Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, pontosabban az apám nővére. Állandóan hívogat, van, hogy naponta 2-3x is, mert unatkozik. (Ez így megy már 3-4 éve) Eddig eltűrtem, nem szóltam semmit, de mostanában már annyira idegesített, hogy szétrobbant az agyam, amikor megláttam, hogy ő hív. Múlt héten alapból ki voltam, meg a több évnyi idegeskedés… megmondtam neki, hogy ne hívogasson, mert nem vágyom a társaságára. Olyan szomorú fejet vágott, annyira rosszul éreztem magam. De, ha továbbra is hívogatna, ugyanúgy idegesítene, mégis sz@r alaknak érzem magam, mert tudom, hogy rajtunk kívül nincs más rokona vagy barátja, akivel tartaná a kapcsolatot, sose volt férje, még élettársa sem, szóval biztos magányos. De az az igazság, hogy én sose kedveltem, egyszerűen nem is tudunk miről beszélni, nincsenek közös témáink, ami engem érdekel, az őt nem és fordítva is így van, 30 év korkülönbség van köztünk, ez se segít a dolgon. Szerintetek igazam volt, hogy megmondtam neki vagy nem kellett volna? (Amúgy nem durván mondtam, próbáltam kíméletes lenni.)

L/20


2013. máj. 1. 20:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mondd neki,hogy ismerkedjen neten,talán tud szerezni így ismerősöket.
2013. máj. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
50 éves, szóval szerintem ez nem játszik nála. Az apám mondta, hogy sose élt együtt senkivel és szerinte még kapcsollata se volt.
2013. máj. 1. 20:26
 3/11 A kérdező kommentje:
*kapcsolata
2013. máj. 1. 20:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy megmondtad. Jobb ha tudja az igazságot és szembenéz vele, bár korábban kellett volna. Ne legyen lelkifurdalásod miatta, ez csak érzelmi zsarolás. Ha nincs közös témátok nincs értelme beszélgetni.

Ha anyád lenne azt mondanám rosszul tetted, de ha apád tesója, szórakoztassa apád.

2013. máj. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem baj lehet a fejével.
2013. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, de apám mindig azt mondja, hogy önző vagyok, meg ő szeret engem, rendes... én meg semmire se vagyok képes.
2013. máj. 1. 20:29
 7/11 A kérdező kommentje:
Ajándékokat is szokott adni, de én sose kértem tőle semmit. Ha nem fogadnám el, akkor kiakadnának a szüleim, ha elfogadom, akkor meg jön a szokásos szöveg, hogy ő mindent megad nekem, én meg ilyen vagyok.
2013. máj. 1. 20:31
 8/11 dani900 ***** válasza:
82%
Nehéz a helyzeted, de ő igazából egy támaszra vágyik, amit benned talált meg, mert eddig hagytad, úgyhogy mindenképp fájdalommal fog járni, ha változtatsz, de a te életed érdekében mindenképp szükséges.
2013. máj. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lelkiismeret furdalásom van, de már egy fokkal jobban érzem magam. Remélem, hogy ő is kiheveri a dolgot.
2013. máj. 1. 21:32
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem hívd fel, mond meg neki, hogy ne haragudjon, de pont rossz kedved volt valami miatt, és azért mondtad azt neki. Biztos szeret téged, nincs senkije, biztos úgy tekint téged, mintha a lánya volnál. A Nagynénid. El lehet viselni néha, amikor nincs kedved ne vedd fel a telefont, de ha beszélsz vele legyél kedves. Mutasd, hogy azért nem mindig érsz rá, de ne sértően. Néha te is adhatsz neki apró ajándékokat, néha elhívhatod egy kávéra, vagy vásárolni, hogy örüljön. Biztos te leszel az egyetlen "örököse" is!

Sajnálom, ha belegondolok a helyzetébe... :(

2013. máj. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!