Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha már a...

Mit csináljak, ha már a családom is azzal piszkál, hogy milyen komoly vagyok?

Figyelt kérdés

Azt már megszoktam, hogy a suliban, munkahelyen beszólogatnak emiatt, de mostanában már a rokonok, nagyszülők is elkezdték, hogy ezzel a személyiséggel milyen nehéz lesz boldogulnom az életben.

Fejemhez vágják, hogy gyerekként milyen cserfes kislány voltam, most pedig ennek az ellentéte vagyok. Való igaz, kamaszkorban, 14 éves korom körül lettem ilyen, nem tudom, hogy miért.


Egyébként nem vagyok kuka, lehet velem beszélgetni, kedves vagyok és mosolygós, megfontolt hallgatóság.

Az tény, hogy komolyabb vagyok az átlagnál. Nem jellemző rám a harsányság, keveset és lényegre törően beszélek, de mindezt kedvesen és kifinomultan. Nem szeretem a felesleges fecsegést, pletykálást. Egyik barátom szerint olyan vagyok, mint egy régi úri hölgy. :))


A nagyobb probléma (mások szerint), hogy nem hülyéskedek, poénkodok, nevetgélek, emiatt unalmasnak tartanak. Azt mondják, nincs humorérzékem... :/


Szeretek csendben lenni, elmerülni a gondolataimban, de mindezt nem félénkségből teszem, hanem mert gazdag belső világom van. Persze ezt mások nem látják...

Tényleg nem vagyok félénk kislány, meglehetősen határozottan ki tudok állni magamért és a céljaimért.


Összefoglalva: a csendességemet és komolyságomat nem szeretik sokan.


Valóban igazuk van, hogy ezzel elrontom az életem?

Egyszerűen nem hiszik el, hogy nem tudok változni. Próbáltam már, de azt olyan erőltetettnek és bénának éreztem, nem önmagam voltam.


21/L



2013. márc. 3. 19:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Tényleg szeretnék megváltozni, de nem tudok kifordulni önmagamból. :(
2013. márc. 3. 20:02
 2/10 anonim válasza:
Én is ugyan ilyen vagyok és 22 éves. De nekem ez így jó. Meg se probálok változtatni rajta.
2013. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos manapság egyre kevesebb az ilyen! Egyébként én is hasonló vagyok! 19/L
2013. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs igazuk, hogy ezzel elrontod az életed. Az a lényeg, hogy te jól érezd magad, elfogadd önmagad. Egyéniség vagy. Ne is akarj olyan lenni, mint a többi birka.
2013. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Sosem értettem, miért kéne valakinek másnak lennie mint ami. Ahogy kivettem abból amit írtál, te jól érzed így magad, és ez az ami számít. Tudom könnyű mondani, de ne törődj azzal akinek ez nem tetszik. Vannak akik pont ezeket a tulajdonságokat keresik másokban. Nem tudom ismered-e a szilvás-banános idézetet, ha nem akkor keress rá, szerintem mindent elmond :)
2013. márc. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Régi úri hölgyből is kevés van :) Szerintem ez nagyon jó tulajdonság.Jobb mintha folyton pletykálnál és röhögcsélnél
2013. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ne akarj kifordulni önmagadból semmi értelme. nekem is folyton a fejemhez vágják az emberek, hogy milyen vagyok (hogy önmagam vagyok), és elvárnák hogy "alkalmazkodjak", meg "változtassak magamaon". marhaság, egy rakás színészkedő birkával vagyok körbevéve, és ha csak 1 napig is megpróbálsz más lenni mint aki vagy, érezni fogod, hogy erőltetett, kínszenvedés.


én pl pont ki nem állhatom, hogy az emberek többsége(a nők 99%a) állandóan vigyorgós optimista cserfes nevetgélős = infantilis színészkedő idióta. ma már lassan senkinek sincs szemályisége a túlélés érdekében, csak nem értem, mire jó az amit elérnek vele, ha egész életüket végigszínészkedik ezért.


már szerintem évek óta nem ismertem meg értelmes, komoly embert, én örülnék, ha ilyen emberekkel lennék összezárva.


ti egyébként merre laktok? várost, vagy ha kisebb település, közeli várost írhattok.

2013. márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, én Veszprémben.
2013. márc. 5. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
az nem is olyan rossz, székesfehérváron sok értelmes ember lakik/lakott, esetleg onnan is próbálkozhatsz, de annyira rossz enm lehet, mint pesten
2013. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Nagy hiba, ha azért akarsz megváltozni, hogy mások szeressenek."
2013. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!