Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkos lennél-e, ha kikerül...

Öngyilkos lennél-e, ha kikerülhetetlenül biztos lenne, hogy a további életedet szarul kell leélned?

Figyelt kérdés

Tehát: gazdaságilag fullcsóróként, párkapcsolatilag elhagyatva és mondjuk meg is jósolnák, hogy reményed sincs arra, hogy jobb lesz.


Érdekes morális vetülete van a dolognak. Egyfelől puhány gyávaságnak is fel lehet fogni az öngyilkosságot, másfelől meg annak is, hogyha fos az élet, akkor nem biztos, hogy kérünk belőle.



2013. máj. 9. 13:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Enélkül is.
2013. máj. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
A jósgömb előtt ülő öregasszonyokban nem hiszek.De ha egyszer megvan a nagy könyvem az életrajzom és tudnám,hogy rossz lesz akkor inkább nem maradok e földön...Hisz minek?!De pont ez a jövőkép tart életbe,hogy vannak vágyaim és azt akarom és mivel nem tudom mi lesz még maradok.Ez nagyon furán hangzik...De én így látom.
2013. máj. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12-es, ezt én is írhattam volna, annyira egyezik a véleményünk.
2013. máj. 15. 06:39
 14/17 anonim ***** válasza:

"De ha egyszer megvan a nagy könyvem az életrajzom és tudnám,hogy rossz lesz, akkor inkább nem maradok e földön"


Jó kis paradoxon.

2013. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Már a kérdésed alapján éreztem,hogy mi volna a lényeg!És utolsó válaszoló oda is írtam,hogy valóban furán hangzik.(én voltam a 12-es :) )
2013. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Az öngyilkosság nagyon nagy karmikus teher, nem éri meg.

Egyedül, pénz nélkül is lehet lehet boldog az ember, ha megérti,hogy minden van valamiért, mindennek oka van. Nem véletlenül történnek a dolgok.

2013. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 homo ludensz ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság olyan mintha egyoldalúan felrúgnál egy szerződést. Kaptál egy esélyt hogy itt élj a földön x évig. Vannak az életfeladataid és hozzá az eszközök! még akkor is ha most nem leled őket. Te eldöntöd hogy nincs tovább ez egy dolog de ki fogja a te életfeladataidat megoldani? Milyen érzések fognak átfutni rajtad ha kiborítják a zsákod és ott vannak a fel nem használt eszközeid? Vannak ám sokkal sanyarúbb körülmények között tengődő emberkék akiknek a vízért kilométereket kell elkocogni naponta. Előfordulhat hogy oda fogsz leszületni.
2013. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!