Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem jött össze az...

Miért nem jött össze az életem? 29 / f

Figyelt kérdés

Egy csődtömegnek érzem magam, tipikus lúzer. Valamiért nem jöttek össze a dolgok egy olyan téren sem ami az életben fontos lehetne: munka, és nők. Persze lehet másra is fókuszálni, de bele fáradtam már a belső béke keresésébe, és szerzetes sem szeretnék lenni egy kolostorban.


Szerezzek diplomát mondták, meg folyékony nyelvtudást, lesz állásom, sőt jó állásom lesz! Lett? Nem lett, itt vagyok munkanélküliként.

Járjak edzőterembe, a testmozgás egészséges, sőt bejön a nőknek is egy formás test! Ehhez képes tegnap sérültem le az alsó hátam, most alig tudok járni.


Azt is mondják hogy a legtöbb nőnek bejönnek a magas pasik, főleg ha még valamennyi izom is van rajtuk!

Jah, azért vagyok még mindig szűz, biztos bejönnek.


El vagyok keseredve, úgy érzem részemről teljesítettem legalább a minimum elvárásokat, egy átlagos életre, de nem, nem jön össze, ezért ülök itthon közel a 30-hoz az anyukámmal, aki eltart (bár nem sokáig). Ráadásul a szívemet-lelkemet beleadtam a tanulásba és az edzésbe is - minek is????


Túl sok embert ismerek akiknek jól fizető melójuk van mindenféle diploma meg nyelvvizsga nélkül.

Túl sok embert ismerek akik, drogosok, piálnak, mégis lelépnek a legjobb nőkkel...

Akkor hogy is van ez???? Azt mondják hogy a befektetett munka megtérül, vagy nem? Mikor? 60 éves korombam?


Szóval én feladom: elmegyek valami egyszerű fizikai munkára pl. a Sógorékhoz, a megspórolt pénzt meg elköltöm kurv****. Kész. Átvertek, mostantól nem önfejlesztek, hanem önrombolok!



2014. máj. 19. 10:42
1 2 3 4
 11/31 Srapnel ***** válasza:
100%

Ha programozó leszel, akkor a munkahelyen szint úgy nem fogsz tudni becsajozni. :)


"Szerezzek diplomát mondták, meg folyékony nyelvtudást, lesz állásom, sőt jó állásom lesz! Lett? Nem lett, itt vagyok munkanélküliként."


Milyen diplomád van?


"Járjak edzőterembe, a testmozgás egészséges, sőt bejön a nőknek is egy formás test! Ehhez képes tegnap sérültem le az alsó hátam, most alig tudok járni."


1. Nem kell túlzásba vinni.

2. Fiatal vagy, majd rendbejössz.


"Azt is mondják hogy a legtöbb nőnek bejönnek a magas pasik, főleg ha még valamennyi izom is van rajtuk!

Jah, azért vagyok még mindig szűz, biztos bejönnek."


30 környékén már nem csak azt nézik, hogy magas vagy-e.


"El vagyok keseredve, úgy érzem részemről teljesítettem legalább a minimum elvárásokat"


Nem. A minimum elvárás ebben a korban az, hogy küzdj és céljaid legyenek, amiért megharcolsz - kellő kitartással.


"Ráadásul a szívemet-lelkemet beleadtam a tanulásba és az edzésbe is - minek is????"


Azért, hogy az esélyeket növeld. Azért, hogy kész legyél kihasználni a lehetőséget, ha eljön. Ha meg nem pont olyan lehetőség jön, amilyenre korábban gondoltál, közben is jól érezted magad. Sokan esnek abba a hibába, hogy diplomát akarnak, edzeni akarnak, ezt-azt akarnak, mi közben nem érzik jól magukat. Hivatást kell keresni és jól érezni magad. Az ilyen embereket szereti a többi ember.


"Túl sok embert ismerek akiknek jól fizető melójuk van mindenféle diploma meg nyelvvizsga nélkül."


Így van. Nem kell diploma, ha a vele járó szakmádat nem tekinted hivatásodnak. Így lesz ez a programozással is. Soha nem leszel jó programozó, ha az nem a hivatásod.


"Túl sok embert ismerek akik, drogosok, piálnak, mégis lelépnek a legjobb nőkkel..."


