Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érdemes-e úgy felfogni az...

Érdemes-e úgy felfogni az életet, mint egy MMO-t?

Figyelt kérdés

Vegyük ezt úgy hogy, mint minden valamire való MMORPG-ben a többiekkel együtt a saját statjaidért questelsz, pl kondiba jársz strength-ért, suliba int-ért. Az ügyességet (dexterity) meg mondjuk konstansként kapod amikor először belogolsz (gondolok itt az örökölt tehetségek változatos kombinációira). Az equip-ek száma és minősége nagyban meghatározza a további játékmenetet. Kooperálhatsz is a környezetedben lévőkkel, sőt össze is bútorozhatsz velük. Grindelni ugye nap mint nap uncsi, de elkerülhetetlen a további fejlődés érdekében. PK-ért bünti jár még akkor is, ha bizonyíthatóan idegesítő a játékostárs.

Szóval sok játékmenetbeli egyezés bizonyítja, hogy valóban játék az élet, még ha néha nem is túlzottan élvezetes.



2014. szept. 19. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nem érdemes mert akkor már rég új karit kellett volna csinálnom ezt meg törölni :P
2014. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Persze, igazad van, csak az összefüggés fordított: előbb volt a valóság, utána a virtuális világ. Az utóbbi tehát az előbbi „lebutított változata”, így érdemes elgondolkodnod azon, vajon nem sokkal színesebb, izgalmasabb-e IRL. :)
2014. szept. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem igazan jatszom ilyenekkel mar, 12/13 evesen jatszottam sokat a Runescape-pel. De neha tenyleg ugy erzem, hogy olyan az elet felnottkent, mint az a jatek. Pl. ott tollat vettem kulonbozo vilagokban vegigugralva es eladtam nagy tetelben olyan jatekosoknak akiknek kellett a questhez. Pl. vettem 10.000 tollat darabjat 1 aranyerr vagy miert, es eladtam darabjat 10-ert :D Es ez mukodik a valos vilagban is :D
2014. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
igen, csak míg az mmo ban grindelsz 1000 órát, akkor milliomos leszel a sok droppolt cucctól, addig a való életben ugyan ott vagy.
2014. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%

Ha birnek 1000 orat "grindelni" mar milliardos lennek, de lusta vagyok mint a xar, es egy ido utan az, ami nem hoz nagy profitot azzal mar nem foglalkozom, szintet lepek.

A mostani businessekkel is ez a tervem, kidolgozom, felepitem, aztan par managerre rabizom a mukodest - ugyanazok a teendok minden nap, heten, nekem meg csak jelentenek... persze ez igy leirva jol nez ki, viszont a gyakorlatban lassabban halad... :/ nyaraaaalni akaaarok, van penzem es nem lephetek le 1-2-4 hetre nyaralni... raadasul managert is nehezen fogok talalni mert nem hiszem hogy valaki ugy akar repkedni, mint en heti 1-2x, mert ugyebar van elete, csaladja is az embernek, meg draga lenne nekem, ergo egybol 2 ember kell, aki tudna csinalni reszlegesen az en dolgomat...

2014. szept. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Okés..ez így elsőre elolvasva, fura de nagyon :D suliba int-ért..jó tetudod..És az élet azért nem MMO mert nem kaphatsz a valóságban cb-t és nem igazán tud akárki bannolni :P és az első válaszolónak igazat adok..párszor már én is kitöröltem volna az aktuális "karaktert"
2014. szept. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szóval sok játékmenetbeli egyezés bizonyítja, hogy valóban játék az élet"


Felcseréled az ok-okozati összefüggést: az MMORPG - mint a neve is mutatja - RPG, azaz roleplaying game: szerepjáték. Azért szerepjáték, mert a valós életről lett mintázva - többé-kevésbé.


Ezenkívül elfelejtesz egy nagyon jelentős különbséget: ha IRL meghalsz, nem kelsz fel többé.

2015. ápr. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!