Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csendes vagyok de miért?

Csendes vagyok de miért?

Figyelt kérdés
Nos nálam nem az a gond hogy nem tudnék mit mondani, egyszerűen nem érzem hogy válaszolnom kéne. Például amikor megkérdezik hogy "mi a helyzet? " egyszerüen sajnálom rá a szót azt mondani hogy semmi, úgy is tudják hogy ezt fogom mondani. Sokszor van hogy kérdeznek tőlem akármit, de elmerülök a gondolataimba és csak idővel eszmélek rá hogy válaszolni kéne. Keveset beszélek mert nem akarom megosztani a gondolataimat, az igazság az hogy már hozzá szoktam (hogy ez a csendes életvitel nem igazán vonzza az embereket) a magányhoz is. Nem is keresem a kapcsolatokat már (max olyan minimálisan hogy ideírok gyk-ra) és eléggé elhidegültem hogy úgy mondjam az emberektől. Nem is igazán tudom minek írom ezt , talán csak hogy ki írjam magamból, mert beszéddel ezt biztos senkivel nem osztanám meg. Ha valakinek van valami véleménye esetleg hasonló a személyisége szívesen olvasom a kommentjét.
2011. jún. 2. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. jún. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
59%

Én is hasonló típusú vagyok. Nem szeretek magamról, a gondolataimról, sem a problémáimról beszélni. Van, aki szerint jobb, ha az ember kibeszéli a problémáit, de ezzel én nem így vagyok. Attól, ha vkinek elmondom, semmivel nem érzem magam megkönnyebbültnek vagy ilyesmi.


Bár nálam ez változó, van amikor tényleg elkezdem mesélni, hogy mi a helyzet, de általában nem is érdekli, mert nyilván nem is azért kérdezte, csak, hogy kérdezzen vmit, de akkor mi a frászt mondjak rá.


Szóval nem vagy egyedül :)

2011. jún. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

A mizu, mi a helyzet kérdésekre nem is lehet mit válaszolni. Nem is mindig kell. Amolyan klisékérdés. Néha felteszi valaki, aztán elkezd önmagáról ömlengeni, téged meg sem hallgatva.

Zárkózott vagy, egyedül is elszöszmötölsz a gondolataidban. Tinédzserkorban előfordul, befelé figyelés és fejlődés időszaka. Ennyi.

2011. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

vársz valamire. talán arra, hogy egyszer valaki megértsen a kevés szóból is. kiábrándultság, unottság. nincs aktív életed, mert nem kényszerülsz rá.


én is hasonló vagyok, de én inkább azért, mert elegem lett az emberekből. egyébként sem kell mindig mindenkinek mindenről tudnia, hagyjanak egy kis magánteret. ennek ellenére aránylag aktív vagyok.


a probléma az, hogy hiába ajánlanám fel, hogy beszélgessünk erről, nem tudnál és nem is akarnál semmit sem mondani, mert valószínűleg nincs életed, mi csak a naplód vagyunk.


tehát mit is akarsz egyáltalán ezzel az egésszel? unatkozol?

2011. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hümi ***** válasza:
59%

Velem is sokszor is van ez.. De ha egy kicsit jobban megismerem az illetőt vagy esetleg első pillanattól olyan a kisugárzása h egyszerűen magamat tudom adni akkor dumálok, de am nem nagyon szoktam én se :D Meg kell találnod azokat az emberek vagy esetleg azt a bizonyos partnert akivel önmagad tudsz lenni és ezzel együtt nincsenek gátlásaid a beszéddel. (:

..néha velem is előfordult h teljesen magamba fordultam de a mostani oszt.kirándulás ezt megváltoztatta megint :)) szal fel a fejjel te is megtalálod azokat az embereket akikkel tudsz felszabadultan dumálni, csak legyél nyílt az emberek felé

2011. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!