Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék hogy ne árnyékolj...

Mit tehetnék hogy ne árnyékolja be a jelenemet a múlt?

Figyelt kérdés

boldog lehetnék de valahogy mégse megy.. miért nem lehet kitörölni múltat, olyan értelmetlen a jelen tükrében!

kicsit kifejtem. szóval most a barátnőm mellett jó..vele minden más, önmagam lehetek.a szűk családdal is rendben van a kapcsolat de akár volt barátok, haverok,csajok,- osztálytársak, kollégák mind csak a szrt okozták..egykét jo emléktől eltekintve. nagyon zavar h nem tudok a jelenlegi életemre koncentrálni teljesen ,mert mindig van egy fénykép a fbon, vagy belefutok egy közös ismerősbe,aki nosztalgiázni kezd,ügyintézek és a volt munkahelyemre irányítanak stb.. mit tegyek ?? elegem van a múltamból!!!!


2013. szept. 18. 22:57
 1/4 Jégtánc ***** válasza:
33%
A múltad hozzád tartozik,fogadd el.Múlt nélkül nincs jelen és jövő.
2013. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A múltunkból vagyunk. Abból épült fel a jellemünk, a gondolkodásmódunk onnan ered. Nem lehet kidobni önmagunkat. Természetesen senkinek sem makulátlan a múltja. Na és? Együtt élünk vele. A tanulságokat meg levonjuk. Aki mindig csak a szomorú múltján rágódik, az beleőrül.
2013. szept. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán ne ellenállj a múltadnak, hanem fogadd el! Valami szar volt? Fogadd el,hogy így történt, és lépj át rajta! Bocsáss meg neki! Bocsáss meg önmagadnak, csak így tudod elengedni! Elkezdenek nosztalgiázni? Röhögj egyet és kész! Hisz az már VÉGE, nem jön elő sosem! Visszairányítanak a volt munkahelyedre? Mit számít? Hisz már nem ott dolgozol, most már ott csak ügyfél vagy, tekints így rá! Ha pl otp-ben dolgoztál és oda kell most menned intézkedni, ne úgy menj oda, hogy jajj ez a régi szar munkahelyem...hanem úgy, hogy ez az otp bank, ahol végre el tudom intézni az ügyemet! Nehéz, de sikerül!
2013. szept. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sz@rd le! Én pl. megváltoztattam a keresztnevemet, nem nagy váltás, de nekem fontos volt, az eredeti nevem becéző alakját vettem fel. Természetesen a mai napig van, aki a régi nevemen szólít. Vagy azért, mert nem tudja, hogy már nem úgy hívnak, vagy azért, mert nem áll a szájára, mert sose becézett, vagy azért, mert azt hiszi, hogy ezzel idegesít. De ez engem nem zavar, mert az is én voltam, még ha nem szerettem, akkor is. És csináltam sok hülyeséget, amit megbántam, de ha nem tettem volna, most nem lennék olyan, amilyen. És most boldog vagyok. A múlton nem érdemes rágódni, mert nem tudod se megváltoztatni, se eltörölni. Csak okulni tudsz belőle.
2013. szept. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!