Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az élet értelme? Többi lent!

Mi az élet értelme? Többi lent!

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy szinte az egész élet abból áll, hogy rájöjjünk az értelmére. Boldogok akarunk lenni,és keressük a dolgot, ami boldoggá tesz örökre, így keressük az értelmét. Kérdéseket teszünk fel, hogy ennek vagy annak mi értelme, és nem kapunk válaszokat. Azt is elfogadom, hogy mindenkinek más az életének értelme. Bennem felmerült az is, hogy valaki egész életében keresi az élet értelmét, és ha rájön, hogy mi volt az, meghal.

Vagy hogy pontosan ez a keresés az értelme. Vagy a folyamatos változás, tanulás (minden szinten)

Te mit gondolsz?


2010. febr. 8. 21:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

De akkor mi értelme az újabb és újabb könyvek olvasásának? Mi értelme van az olvasásnak?

Én úgy látom, hogy a könyveknek is csak akkor van értelme, ha adnak nekünk valamit. Az élet is ilyen lenne? Ad nekünk valamit?"


Az élet tapasztalatot ad, és pillanatokat amik fontosak, amik hatással vannak a személyiségedre (akár jók, akár rosszak), ezektől változol, fejlődsz. Sztem ez az értelme, nem kapsz érte jutalmat, sem büntetést, egyszerűen csak fejlődsz. Ha jót vagy rosszat teszel az rád is hat, változol tőle, lehet hogy ezt "továbbviszed" a következő életedbe, mint valami új jellemvonást, nemtom. Viszont azt nem tudom, hogy a fejlődés maga a cél vagy csak az út (és akkor vajon mi a cél), nincs is cél.


Vagy az is lehet, hogy az élet csak két vegyület véletlen találkozása egy csillag egyik fiatal bolygóján. Az univerzum meg csak egy véletlen ősrobbanás. Ki tudja...

2010. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy nagyon bonyolult és jól "megtervezett" okkal okozattal rendelkező világ így következtethetünk arra hogy van értelme. Tehát ha van értelme az nem biztos hogy ebben a rövid CÉLTALAN ÉSSZERŰTLEN általunk életnek nevezett folyamatban bontakozik ki. Az ember idáig lát. "Az hogy érezzük jól magunkat."

Hát kérem ez egy elég szűk látókör. Tehát mindezekből azt szűrhetjük le -hogyha még jobban is kifejtettük volna- hogy az "élet értelme" kifejezésben szereplő élet szót a szűk látókörüek használják. Hiszen ez a folyamat amit életnek nevezünk nem felel meg a világ ésszerűségének vagy ok okozati viszonyának tehát a valódi élet nem csak ez a rövid folyamat hanem az azon fordulópont utáni lét is amit halálnak nevezünk valamint a további lét létek folytatása. Esetleg világok bár én nem vagyok járatos a témában de remélem értettétek. Csupán próbálok ésszerűen következtetést levonni a mi világunk alapján. Tehát összefoglalva az emberiség vagy akár az egyén eddigi vagy összes az életről a világról a környezetről a fizikáról az emberi viselkedésről a természetről levont összefüggéseket ok okozati alapelveket figyelembe véve tanulmányozva következtethetünk arra hogy a valódi élet - nem pedig a folyamatnak nevezett élet- értelme több mint amit mi el tudunk képzelni. Én nem vagyok vallásos mindössze a tapasztalataimat foglalom össze. Ebből adódóan hiszek a "halál" utána létben. Talán az az itteni értelem hogy megismerjük az értelmet. Erről hosszan lehetne elmélkedni.

2010. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!