Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tedd a kezedre a szíved....

Tedd a kezedre a szíved. Neked mit jelent a Karácsony?

Figyelt kérdés

A legtöbbeknek manapság csak nyűg. Vásárlás az utolsó napig, összegyűlik a család, de miért? Hogy veszekedjenek, a gyerekek meg drágábbnál drágább ajándékokat kapjanak, amire általában semmi szükségük, és 2 nap múlva azt sem tudják, hogy olyanjuk is van.


Az lenne az igazi, ha a szeretet velünk lenne minden nap, minden percben, ha nem kéne az anyósunkat vagy épp az elvadult kamasz gyerekeinket szidni egyes kategóriákban, ha valaki nem azon élné ki magát, hogy az ismeretlen válaszolókat cseszteti. Az lenne a természetes, hogy minden nap ilyen. Ehelyett kijelöltek egy napot egy évben, ami a szeretetről szól. Illetve kéne szólnia, mert évente egyetlen napot sem bírunk ki, hogy türelmesek, elfogadók legyünk. Hol marad a mondás, hogy a szeretet mindent legyőz?

Van még gyerek, aki örül egy banánnak karácsonyra? Van még, aki ilyet kérne?

[link]

Nagyon megható rövid történet, olvassátok el.

Tudom, hogy csak kitalált történet, de vajon az a kislány volt boldogabb Karácsonykor, vagy a mai családok gyermekei?


Ti mit gondoltok? Milyen egy Karácsony nálatok, és szerintetek az rendben van és tényleg így kéne lennie?


2010. jún. 7. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igazság szerint, nem sok minden. OKé, oké szeretet ünnepe, veszek/kapok pár ajándékot, aztán jóvan. Már semelyik ünnepnek nincs meg az igazi, hagyományos ünneplési módja. Sajnos...


Bocsi, de ünnepek nevét nem írjuk nagy betűvel.

2010. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Atya Úr Isten...._. Ezt a kioktatást első válaszoló, nam ind1.


Szóval a karácsony...Igazából ez egyéntől és családtól függő. Sokak számára az ajándék, rohanás "ünnepe". Sőt, máskor "te miért kaptál nagyobb ajándékot?".

Nálunk soha ebből nem volt gond, nálunk tényleg a szeretet ünnepe. Mindig nagyon szeretem és nagyon várom, mert akkor tudom, hogy az egész családom eggyütt lesz, legalább ezen a szép napon.

2010. jún. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nálunk a Karácsony Jézus születésének ünnepe.. egész kislány korom óta békében és szeretetben ünnepeljük, templomba megyünk, felolvassuk a Bibliából azt a részt hogy az angyalok viszik az Örömhírt a pásztoroknak, egyházi karácsonyi énekeket éneklünk és sosincs nagy ajándékozás. se drága ajándék, se sok ajándék.

elmúlt 20 évem alatt egyetlenegyszer volt egy kis feszkó...:S, valamint édesapám hajlamos felidegelni magát apróságokon, de ő egyébként is mindig ilyen..

2010. jún. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jaj, elírtam. Szóval tedd a szívedre a kezed és nem fordítva:$


Köszönöm az eddigi válaszokat, örülök, hogy van akinél nem a balhézás ünnepe még.

2010. jún. 7. 14:30
 5/12 anonim ***** válasza:
igazából ezt én is észrevettem, h az emberek nagyobb figyelmet fordítanak a technikai készülődésre, mint a lelkire....anno egy pár éve anyu is mondta, h Úristen xy-nék mákosgubát ettek karácsonykor.....de ez nem a főzésről és takarításról szól....előtte pár héttel feldíszítem a lakást, olyan jó ránézni ezekre az apró kacatokra, giccsekre és én vagyok az aki imád ajándékot venni és csomagolni.....utálom ha valaki azt mondja h na ennek meg mit vegyek, meg ennek még "kell" valami
2010. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a volt férjem több 10-ezret költött világításra és egész délelőtt a 3 m-es fát díszítette.....mégsem volt szép a karácsony
2010. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem tök mindegy, hogy minek nevezzük. Karácsony, a "Szeretet Ünnepe" vagy "Fenyőünnep" vagy "Jézuska szülinapja" vagy "Isteni megnyilatkozás" vagy akármi.

Tök lényegtelen. Az egészben - szerintem legalábbis - az a lényeges, ami ellen nagyon sokan harcolnak. Azt mondják, hogy ennek az ünnepnek nem magunkról kéne szólnia. Nem az emberekről, hogy ezen a napon Jézust kell ünnepelni.

Na de kérem. Nem vagyok én materialista, katolikus családban nőttem fel (kissé fekete bárányként), tényleg nagyon szép és jó dolog a Kisjézust ünnepelni.

Viszont magunkat is kell. Hogy végre magunkért is élünk, és nem csak a munkáért, a külsőségekért. Magunkért. Jókat eszünk, iszunk. Végre ünnepeljük magunkat is. Mert mi magunk is csodák vagyunk. Mondjátok, mivé lenne ez a világ, ha még az ünnepnapokon, fesztiválokon is mást ünnepelnénk? Nagyon kevesen merik belátni, hogy Karácsonykor jó végre az a kis törődés, amit kapnak egymástól az emberek. Amit máskor nem kapnak meg, csak Karácsonykor. Lehet morgolódni, hogy máskor is úgy kéne élni. Szeretetben. Ez igaz is. De ki tudja megvalósítani?

Már az ókori Egyiptomban is kitaláltak mindenféle istenségeket maguknak az emberek. És nem az isteneket etették, nem az istenekkel táncoltak, hanem maguknak ettek, egymással táncoltak. Végre magukkal is törődhettek.

Ez egyáltalán nem önzőség, egyáltalán nem egoizmus, hanem az, hogy értékeljük önmagunkat. Hogy értékes emberek vagyunk.

Ezért kell ünnepelni a karácsonyt.

2010. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
14 éves vagyok és (bocsánat) nekem az ajándékról szól.
2010. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ajándékok
2010. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazából azt, hogy "szeretet ünnepe" az utóbbi pár évtizedben találták ki. December 24., 25., 26. Jézus születésének az ünnepe. Jó, jó tudom, a kérdésben nem ezen volt a hangsúly. :)

Most egészen őszinte leszek, de csak mert úgysem tudjátok ki vagyok. Én gyerekkorom óta minden karácsonykor félek és sírok. A mi családunkat idegesítették az ünnepek...

2010. jún. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!