Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogy ne utáljam magam?

Mit tegyek hogy ne utáljam magam?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm magamat. Egy bunkó, idióta, semmirekellő, lusta, undorító, ronda, hányingerkeltő barom vagyok. Mindenki azt mondja, hogy ez nem igaz, de apám régebben mindig ezeket vágta a fejemhez és... Nem tudom! Mert közben pedig egy nagyon jó iskolában tanulok, nagyon jó eredménnyel. Önkéntes munkára is járok, pedig nekem nem is muszáj. A múltkor is az egyik srác olyan szomorú lett miután randira hívott én pedig visszautasítottam. (nem is ez az első ilyen eset...) Jobb ez így ő nekik! Komolyan! Nálam mindenki jobb! Egyébként sem éreztem/érzek irántuk semmit sem. Igazából semelyik iránt sem. Igen, kb. 1-1,5 éve nem is tudok senkit sem szeretni még egy kicsit sem. Ezért is utálom magam. A lényeg, hogy én nem tudom elhinni, hogy nem az van amit apám mondott annyi éven keresztül. Most meg már azért is utálom magam, hogy ilyen érzéketlen lettem. Pedig régebben még szerelmes is voltam, habár azt a srácot is kikosaraztam, mikor elhívott valahová, mert ő is sokkal de sokkal jobbat érdemel nálam. Nem egy barátomat/barátnőmet szerettem úgy akárcsak a testvérem lenne pár éve. Akik persze cserbenhagytak és igen ez is fáj. Utálom magam amiért ilyen rossz vagyok. Mit csináljak?
2013. dec. 29. 22:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként 18L
2013. dec. 29. 22:53
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként sokan beszólogatnak azért mert én rendesen tanulok és jó jegyeim vannak, pedig sosem puskáztam. Ez is olyan pocsékul esik. Egy szerencsétlen vagyok! Utálom, hogy ilyen szerencsétlen vagyok!
2013. dec. 29. 22:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Elsősorban is némi önbizalom nem ártana... nem?


És ezen mi nem biztos, hogy tudunk segíteni... szakszerű segítség nem ártana meg egy két jó barát!

2013. dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást és a privátokat is, de inkább itt válaszolnék (nem akarom elárulni a felhasználó nevem.. :( ). Van 1-2 olyan ismerősöm akivel meg tudom beszélni, csak valahogy nem tudok szeretni senkit sem, sem magamat. Pedig ők olyan jó emberek. Komolyan fantasztikusak!
2013. dec. 30. 10:02
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm szépen, ezt ki is teszem háttérképnek! :)
2013. dec. 30. 20:29
 7/10 anonim válasza:

Szerintem kezdj el arra figyelni, hogy mikor jut az eszedbe az a gondolat, hogy "utálom magam, bunkó, idióta vagyok, stb.". Én is ezt tanulom már egy ideje, és nem egyszerű, de ha meg tudjuk változtatni a gondolatainkat, akkor már minden jobb lesz. Vagy csak fogadd el, hogy jó, akkor utálom magam, ez van. Mert ez nem fog megváltozni, ha nem csinálsz semmit. Akkor sem változik meg, ha önmagadat vádolod tovább, hogy milyen borzalmas vagy azért, mert utálod magad. Sokan utálják magukat, ez nem olyan nagy baj, mert önmagán mindenki tud változtatni. És amúgy meg a szenvedés fejleszt, ami jó. Megérted majd azokat, akiknek ugyanilyen problémájuk van/lesz.

Amit még mondani tudok az az, hogy ne gondold mindig azt, hogy mások jobbak nálad. Másokról azt mondod, hogy milyen fantasztikusak, meg hogy te nem érsz fel hozzájuk. Ez nem igaz. Ha mindig azt hiszed, hogy te rosszabb vagy másoknál, akkor elég keserves életed lesz. Csupán azért, mert nagyon ragaszkodsz egy képhez, amit magadról kialakítottál.

Más emberek is nagyon bunkók, vannak még gonoszak is és olyanok, akik azt gondolják magukról, hogy jó és kedves emberek, mikor nem. Ők biztos nem jobbak nálad.

Ha meg olyan jó emberek vannak körülötted, ahogy leírod, akkor meg örülj nekik és élvezz minden percet a jelenlétükben. A baj az, hogy ha folyton azzal vagy elfoglalva, hogy te mennyire nem érsz fel hozzájuk, akkor a társaságukat nem fogod tudni eléggé élvezni.

Fogsz tudni szeretni. Ha meg nem, akkor foglald el magad mással! Minden elmúlik egyszer. Ha szeretsz is valamit, az vagy elmegy vagy meghal. Ilyen az élet.

2013. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
52%

utálod magad? 18 éves lány vagy?

MAJD KINÖVÖD!

2014. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én utálom magam amiért gyáva vagyok, és egy lányt sem merek megszólítani ...


nem tudom mit érzel, de az tuti hogy nekem ez eléggé szar érzés, próbálok egy kis erőt gyűjteni bárhogyan, valami újat kipróbálni, hátha szerzek egy kis önbizalmat.


Próbáld meg te is :)

2014. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt a tevékenységet kell megtanulnod, ami az emberek többségét feldobja. Zene és tánc.

Irány a tánciskola! Óriásit javítana az életminőségeden. Nézd meg a neten a táncversenyeket kedvcsinálónak. Egy csapat táncoshoz tartozni és felszabadultnak lenni, a legvidámabb életet hozhatja. Gondoltad volna?

2014. jan. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!