudod mi a te bajod? Soha az életben nem adtál bele még 5%-ot sem. Aztán beleütköztél az első falba és azóta azon nyavalyogsz, hogy te gyenge vagy és masszívan folytatod az önsajnálatot. Soha semmibe nem tetted bele magad még igazán, de már eldöntötted, hogy nem vagy rá képes.



"Ez olyan, hogy azt mondják, hogy 40 KM-et fuss le ! Egyszerűen valaki nem bír lefutni 40 kilómétert... valaki képes rá..."


aha...sikerült egy ritka rossz példát találnod, de akkor induljunk ki ebből, te akartad: első alapvetés, hogy minden fejben dől el. Amikor neked azt mondja valaki, hogy fuss le 40 km-t, neked máris az dobol a nyámnyila fejedben, hogy de te nem vagy képes annyira. Elindultál már? Megpróbáltad? NEM! még ott tartunk, hogy csak szó van arról, hogy fuss le ennyit. De te már trenírozod magad a kudarcodra, hogy ez neked nem fog menni. Tudod gyerek, amiről az előbb is csicseregtem, nem azt fogják bántani, aki nem tudja lefutni a 40 km.t. Hanem azt, aki meg sem próbálja, aki nem tesz meg mindent azért, hogy lefussa. Lehet, hogy 1 km után kidőlsz. Lehet, hogy nem megy több. Viszont qrvára nem mindegy, hogy milyen hozzáállással indulsz el. Ha olyannal, hogy igenis megteszed, tutira nem 1 km-t fogsz bírni. De ha mégis, már hős vagy. Mert mindent beleadtál és magadhoz képest óriási teljesítményt produkáltál. (Ja és az 1 km után még élsz, tehát van lehetőséged gyúrni a nagyobb célokra...)


a sportban is annak jár a tisztelet, aki ha alul is marad, de küzdelemben teszi ezt, nem pedig feladja, mielőtt el se kezdte volna.


Te a tűréshatárodon nyavalyogsz úgy hogy egy gramm erőfeszítést sem tettél még az életben., de már fel akarod adni.


És látod, megint a kifogásokat keresed és a felmentést magadnak, hogy szerinted miért nem alávaló és gyáva dolog egy megfutamodás. Rossz hírem van: alávaló és gyáva dolog. Azért, amit leírtam, leírtunk már sokan.


Semmi baj gyerek, vesztesekre, gyávákra is szükség van, ha másért nem, elrettentő példának. Legyél beszari, mint egész eddigi életedben, abban a kemény 19 évedben. Épphogy elérted a biológiai felnőttkort, de már élettapasztalat címén lobogtatod a baromságaidat. Hát csak lobogtasd sokáig, sajnáld magad, ülj még itt augusztusban is és addig szenvedd végig minden nap a te gyötrelmes kis életedet és beszélj még arról, hogy te majd egy szép napon jól megöngyilkolod magad. Gyerek, február 13-a egy hónapja volt. Azóta téped itt a szádat te nagy életunt. Ennyi idő alatt ezer hasznos dolgot tehettél volna.

2013. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/241 Nirata ***** válasza:

azt írtad h régebben szeretted az életet

mi változott meg?

2013. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/241 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor kifejtem az életem negatív alakulását...

Annyit még hozzáfűzén, hogy tegyük fel 0 kondid van, és hiába fejbe dől el, képtelen vagy lefutni 40 km-et... de legyen akkor 300 Km... képtelen vagy rá, valaki képes rá, ennyi... Na akkor kifejtem...


Kedves, rendes fiú voltam, aki illendő, jófej, mosolygós, vidám, szereti az életet, a reggeli napot, stb...Olyan 7 évesen első osztályos voltam, jó eszem volt, de bántottak a gyerekek az iskolában, szinte mindig féltem a folyosón, hogy a nagyok nehogy bántsanak, de végül mindig megtaláltak... Nem mertem visszaütni !

Sosem tanultam az iskolában, de mindig jó jegyeim voltak olyan 13 éves koromig... Aztán egyre tovább maradtam fent esténként, és 8.ban kettesrá álltam az egyik tantárgyból, elkezdtem stresszes lenni, és mindig ideges voltam, ez miatt a kedvem is rossz volt ! még ebben korban érdekelt, hogy milyen videók vannak a neten, és találtam egy oldalt, ami tele volt kínzásokkal, és ehhez hasonló brutális dolgokkal, ami annyira megviselt, hogy 1 évig csak ezek jártak a fejemben, a lelkem teljesen átalakult valami üres valamivé, mint az ilyen háborút járt katonák, akik végig gyilkoltak mindent (persze ők ennél biztos sokkal nagyobb szenvedést élnek át, de mégis gyerek voltam még...)

