Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy mondjam el anyukámnak,...

Hogy mondjam el anyukámnak, hogy mi történt? BŐVEBBEN LENN!

Figyelt kérdés
Szóval most vagyok 18 éves és anyának van egy pasija aki 9 évesen megerőszakolt, de akkor nem mertem szólni mert meg fenyegetett hogyha szólok megöl. De már teljesen felemészt a félelem és a múlt, hogy mondjam el..?
2013. máj. 14. 23:31
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nagyon jo kapcsolatban vagyuk anyuval, mindent megbeszélünk, de tudja hogy utálom a pasiját és azthinné, hogy azért mondom ezt hogy elmenjen.. :( és már bizonyitani sem tudom :(
2013. máj. 15. 22:31
 12/24 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jó kapcsolatban vagytok egymással, akkor mindenképpen meg kell, hogy találd a módját, hogy megértesd vele, hogy ilyesmit nem hazudnál. Egyszerűen tudnia kell, hogy nem csak kitaláltad a dolgot, és ha mindent megbeszéltek egymással, akkor látni is fogja rajtad, hogy őszinte vagy.


Kezdd a beszélgetést azzal, hogy amit mondani fogsz, az nagyon súlyos, és nagyon félsz tőle, hogy nem fog neked hinni, és mindenképp tisztázd, hogy tudod, hogy azt hiheti, hogy azért találtad ki a történetet, hogy elűzd a fickót, de sajnos nem ez a valóság. Csak győződj meg róla, hogy komolyan vesz, mielőtt elmondod, mi történt.


És sokadszorra is azt mondom, és egyre inkább, hogy érdemes leültetned a gép elé olvasni, mert itt legalább őszintén megfogalmazod a félelmeidet, ami élőben nem biztos, hogy ennyire könnyen megy.

2013. máj. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:

A 12-es jó.

Ugyanakkor sajnos itt most neked kell bölcsebbnek lenni. És az édesanyád helyett is neked gondolkodni. Éppen ezért én még azt is javaslom, hogy mondd neki, hogy nincs célod azzal, hogy elmondd, csak azt akarod, hogy tudja, mi történt. Érzelmileg le lesz sokkolva úgyis, szegény.


Mármint ezt akkor, ha nincs célod. Tényleg van célod vele? Vagy miért akarod elmondani? Miért tartod fontosnak?

2013. máj. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Azert tartom fontosnak mert amikor pl itthon maradok anya pasijaval a szivroham kerulget, es legszivesebben leszurnam. Es emesztem emiatt magam es ha elmondanam valakinek szerintem jobb lenne
2013. máj. 16. 09:58
 15/24 anonim ***** válasza:
Anyukádnak mondd el! Borzasztó, hogy ki vagy téve ennek minden nap!
2013. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Minél előbb tedd meg, de tényleg. Aztán gyere és meséld el, hogy fogadta, hogy mások is tanulhassanak a történetedből.
2013. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 dani900 ***** válasza:

De, lehet, hogy amúgy anyád sem tud segíteni, sőt valószínű.

Attól persze beszélhetsz vele, de segítséget máshonnan tudsz kérni, szakembertől, hasonlókat átéltektől, akik túl tudtak lépni a dolgon.

2013. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ez nem olyasmi, amit bizonygatni kell! Hinnie kell neked! Tényleg, ültesd le ide, olvassa el, nézzen a szemedbe és tudni fogja, hogy mi a helyzet!
2013. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 dani900 ***** válasza:
Megnézted amúgy a videót, amit belinkeltem?
2013. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet? Túl vagy már rajta?
2013. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!