Na és? Nem az ő életüket éled, hanem a sajátodat. Majd a legjobb nőkből később nem jó nők lesznek, a drogos-piásokból pedig rokkant emberek.

2014. máj. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Nem érted a lényeget. Kimaradt az életemből egy csomó olyan dolog, ami az életet széppé teszi. Nekem nincs mire kellemesen visszaemlékeznem. Semmi. Nyet. Persze neki állhatok csajozni, vannak tanfolyamok, talán össze is jön, stb, de az már nem ugyanaz. Te magad mondod: mások a szabályok, a nők is mást néznek ilyenkor egy férfin.

Olyasmi ez az egész, mintha vakon éltél volna eddig, és most kezdesz látni, hogy: jaaa, ezt így is lehet csinálni!

Lehet vazzeg de nem közel a 30-hoz kellene, hanem... mindegy. Nem voltak gyerekkori szerelmek, vagy nagy haveri összejövetelek az egytem alatt, semmi :(

Üres vagyok, nincs mire visszaemlékeznem. Nincsenek élményeim. És mindezt a 20-as éveimben, amik elvileg a legszebb évek az ember életében.... pech.

2014. máj. 19. 23:30
 13/31 anonim ***** válasza:
Akkor most majd szépen fogod magad, és teszel azért, hogy legyenek élményeid. Egy kis nyitottság, kalandvágy és jönnek is a történések, amelyekre jó visszaemlékezni. Izgalmas hely ez a világ, csak nem kerested eddig nagyon az ingereket. Meg legfőképp a hozzáállásoddal van baj. Vannak olyan kalandok, amelyekért nem kell sokat fizetni. Nyáron egyik barátnőmmel stoppolni szeretnénk Európában, meg túrázni. Szállás meg vagy a szabadban, vagy couchsurfing. Ő már csinált ilyet, én meg tűkön ülve várom. Kajára, meg múzeumra fog elmenni a pénz. Kaját itthon is veszünk. Szerezz barátokat, kezdetnek azt kellene. Utána pedig majd alakulnak a dolgok. És igen, lehet nem értünk teljesen, hiszen nem éltük át azokat a dolgokat, miket te. De feladnod nem kellene. Nekem is megvannak a magam tragédiái, mint mindenkinek. Nekem talán extrémebbnek is mondhatóak, mint másokénál, bár azért ebben nem vagyok annyira biztos. Hozzáállás kérdése.
2014. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
De amúgy 30 évesen még fiatal vagy. Hátravan az életednek több, mint a fele. Lehetett volna eddig jobb, de már mindegy. Lényeg, hogy a maradék 40-50 évet hogyan éled meg. Nekem tizenévesen maradtak ki dolgok. Bár élményekben gazdag tinikorom volt. Ez van. Nem lehet már rajta változtatni. Most jó minden nagyrészt.
2014. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"A másik meg: ebben az országban mindeki csak lehúz érzelmileg. Sok negatív, irigykedő se**fej. Ezekkel barátkozzak? Próbáltam, de rosszul lettem tőle. "

Ez a kijelentésed keveset mond másokról, de annál többet mond rólad!Gondolkozz el rajta, hogy miért mondom ezt.

A másik: szoktál olvasni?


Igaza van a 21/Lánynak, nem lehet, hogy túl sokat foglalkozol a külsőségekkel? diplom,jó állás, sportos test, jó csajok....Persze ezek fontos dolgok, de legalább ilyen fontos (hacsaknem még fontosabbak) a belső értékek fejlesztése is!


Ja és még egy dolog: minden tanács annyit ér amennyit megfogadnak belőle.Az előttem hozzászólók több jó tanácsot is adtak már neked, de te csak a kifogásokat keresed.Hogy miért NEM fogadod meg.Persze megteheted, de így ne várd hogy bármi is változni fog.Akármilyen rosszul esik, ebbe a helyzetbe te sodortad magad, ezért csak te tudsz segíteni magadon.


Végül egy idézet ami szerintem sokatmondó:

A küzdelem lehet megpróbáltatás vagy nagyszerű

élmény, aszerint, hogy az egyén hogyan viszonyul

hozzá. Mindenesetre a siker nemcsak lehetetlen,

hanem elképzelhetetlen is nélküle.

Az élet, a bölcsőtől a sírig, a küzdelmek állandóan

ismétlődő, elkerülhetetlen sorozata.