Hozzátenném, hogy 12 évesen szerelmes lettem egy lányba, de nem is kicsit, de nem mertem elmondani neki soha, és mindig csak kiröhögött mindenki... olyan 15 éves koromban középiskolás lettem nem tanultam továbbra sem semmit, és meghúztak német nyelvből, de a pótvizsgán sikeresen átmentem (hozzáteszem végig stresszeltem azt az évet, nehogy meghúzznak, mert úgy gondoltam, hogy kakor össze dől a világ)

jött a 10. osztály ! Egy lány, akivel MSNeztem már körülbelül 1 éve, mindig találkozni akart velem, de valahogy sosem mentem bele a találkába, aztán végül találkoztam vele ! Komoylan mondom első látásra beleszerettem, pedig sosem hittem ilyesmiben ! Leírhatatlanul !!! Végig sétáltuk a délután, este bezsélgettünk, hülyéskedtünk, tényleg nagyon jó nap volt ! eltelt két nap, és újra találkoztunk ! Nagy nehezen rávettem, hogy aludjon nálam ! Végül így is lett ! Nálam aludt, aztán valahogy megöleltük egymást a sötét szobában, megcsókoltam, aztán az egész éjszaka smároltunk, stb (semmi más nem történt, de nem aludtunk aznap éjjel :D )

Aztán valamiért úgy alakult, hogy végsem lett semmi az egészből... 1,5-2 évembe telt, mire "kiszerettem belőle"

De hozzá teszem, hogy 10.- ben megbuktam minden tantárgyból szinte, mert annyira depressziós lettem, és annyira kivoltam, hogy napi 4 órát aludtam, 2-3 kávét ittam, és napi szinten egy energiaitalt az öngyilkosság járt csak a fejemben, és az a lány... újra 10.es lettem, fél év tájékán sikerült "kiszeretnem belőle" de úgy gondoltam továbbra is, hogy ő az "igazi" annyi hogy már nem éreztem szerelmet, csak valami szeretet és szerelem közötti érzést... A lelkem újabb darabkája ment tönkre, már semmi érzelmem nem volt a szívemben, csak gyűlölet, amit a régi bántalmazóm okoztak, és az állandó csalódás, és sikertelenség... De elvégeztem a 10. osztályt körülbelül 3-as jegyekkel ! Rájöttem, hogy igazából már nincs lelkem, kiölt mindent belőlem az "élet" ! Így ha talpra is állnék, már csak egy robot lennék...

Ami még fontos, hogy összesen 5-6szor voltam el bulizni életemben, mivel sosem volt annyi pénzem, és társaságom sem, akivel eltudtam volna menni... összesen két barátom van/volt akikkel találkoztam stb, havi egyszer ! Nincs már önbizalmam, nem hiszek semmiben sem, hogy sikerülhet, képtelen vagyok hinni magamban, a saját elmém csapdájába estem... Nem tudok szabadulni a saját elveimtől, és a saját elképzeléseimtől... Idegen környezetben gátlásos vagyok, rengeteg minden... Leírtam az életemet nagyon röviden, sok dolgot nem írok le, de ez a lényeg... Én már nem az a srác vagyok aki Voltam ! Én egy megkeseredett negatív lelki szegény , pozitív érzések nélküli "ember" vagyok ! Olyan mintha a lelkem pozitív oldalát kiszívták volna, és csak a rossz maradt volna meg bennem ! Egy rossz emberré váltam, akinek nincs lelke ! Legjobb lesz ha meghalok ! De ezt úgysem érthetitek meg, mert az emberek "ösztönös" mániája hogy élni kell, ha törik ha szakad...

2013. márc. 13. 20:55
 154/241 Nirata ***** válasza:

nem akarlak megbántani,de ez most komoly?

tényleg?

figyelj itt nem az életeddel van gond hanem a hozzáállásoddal.Te döntöttél úgy h nem nézel szembe a problémákkal,észrevetted őket de egyszer sem tettél ellenük semmit

2013. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/241 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy nem fogod megérteni... A probléma én vagyok... El akarom pusztítani azt az embert aki vagyok...
2013. márc. 13. 21:16
 156/241 Nirata ***** válasza:

De igen,észre vettem és le is írtam,h önmagaddal vannak problémáid...

de miért csínálsz belőle ekkora ügyet?

soha nem próbáltad megoldani őket?

2013. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/241 A kérdező kommentje:
Ezen nincs mit megoldani... van mondjuk vized és homokod, és a vized elpárolgott, maradt pusztán homokod... ennyi... ezen nincs mit megoldani...
2013. márc. 13. 21:27
 158/241 anonim ***** válasza:
ennyi semmitmondó álbölcsességet.
2013. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/241 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kisfiam, csavarhatod jobbról, csavarhatod balról, a lényegen nem változtat. A baj a hozzáállásoddal van. Megmagyarázni húszféleképpen tudod, hogy miért vagy reménytelen. Elképesztő energiákat teszel a kifogások keresésébe.

Én elmondom neked egyféleképpen a lényeget: nem akarásnak nyögés a vége.


Terveid szerint meddig fogsz még azon drámázni, hogy megöngyilkolod magad?

2013. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/241 Nirata ***** válasza:

A sivatagban is élnek emberek...

És kutat ásnak a túléléshez...

2013. márc. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!