Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vált ekkora divattá a...

Miért vált ekkora divattá a tinik körében a vagdosás?

Figyelt kérdés

Emo-korszak maradványa? Amikor én tini voltam, még nem volt emo és társai, és nem is csinálta ezt senki passzióból, egy ideje meg szinte az önismereti kérdések fele erről szól. Nyilván ők sem annyira butusok, hogy ne lássák, mennyire értelmetlen ez az egész, csak futják a felesleges köröket.


Sokan mondják, hogy figyelemfelkeltés akar lenni. Szerintem ha ki is vívják ezzel a szülők figyelmét, azok jó esetben max. egy pszichológus kezébe adják a sorsát azt' jó napot.


Én anno végezni akartam magammal, azért vágtam meg magam egyszer, de mint a mellékelt ábra mutatja, nem sikerült, ezért összevarrattuk és annyi. Nem ugrottam neki a karomnak heti rendszerességgel, ezért nem is értem ezt az... elfoglaltságot.


Szóval a kérdésem az volna elsősorban az érintettek felé, hogy mit várnak a tinik manapság a vagdosástól? Miért csinálják?



2014. márc. 25. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Elöször is, kevesen vannak akik divatból csinálják. A mai fogysztói, felszínes társadalomban sokaknak van elég erős komplexusuk, és hiába kárognak a konzervatívok, hogy normális az élet szinvonaluk, mit sírnak, nem a külvilág hatására alakul ki bennnk a kép, hanem a bennünk kialakúlt képet vetítjük a klvirlágra, legalábbis a pszcihológiai lexikon Észlelés cimű fejeztébe ezt írják. Ha valakinek nincs kivel vagy hogy megosztani a sok dolgot ami nyomasztja, amitől fél és feszeng, vagy nem mondaná el mert fél a reakcióktól, egyre inkább zárkózzotttabá vállik, és mind ezek a dolgok egyre inkább bántják, és van aki sportal vezeti le a feszültséget, van aki mások bántásával, és van aki a saját magáéval.
2014. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. OK, hogy feszültséglevezetés - de mi haszna az egyén számára? Nekem csak azért furcsa, mert látszólag ezzel semmit nem érnek el - csak legfeljebb érettebb fejjel nem fognak tudni tükörbe nézni anélkül, hogy le ne köpjék. Ezáltal nem javul meg az életszínvonaluk, nem fognak jobban tanulni, nem lesz több barátjuk - sőt. Érted... ha annyira elviselhetetlen az élet, miért nem változtatnak inkább rajta?
2014. márc. 25. 20:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Jajj, nem az élet az, az életszínvonallal nincs baj, az érzések azok. És mit ér el? a fizikai fájdalom könyebbé teszi a pszcihés sebeket, és eza leköpős dolog azért túlzás.

Mi hazsna van az egyénre? ő érzi, nem te, nem látsz bele mások fejébe és ha látnád is az si csak a saját szemszögedből lenne. olvastam erre egy jó magyarázatot, pár kicsit nyálas, meg tinis meg túlzó, de tarsd vissza lélegzeted, egy idő után elnehezedik a mellkasod, és érzed, hogy ki kell engedned, mert másképp megfulladsz.

2014. márc. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már elmagyarázták hogy miért csinálják én elmagyarázom hogy miért nem változtatnak a életükön ha az olyan rossz: nem tudnak, vagy csak nem hiszik hogy tudnának ezért meg sem próbálnak. Aki úgy gondolja hogy a világ totál elvan b*szva annak meg sem fordul a fejében hogy tudna bármin is változtatni, főleg ha úgy érzi hogy csak ő vette ezt észre. Aki meg valami miatt depis ami történt egyszerűen túl bánatos hogy elhiggye hogy tudna változtatni, és vannak olyanok is akik úgy gondolják hogy ők maguk vannak teljesen elb*szva, ők pedig nem hiszik hogy tudnának változtatni magukon.
2014. márc. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ajánlott olvasmányok Fromm könyvei! Abban sok mindenre választ kapsz.

Ez a társadalom / civilizáció beteg és aberrált, és ebbe sajnos sok ember belebetegszik.

2014. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Tényleg érdekel a téma, úgyhogy biztosan sort kerítek Fromm műveinek átbogarászására.
2014. márc. 26. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Csak a magam nevében tudok beszélni.

Én nem ezzel kezdtem. "Véletlen" elesések, kék-zöld foltok, karcolások, bokorba esés, a szám teljes szétharapdálása, vasaló a karomon, stb.

Aztán amikor elöször úgy komolyabban megvágtam magam (és ezen most nem a kisollós karcolásokat értem), 9 éves voltam, azt sem tudtam, hogy van ilyen. Ennyit a divatról.

Az ok az volt, hogy... hát valahogy így adtam ki a feszültséget, mert elég sokan bántottak, és ahelyett, hogy visszaadtam volna nekik, magamon vezettem le.

Nincs értelme. Körülbelül a droghoz tudnám hasonlítani, értelmetlen, "rossz", és csak pillanatnyi segítség- még csak nem is megoldás, csak elodázás, mint az alkohol, drogok, cigi.... Mindannyian tudjuk, akik csináljuk, de jobb egy tökéletes álomvilágban élni, mint a valóságban védtelenül.

A másik, meg hogy amikor valaki megsérül, endorfin szabadul fel a szervezetében (ettö lesz a jobb érzés), amire nagyon rá lehet szokni, viszont leszokni róla meg nagyon nehéz. Jah igen, az endorfin. Az ember boldog töle, és nem meghalni akar, hanem "túlélni az életet". Segít, oldja a feszültséget (ok, aztán a végén már az elvonási tünetek miatt vagy feszült...), jobb, egyszóval. Fogd fel, mint egy drogot.

Részemröl ennyi.

2014. márc. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm. Viszont azok érdekében, akik ilyesmin törnék a fejüket, megemlíteném, hogy napi 20 perc nevetés lényegesen több endorfint szabadít fel, mint egy, a bőrfelülelet ért akármilyen trauma.
2014. ápr. 1. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!