A küzdelmek tanulsággal szolgálnak, s ezek egyre

halmozódnak.

A küzdelem megedzi az ember lelkét.

A legtöbb ember megpróbálja a legkisebb ellenállás

ösvényén haladva leélni az életét. Nem ismeri fel,

hogy ez a szemlélet, amely a folyók

kanyargósságához vezet - ugyanezt eredményezi

az ember esetében is.

Jellemünk szilárdsága nélkül, amely a küzdelmek

során fejlődik ki, igencsak ki lennénk téve a

csábításnak, hogy céltalanul, elképzelések és

tervek nélkül sodródjunk az árral egész életünkön

át.

A küzdelem elkerülhetetlen velejárója életünknek.

A küzdelem nem sorscsapás, hanem lehetőség,

kedvező alkalom.

A sikert csak küzdelem árán érhetjük el. Az

életben semmi jelentős dolgot nem tudunk

végrehajtani anélkül, hogy meg ne küzdenénk érte.

Ha erőfeszítés nélkül is lehetne sikereket elérni,

akkor mindenki sikeres volna.

Az élet küzdelem, a jutalom pedig azé, aki

szembenéz a nehézségekkel, és elébe megy a

következő kihívásnak.


21/F

2014. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ma több mint 15000 ember halt éhen a világon, majdnem 900 millió ember alultáplált, több mint 740 millió ember nem jut megbízható ivóvízhez. Idén több mint 2 900 000 gyermek halt meg 5 éves kora előtt.


Valószínűleg a héten ettél vagy fogsz enni húst, csapból folyik a víz, lehet, hogy a meleg is, nem fáztál télen otthon a hidegben, tudsz akár olvasni a sötétben. Egyáltalán van hol laknod.


Van kezed és lábad : https://www.youtube.com/watch?v=WmMenUD0pf8

Van látásod, nem úgy mint neki : [link]

Az édesanyád nevelt fel ? : Nem úgy mint őt : https://www.youtube.com/watch?v=mJPy2tC1lnk


Tudod ezt folytathatnám nap estig. Csak azt szeretném mondani: Egy olyan világban, ahol villanykörtéből jön a fény, csapból jön a víz, esetleg csövön jön a meleg, úgy juthatsz ételhez, hogy kőben nem kell aggódnod, hogy te magad leszel az étel. – Ahol fest egy vak ember a színpadon vígan ugrál kezek és lábak nélkül egy másik, aki hálás azért amije van. –Talán egy ilyen világban, te is elboldogulsz valahogy, főleg, hogy a világnak egy icipici kis részén saját magadon már ma, most változtathatsz. - Te aki amúgy is az emberek gazdagabb és szerencsésebb részéhez tartozol, a föld nevű bolygón.


Ha pedig már ezen elgondolkodsz, gondold végig, hogy hány állást néztél meg az elmúlt 3 hétben, hány önéletrajzot adtál le. Az elmúlt 13 évben, hány lányhoz is mentél oda, vagy hánynak jelezted egyértelműen, hogy közeledésed célja azért még is csak az, hogy ő lány te meg fiú és nem annyira az a fránya pöttyös labda vagy matek lecke.


Itt akárhány embert akart neked segíteni, mindig elmagyaráztad, hogy nem érti a lényeget, hogy neked igen is de rossz. Miközben most is ott van veled az aki az elmúlt 29 évben végig, aki megint kifogásokat keres, aki megint a múltba néz. Ő az akinek a véleményével vitába kéne szállnod, ő az, akit meg kéne kérdezned, hogy is van ez. –Mert neki (neked) van hatalma változtatni az életeden.

2014. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Értem. Amiket kaptam tanácsokat, valóban hasznosak - de ez nem ilyen egyszerű nekem sajnos. Tényleg igyekszek változtatni, és az a benyomásom, hogy így is jóval több akaraterővel és kitartással rendelkezek, mint a kortársaim.

A gondom az hogy 3 éve megállapították hogy legsúlyosabb mentális betegségben szenvedek: skizofrénia.

Ez nagyon kellemes, annál is inkább mert nem gyógyítható, gyógyszerekkel a tünetek egy kis részét lehet orvosolni (ezeket pozitív tüneteknek nevezik).

