Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A legtöbb ember miért irigyked...

A legtöbb ember miért irigykedik a kimondottam szép lányokra? Ez olyan idegesítő.

Figyelt kérdés
Már egy csomó ilyen emberrel találkoztam és kezdd ezekből elegem lenni.
2009. okt. 19. 17:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
de rossz neked... amúgy a világ nem csak szép és csúnya emberekből áll, vannak más értékek is, nem feltétlenül kell arra gondolnod, hogy a szépséged miatt mondanak rád megjegyzést.
2009. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Pedig amiatt,már mondták szó szerint is. Beképzeltség miatt biztos nem.Na mindegy
2009. okt. 20. 18:13
 13/19 anonim ***** válasza:

Én voltam csúnya, senki nem állt szóba velem, míg a szép lányokat körülrajongták... és én is irigykedtem a szép lányokra, bár sosem mondtam ki, de hát tény hogy nem jó sosem a csúnyább lánynak a szép mellett lenni. Hiszen mindenki inkább a szépre figyel, a többi meg le van tojva.


Én ugyan nagyot változtam, most rám irigykednek más lányok, én csak mosolygok a beszólásokon, mert nagyjából értem miért teszik...


Elég hülyén írtam le de talán világos mire gondolok, nem olyan bonyolult dolog ez.

2009. okt. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
5%
Nem. Te meg beképzelt vagy. Abl látszik, ahogy kérdezel. nem amit, hanem amilyen stílusban. Lehet lepontozni.
2009. okt. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

19:09 mintha rólam írtál volna.

Bár amikor én csúnya voltam,nem érdekelt más hiszen még fiatal tini voltam,akkor még nem voltunk ilyen érettek mint most a lányok,nem divatoztunk már 12évesen...

Én 180fokot fordultam,teljesen más ember lettem kívül-belül.Szerintem rám azért nem irigykednek mert nekem (sokak szerint,nem én találtam ki)nagyon kedves és harmonikus a kisugárzásom,egyáltalán nem az a "ki ha én nem"!

2009. okt. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sok buta válasz érkezett... Szerintem. Teljes mértékben megértem a kérdezőt, hasonló a helyzetem.

A gond az általánosítással, és azzal van, hogy az emberek általában első látásra ítélnek.

Kislányként átlagos, szőke, barna szemű, vékony lányka voltam. Mindig is jól tanultam, jó volt a magaviseletem, bár sosem volt gazdag a családom, "tisztességesen", és a koromnak megfelelően öltözködtem. És érdekes (ez a mai napig így van), mindig is a "szürke kisegerek" voltak a barátaim. A könyvmoly lányok, vagy az olyan fiúk, akikkel maguk a fiúk sem barátkoztak. Magam köré vonzottam a magam csendességével a hasonlókat. Mára már magam is dekoratív nő lettem, és ki lehet nevetni, RENGETEG hátránnyal jár, amit a csúnyább lányok nem tudnak átérezni. Akár munkahelyen, akár szórakozóhelyen, akár pasikkal szemben. Pedig nem öltözködöm kihívóan, nem iszom, nem dohányzom, művelem magam folyamatosan, és ez különösen a többi nő szemében tüske! És Isten látja lelkem, még csak fennhéjázó sem vagyok, tisztában vagyok a hibáimmal.

Szóval kedves kérdező, értelek. Nem szabad törődni az ilyen emberekkel, a saját nyomorúságukat, és önbizalomhiányukat igazolják azzal, ha gonoszkodnak veled. Attól ők még nem lesznek se jobbak, se szebbek. Gyerekes viselkedés, de mást nem tudnak tenni...

Elnézést, ha valakit megbántottam, de higyjétek el, hogy a szépeknek is UGYANÚGY fáj, ha ok nélkül fújnak rájuk

üdv.

2009. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, ha a magad helyzete hátránnyal jár, és ez bánt téged, nem értem, mért nem nézed egy kicsit az ő szemszögükből is. Szerintem bizonyos szintig érthető ez az egész, és az ebből fakadó "megkeseredettség". Bizony komoly viselkedésbeli problémákat okoz, ha valaki nincs kibékülve önmagával, és persze sokkal nehezebb szeretni egy olyan testet, amit mindenki "bánt".


De saját magamból kiindulva, engem nem is ez bánt annyira. Művelt, diplomás, minden tudományra nyitott nő vagyok, mégis rengetegszer néztek/neveztek "buta p*csának". Nem vagyok az. De idegesítő, hogy első látásra mindenki ezt gondolja. Tudjátok az ősi sztereotípa, hogy valaki vagy szép, vagy okos...

2009. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat.

Nem akartam beképzeltnek tünni a kérdés stílusát illetően,csak már elegem lett a sok szemétségből. Mikor okot nem adok rá,nem rázom magam és nem öltözködöm feltűnően,nincs rajtam 6kiló vakolat mégis mindig kapok valamit, nem fogok foglalkozni ezekkel az emberekkel inkább irigykedjenek rám,mint sajnáljanak:D

2009. okt. 21. 21:56
 19/19 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti válaszadó vagyok. Utolsó válaszadónak üzenem: mivel én magam nem tartom világszépének, így megérteni megértem a csúnyácskábbak önbizalomhiányát, és megkeseredettségét. Ezzel nincs is baj,abban az esetben,ha nem engem bántanak vele ok nélkül. SENKI sem tehet arról, hogy milyennek születik. Megint más, ha valaki visszaél a helyzetével, és szándékosan megalázza a kevésbé dekoratívakat.

A válasz kiírójának üzenem: igazad van, jó hozzáállás, nem szabad velük törődni. Az még jobban felbosszantja őket :) Béke, én azt mondom.

Üdv

2009. okt. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!