Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg minden babát szélesre...

Tényleg minden babát szélesre kell pelenkázni az első hetekben a csípőficam miatt? Akkor is, ha egészséges?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
???
2010. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell minden babának terpeszpelenka, csak akkor szükséges, ha az újszülöttes orvos külön szól. Mondjuk akkor speciális pelenkabetét kell. Ezekkel a modern pelusokkal nem tudod "szélesre pelenkázni". Régen a textil pelusokat lehetett többféle módon is hajtani, azokkal lehetett.
2010. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első hetekben olyan pici a lábacskája, hogy mindenképp széttartja valamelyest a pelus, plusz az anyaméhből hozzák azt a pozíciót, ami még sokáig megmarad: a felhúzott lábakat. Nem kell semmi különleges pelenkázási módozat, csak nem szabad pl. pólyába tenni, mert az nagyon árt a csípőnek és kellemetlen a babának, hiszen teljesen más tartást kell benne felvennie, mint ami természetes számára. De egészséges babának nem kell terpeszpelenka, ha ez volt a kérdés.
2010. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondták a kórházban, de a védőnő szerint nem kell. Egyébként sem sokat használ, inkább tornásztasd, az többet ér.
2010. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az eldobható pelusok alja is úgy van kiképezve, hogy ha jól csomagolod bele a babát, kicsit széttartja a lábát.

Pl kerestem egy képet (nem a pelenka márkája a fontos, hanem hogy az alsó, láb közötti része nem gyűrődik össze, hanem lapos) [link]

2010. jún. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kicsit az zavart össze, hogy azt mondta az egyik ismerősöm - egyébként egészségügyis - hogy az eldobható pelenkákra is kell még egy szélesre hajtogatott textilpelus az első hetekben...

Nekem ez kicsit furcsának tűnt, úgyhogy gondoltam inkább rákérdezek...

2010. jún. 1. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!