Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy mondjam el anyukámnak,...

Hogy mondjam el anyukámnak, hogy mi történt? BŐVEBBEN LENN!

Figyelt kérdés
Szóval most vagyok 18 éves és anyának van egy pasija aki 9 évesen megerőszakolt, de akkor nem mertem szólni mert meg fenyegetett hogyha szólok megöl. De már teljesen felemészt a félelem és a múlt, hogy mondjam el..?
2013. máj. 14. 23:31
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
94%
mondjuk kettesben leülsz vele és elmondom. Aztán szépen elköltöztök a csávótól. Házat rágyújtjátok kifelé menet...
2013. máj. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Már rég megkellett volna mondanod neki!!

Ez nagyon durva...

Ne gondolkozz,egyszerűen mond el,aztán fel kell jelenteni a rendőrségen,és többet nem kell félni!!

2013. máj. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Jesszus. Bárhogy is teszed, _mindenképpen_ tedd meg! Rendkívül fontos, hogy beszélj róla, még akkor is, ha erre rámegy a kapcsolatuk. Az lenne a minimum, hogy egy ilyen ember börtönben üljön.


Próbáld meg anyukádnak elmondani, hogy szeretnél valamiről beszélni vele, de nagyon félsz a beszélgetéstől, ezért akkor üljön le veled, amikor van ideje és türelme. Aztán ha leültök beszélgetni, bármennyire is nehéz, egyszerűen csak mondd el neki azt, amit nekünk leírtál, ilyen röviden. Talán egy még jobb ötlet, ha nem tudsz megnyikkanni, hogy leülteted a gép elé, és megmutatod neki ezt a kérdést. Amikor elolvasta, elmondhatod neki, hogy ezt a te kérdésed.


Ne hallgasd el. Csak rosszabb lesz.

2013. máj. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Mondd el neki és kérj pszichológustól segítséget! Ismerek lányt, aki hasonló helyzetben volt (csak nála egy "barát" volt az elkövető) és neki nagyon sokat segített a pszichológus. De mindenképpen mondd el édesanyádnak, tudja, hogy kivel van!
2013. máj. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
57%

El kell mondanod neki.

Mondjuk én már álmában rég kést szúrtam volna a nyakába, de az más.

2013. máj. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%
SEHOGY ! elég ha leírod nekem privátban a nevét és címét...
2013. máj. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
mindenképp jelentsd be anyudnak
2013. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
91%

Hát, igen..

Itt mindenki azt mondja, hogy mondja el anyukájának. Ugyanakkor meg már hallottam olyat, hogy anyuka nem hitt ilyenkor a lányának, sőt, eltaszította magától. A kérdezőnek mérlegelnie kell, hogy milyen kapcsolatban van anyukájával. Mert bizony megtörténhet, hogy anyukája azt hiszi, hogy hazudik neki a lánya (talán pl. azért, hogy összeveszejtse őt a pasijával (akármiért)....

2013. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 dani900 ***** válasza:

Szükséged van segítségre mindenképp.

És, itt aki nem élte át, nem biztos, hogy tud segíteni.

De, ezt érdemes megnézned, hasonló történet: http://www.youtube.com/watch?v=PQyQLbLeb2s

Az 58-adik perctől lehet érdekes számodra, tanulhatsz belőle :)

2013. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, és bár erősen amellett vagyok, hogy ennek ki kell derülnie, a 8-as hozzászóló megjegyzésében sajnos van igazság. A leggyakrabban talán épp ettől félnek azok, akiket megerőszakoltak: hogy senki nem fog nekik hinni, és főleg azok nem, akiknek a leginkább kellene. A másik a szégyenérzet, ami tökéletesen indokolatlan ugyan, de mégis nagyon jellemző.


Kérdező, ha szégyelled magad a történtek miatt, tudnod kell, hogy nincs miért. Te az áldozata vagy egy bűncselekménynek, a legobjektívebben nézve. Az, hogy hallgattál róla, nem cinkosság, csak félelem és fenyegetettség, ami miatt ugyancsak nem kell szégyellned magad.


Ha anyukádra jellemző volna, hogy kételkedik abban, amit mondasz, akkor pedig megint csak azt tudom javasolni, hogy irányítsd ide, és olvastasd el vele a kérdésedet és a válaszokat.


Én srác vagyok, ezért közvetlen tapasztalatom nem lehet azzal, amiben neked részed volt, de a barátnőmnek van: tizenévesen megerőszakolták. Rajta látom, hogy mennyire nem hajlandó beszélni erről senkivel rajtam kívül, és előttem évekig csak hallgatott, mint te. Sok elásott problémát okoz, tényleg nem érdemes elhallgatnod.

2013. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!