Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elképzelni is nehezen tudom,...

Elképzelni is nehezen tudom, hogy milyen lehet párkapcsolatban élni, már-már félek is tőle, ez mi?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Nincs a külsőmmel gond, sőt, mikor megismerkedtem 1-2 új emberrel, lánnyal, kérdezték, hogy van-volt-e már barátnőm, persze azt hazudtam, hogy igen 1, és még erre is rácsodálkoztak, hogy, hogy-hogy csak 1? Meg miért nem szerzek most azonnal magamnak? Havonta jelölgetnek be Fb-n a lányok, és írogatnak, meg sokan visszamondják ismerősök, hogy az egyik lány ismerősének a barátnőjének/osztálytársának bejövök, meg érdeklődött irántam, stb. Olyat is hallottam vissza, hogy egy lány a számomat tudja fejből.. Tehát gondolom nem ez az oka annak, hogy 18 éve még meg sem csókoltam senkit(max anyámat). Már-már azt sem tudom, ha eljön egyszer az idő, akkor mit fogok hazudni, hogy miért voltam ilyen béna a csóknál, vagy miért nem merek lépni, vagy, hogy egyáltalán leszólítani egy lányt, vagy elhívni magammal valahova, de elképzelni sem tudom, hogy milyen lehet egy másik emberhez így kötődni. Nem egy tömeggyártmány ecsetfej fiú vagyok, lehet ez is baj, hogy merek egyedi lenni.

A legrondább haverom már a szexuális életéről beszél, én meg hozzá sem tudok szólni, és kínos csendben ülök, nehogy szóba kerüljek társaságban egy barátnő/csók/párkapcsolat/szex téma közben.. Nagyon irritáló, főleg így, hogy a visszajelzések alapján mindenki azt gondolja, hogy van már tapasztalatom. Csak a család tudja, hogy a fiú még mindig olyan béna, hogy nem tud hazahozni egy lányt..


2014. jún. 8. 22:23
1 2
 11/15 Nadga ***** válasza:

hát figyelj, ez megint csak az miatt van, hogy túlkomplikálsz mindent. esküszöm rosszabb vagy mint Ted Mosby :D túl sokat látsz bele a dolgokba, amik kétségekbe kergetnek.

arról viszont meg te tehetsz, hogy ha nincs elég bátorságod megszólítani egy lányt, ráírni facebook-on, vagy csak egyáltalán reagálni a kezdeményezésére. nincs mese, össze kell szedned magad. ebben én sajnos nem segíthetek, csak azt mondhatom, hogy ne hidd azt, hogy kevesebb vagy másoknál. növessz egy kis önbizalmat, és merj lépni, mert ahogy én látom, ez a tutyi-mutyiság a legfőbb oka a problémádnak.

bocsi, ha kicsit kemény voltam most, de a tény az tény, bátornak kell lenni. ha nem mersz, nem nyersz.

az esetleges visszautasítástól meg ne félj, mindenkivel történik ilyen, nem veszítesz vele semmit. egyszerűen csak fogadd el, hogy ahány ember, annyiféle ízlés: nem tetszhetsz mindenkinek, úgy ahogy neked sem tetszhet mindenki.

2014. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy kevesebb vagyok, tudom, hogy nem, úgy próbálok élni, hogy ne érdekeljen mit gondolnak, az a lényeg, hogy jól érezzem magam, de attól még nem lesz bátorságom. Nem is a visszautasítástól félek, igazából, nem is tudom mitől, nem is félek, csak nem érzem, hogy szükségem lenne rá úgy igazán, de azért mégis rosszul esik, hogy 18 évesen itt tartok..
2014. jún. 9. 16:06
 13/15 Nadga ***** válasza:

hát amit most leírtál, abban van némi ellentmondás.

ha úgy érzed, hogy nincs is igazán szükséged egy barátnőre, akkor mégis miért esik rosszul az, hogy nincs barátnőd? valószínűleg a társadalom által felállított minta miatt, ami azt hirdeti, hogy veszítsük el a szüzességünket már 14 évesen.. téged igenis érdekel, hogy mit gondolnak rólad mások, csak nem veszed észre. és ezzel egyáltalán nincs semmi baj. ha valaki teljesen leszarja, hogy az emberek mit gondolnak róla, az egy hatalmas idióta. meg kell találni az egyensúlyt a saját elveid és a társadalom elvárásai között. ez nem azt jelenti, hogy fel kell adnod az egyéniségedet és be kell állnod a hülye ecsetfejűek közé, de teljesen szembemenni a társadalommal is nagy butaság. mondjuk nem mintha te ezt tennéd...

a lényeg, hogy ha úgy érzed, hogy nincs igazán szükséged egy barátnőre, és félsz közeledni a lányokhoz, az azt jelenti, hogy még nem állsz készen egy párkapcsolatra. ezt pedig azért sajnálod, mert a mai társadalomban elvárják, hogy az embernek 18 évesen már barátnője legyen. te azonban addig várhatsz, ameddig csak akarsz, mert ez egyedül a te döntésed.

szerintem egy kicsit pihentesd magadban ezt a témát, majd bizonyos idő után vedd elő újra, és gondolkozz el azon, hogy valójában mit is szeretnél, mert jelenleg nem vagy biztos magadban.

2014. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már elég ideje pihentetve van ez a téma, és őszintén, nem érzem magam teljesnek ez miatt.. Ezért akarok változtatni. Már nem tudom mi legyen, de megint csak várni, mint eddig, csak időpocsékolás, mivel nem fog semmi magától az ölembe pottyanni.
2014. jún. 9. 18:48
 15/15 Nadga ***** válasza:
Ha tudod, hogy semmi nem fog magától az öledbe pottyanni, akkor változtass a helyzeteden! Ez az egész csakis a te hozzáállásodtól függ. Le kell győznöd a bizonytalanságodat és lépned! Ezen csak te tudsz változtatni, úgyhogy szedd össze magad! Ha nem akarsz várni, akkor hagyd abba a várakozást.
2014. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!