Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Depresszió, mit tegyek? 14/L

Depresszió, mit tegyek? 14/L

Figyelt kérdés
1 éve depressziós vagyok, azt hittem meg tudok bírkózni vele de nem igazán, pár barátom tudja. Apukám vert minket, anyu, a nővérem és én rettegésben éltünk. Most hogy külön élünk apukámtól már jobb minden, de a depresszióm inkább eldurvult. Önértékelési problémák, önbántalmazás, hasonlók. Szeretem anyukámat, és tudom hogy el kellene neki mondanom, de mégsem merem. Pszichológushoz kéne mennem tudom. De hogy mondjam el anyunak?

2015. febr. 2. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb beszélj telefonon egy pszichológussal, és utána kérd meg anyukádat, hogy kísérjen el.
2015. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jobb ha elmondod neki..ne tartsd magadban..nekem is voltak periódusaim amikor zsinórban szar kedvem volt,még nem biztos az sem hogy depressziós vagy,de jobb ha ezt egy hozzáértő személy állapítja meg.
2015. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Azonosito321 válasza:
Lehet hülyeseg, de en ugy hallottam, hogy, aki Pszichologushoz akar menni önszantabol, az teljesen normalis...ha felismerted bajaid, hibaid akkor tudsz magadon segiteni!!! Szerintem neked önbizalom hianyod van nagyon, ami kiküszöbölhetö öneröbol is!
2015. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"ugy hallottam, hogy, aki Pszichologushoz akar menni önszantabol, az teljesen normalis..."

Ja, és aki orvoshoz megy, az pedig nem lehet beteg.


"ha felismerted bajaid, hibaid akkor tudsz magadon segiteni!!!"

Lehet - de ez egyáltalán nem biztos!

Ne mondjál butaságokat a kérdezőnek! Elég, ha a saját sorsodat rontod el.

2015. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Azonosito321 válasza:

Szerintem tisztan erthetoen odairtam, hogy ugy hallottam.

Ha azt mondom, hogy ugy hallottam egeszseges beleugrani a kutba, akkor beleugrasz?

2015. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Azonosito321 válasza:

AZT OLVASTAM!!!!, hogy a pszichologia egy kamuszakma!!! Minden ember akinek nincsenek, szellemi fogyatekossagai tudna segiteni magan. Elmegy a Pszichologushoz ad neki 80 Tablettat azt egye meg, hat, ha te ezt akarod!!!!

Hallottal mar rola, hogy egy pszichologus nem fogja azt mondani, hogy te normalis vagy, mert, akkor többet nem lat teged ami neki nem jo. Eled dob egy foltos papirt, te elmondod amit kiolvasol a kepbolpl.: egy pillangot akkor mar tuti, hogy bi....ott nagy problemaid vannak.

Egyszer teszteld! Menj be egy kitalalt problemaval, tuti kezedbe nyom egy nyugtatot es eloir neked heti 2 "foglalkozast"

2015. febr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jobb esetben te magad is képes vagy gondolkodni, hiába hallod "úgy" a rossz elképzelést.

Itt pl. csak az orvosra kellett volna rájönnöd.


2 tévhitet szeretnék még eloszlatni, mielőtt ezeket is leírod:

1: az elmebetegségek - a közhiedelemmel ellentétben - sokszor gyógyíthatók.

2: elég sok elmebeteg jól tudja, hogy ő beteg (de ettől még nem gyógyul meg rögtön).

2015. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Azonosito321 válasza:

Szerintem mindenki külso informaciokbol allit össze ekepzeleseket.

Gondolkozom, viszont ha gondolataimat irkalnam le ide, akkor mar kemeny felelosseggel jarna iromanyom. Leirom mas gondolatait, amit en nem tartok hülyesegnek, megosztom massal es a "Paciens" döntse el maga, hogy mit es hogyan akar (fog) csinalni.

Az sem tartozik elveim köze, hogy mas valaszat Degradaljam!! Foleg nem idezgetek arrol, amivel nem ertek egyet, maximum megjegyzem.

2015. febr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!