Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mikortól vesztette el a...

Mikortól vesztette el a karácsony a varázsát számodra? Vagy még mindig sikerült megőrizni az érzést?

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 18:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többséggel. Nálam is elmúlt a varázs, ki tudja miért. Talán az időjárás, talán a válság, talán mert idősebb lettem, talán mert csak pár ág jelképezi mostanában a karácsonyfát. De elmúlt.

Ezt a karácsonyt, ha minden jól megy, Németországban töltöm, hátha ott más egy kicsit. :)

2009. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Utálom a karácsonyt. Kétszínűség, képmutatás, álszentség az egész.

És amúgy is 3 éve folyamatosan valaki elcseszte a téli szünetem, így már szinte előre találgatok, hogy idén mi fog kisülni belőle.

Pedig régen nagyon szerettem a hangulatát. De már olyan 5 éves korom óta tudom, hogy nem a Jézuska hozza az ajándékot. Az én nagy katolikus, hívő nagymamám kb egy világot döntött össze bennem, mikor elmondta karácsony estéjén.

2009. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Talán nem a legszebb válasz, de szerintem mióta gyerekem van. Azóta nem kapok nagy ajándékokat, mert "csak a gyerekek kapjanak", továbbá amikor én tartom a fogadást egy halom mosogatnivalóval, főzéssel, idegeskedéssel és takarítással jár
2009. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
6 éves voltam, amikor a nagypapám meghalt, pedig a karácsony akkora kettőnk ünnepe volt. Azutáni karácsonyok nem voltak az igaziak, de 13 éves voltam, amikor december elején apáék bejelentették, hogy elválnak. Értitek, egy gyerek karácsonyát tönkre vágták azzal, hogy akkor most anyu és apu már nem szeretik egymást. Akkor minden éjjel sírtam az ágyamban, nem akartam semmilyen ajándékot, csak azt, hogy a szüleim újra szeressék egymást. A karácsonyeste is úgy telt, hogy csak hárman (a nagyszülők emiatt nem jöttek), vacsi együtt, ajándékokat gyorsan odaadtuk egymásnak, és ennyi. Azóta délelőtt vagyok apuéknál, du. anyuáknál, de utálom az egész karácsonyt. Erőltetett lett, nulla hangulattal, csak a megszokás miatt van (részemről legalábbis biztos.) A sok idétlen karácsonyi reklámfogásokkal meg az agyonismételt karácsonyi számokkal meg pláne. Sajnálom, hogy ennyire negatív vagyok, és remélem, majd megtudom teremteni a gyerekeimnek a karácsonyi hangulatot, ha lesznek. 18/L
2009. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

képmutatás, álszentség, nekem is ezek jutottak eszembe. kb nekem is gyerekkorom végétől veszítette el a varázsát. akkor még szüleim is jóban voltak. most meg megy a jópofi a rokonok előtt, akikkel csak karácsonykor találkozunk, hogy de jó, szeretet béke stb.

nah meg a költekezés, a sorban állás, rohangálás, idegesség stb. én is úgy vagyok vele, hogy csak legyen már vége. pedig nekem a születésnapom is akkor van :)

2009. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
kb mióta anyám meghalt azthiszem
2009. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!