Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az élet értelme? Többi lent!

Mi az élet értelme? Többi lent!

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy szinte az egész élet abból áll, hogy rájöjjünk az értelmére. Boldogok akarunk lenni,és keressük a dolgot, ami boldoggá tesz örökre, így keressük az értelmét. Kérdéseket teszünk fel, hogy ennek vagy annak mi értelme, és nem kapunk válaszokat. Azt is elfogadom, hogy mindenkinek más az életének értelme. Bennem felmerült az is, hogy valaki egész életében keresi az élet értelmét, és ha rájön, hogy mi volt az, meghal.

Vagy hogy pontosan ez a keresés az értelme. Vagy a folyamatos változás, tanulás (minden szinten)

Te mit gondolsz?


2010. febr. 8. 21:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

22.16-os!

Persze a személyes vágyak azért itt is megjelennek, és talán nehéz lehet ezt néha összeegyeztetni a vallással. Bár ezt nem tudom.

És esetleg a menyország-beli életnek látod az értelmét? Vagy önmagában az az értelme, hogy Isten és Jézus mellett boldogságban élhetsz?

2010. febr. 8. 22:37
 12/22 anonim ***** válasza:

Ezen én is szoktam gondolkozni.:D

Nem jutottam sokra,de valami olyasmi,hogy kitűzünk egy célt és megpróbáljuk elérni.Ha elértük akkor újabbat és újabbat...mint mikor hegyet mászunk.:D

2010. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én a reinkarnációban hiszek (az tűnik a legvalószínűbbnek) és sztem az újabb és újabb életeknek olyasmi lehet a szerepe, mint mikor valaki újabb és újabb könyveket olvas.
2010. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

22.16 os vagyok:)


Szerintem mindkettőnek meg van az értelme, vallásilag persze elég lenne az is, hogy Jézus és Isten mellett lehetek.

De ha azt mondom, hogy a menybeli életnek lenne több értelme, mármint hogy békében és szeretetben legyen ott mindenki aki oda kerül, inkább erre vágyom, mint a pokolra, hiszen ott minden csak fájdalom, maga a létezés is.

Akár feltételezhetnénk azt is , hogy Jézus és Isten mellett úgy lehetek, ha értük kibírom ezt a fájdalmat, akkor elgondolkoznék rajta, hogy a menybeli életet választanám-e, hiszen az ember egy olyan lény, akit a saját érdekei vezérlik.

De ezek persze csak feltételezések, hiszen senki sem tudja biztosra, hogy mi is lesz velünk, ha majd meghalunk...

Amúgy, csak ezért várom a halált, hogy megtudhassam ez számomra izgalmas:) De pont e miatt rettegek is tőle:)

2010. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

De akkor mi értelme az újabb és újabb könyvek olvasásának? Mi értelme van az olvasásnak?

Én úgy látom, hogy a könyveknek is csak akkor van értelme, ha adnak nekünk valamit. Az élet is ilyen lenne? Ad nekünk valamit?

2010. febr. 9. 19:19
 16/22 anonim ***** válasza:

Lehet az élet olyan mint az érettségi :) Ez dönti majd el mi lesz velünk ezután...

Nah jó nem érettségi, mert arra előtte tudunk tanulni...inkább egy vizsga, egy felmérés.

Ha jól teljesítünk akkor jobb helyre kerülünk, jobban bánnak majd velünk, mint azokkal akiknek rosszabban sikerült:)

És lesz olyan is aki majd talán újraírhatja:D

2010. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Értem, ez is egy felfogás:)

És akkor mi az "érettségi" tétje?

2010. febr. 9. 20:06
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha rizs van, egyél rizst, ha tea van, igyál teát!

(keleti bölcs mondás)

2010. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mindenki saját maga ad értelmet az életének.
2010. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
ha lecsupaszítjuk magunkat nagyon, akkor csakis egy értelme van: fajfenntartás. Semmi más.
2010. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!