Nekem viszont negatív tünetek vannak, dögivel: örömképtelenség, nem tudok kötődni emberekhez, motiváció hiány, szociális fóbia, koncentráció képtelenség, depresszív gondolatok, levertség, nagyon nagy negativitás, negatív hozzáállás.

A legszebb hogy ezek nem azért vannak mert én így akarom, hanem mert nem tudok rajtuk változtatni.

Amennyire utána néztem, a lényeg hogy ebben az állapotban az agy dopamin-szintjének egyensúlya felborul: valahol kevesebb van

valahol meg több mint kellene: az eredmény: katasztrófa.

A legjobb az egészben, hogy kívülről ez nem látszik rajtam, és mivel férfi vagyok, ráadásul felnőtt, továbbá fizikaliag

egészséges, senkinek egy hajszálnyi megértése / empátiája sincs felém, nem értik miért nem tudok dolgokat úgy csinálni mint bárki más:

hiszen semmi bajom - külső szemmel nézve.

Jah, szóval köszönöm a tanácsokat, azért nagyon kíváncsi lennék, ha a lelkes tanács-osztogatók, a huszas éveik elején

nagy bölcsességükben, az én helyemben lennének, akkor is ilyen bölcsek lennének.

Elárulom egy kóbor kutya felé több empátiát mutatnak az emberek mint felém. A vakság-végtagok hiánya nem talált:

azok az emberek is több szeretetet kapnak, és támogatást, mint én.


Amúgy ja, próbáltam ismerkedni nőkkel, de hogy ne csak a levegőbe beszéljek:


[link]


Állásokra is jelentkeztem, persze, elküldtem pár száz életrajzot, semmire nem mentem vele.

2014. máj. 20. 16:08
 18/31 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy skizofrén vagy, kedves kérdező! Ebben az esetben teljesen át kell értékelni mind a kérdést, mind az adott válaszokat. Tényleg egy komoly pszichiátriai betegségről beszélünk. Mindenesetre a pszichiátriai kezelés egyik legfontosabb kulcsa az, hogy a beteg meg akar-e gyógyulni. Persze, nem te fogod tudatosan beállítani a dopamin és szerotonin szintedet, de az akaraterő, a kitartás betegség esetén nagyon fontos. Ha elhatározod, hogy jobb életet akarsz, rendszeresen eljársz pszichiáterhez (gondolom az utóbbi megvan), teszel érte, akkor jobb lesz. Tényleg szörnyű betegség, ezt aláírom, de mivel nem tudsz rajta változtatni sajnos, így ezzel együtt kell akarnod boldognak lenned, megtalálnod az örömet az életben.

Még mindig a 21/L

2014. máj. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Ja-ja, én is átértékelem az életem, csak az a baj hogy a nagy értékelés közepette elszáll felettem az élet... mire végzek vele addigra mehetek is ásni a síromat :(
2014. máj. 20. 19:37
 20/31 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy nem tudtam együttérző lenni, mivel feltételeztem rólad, hogy egészséges vagy.Sose találkoztunk még, hogy tudnék akkor nem 'külső szemmel' látni téged?


Szerintem sokat segítene neked ha lennének barátaid.Akik mikor szügséged van rá tudnak majd segíteni.De ahhoz, hogy barátokat szerezz, neked is baráttá kell válnod!Azért nehéz igazi barátokat találni, mert természetünknél fogva hajlunk az önzésre,viszont egy barátság, és egy kapcsolat is pont arról szól, hogy mennyire tudom másik érdekeit a sajátom elé helyezni.Ezért érdemes volna dolgoznod a belső tullajdonságaidon.Az önzetlenségen, a szereteten, esetleg az alázaton.Mert én úgy érzem, képes vagy lenézni valakit azért mert fiatalabb nálad.Pedig mindenkitől lehet mit tanulni.Még egy kisgyerektől is.


Próbálj meg egy kicsit a pozitív dolgokra koncentrálni.Keress valamit ami megnyugtat.Sportolj vagy járj futni/kerékpározni, olvass vagy kertészkedj, mindegy mit csak kapcsold ki magad mikor úgy érzed kezd eluralkodni rajtad a negatív érzés.


és most is egy bölcselettel szeretném zárni a gondolataimat:

Ha valamit nem szeretsz, változtass rajta.

Ha változtatni nem tudsz, változtass azon ahogyan gondolkodsz róla.

21F

2014. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!